Polecane posty

witejus    8518

Czy wyjdzie lepiej to się okaże, może dla tych którzy kupili nawozy , śor , paliwo po ,,starej" cenie ,Ale ci którzy będą musieli kupić po nowych cenach,a dziś słyszałem że mocznik przekroczył cenę tysiąca dolarów za tonę na zagranicznej giełdzie,to nie wiem.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
2 minuty temu, HF86 napisał:

cicho. pierwsze będą na strajkach flagami machać jak pszenica na 700 rypnie. już ja to znam. 

saletra z ofertą 20zł w dół 😄

Z ilu na ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
10 minut temu, Agrest napisał:

Wszystko pięknie na kartce. W życiu różnie bywa.

Ja np z 10ha w tym roku 0 przychodu. Słownie zero, a koszty były. Z 5 ha przychód pokrył koszty.

O i takie jest życie

A co to się zadziało że z tych 10 ha nic nie zebrałeś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
7 minut temu, HF86 napisał:

2950 brutto. 🥺

A to tylko z marży zjeżdża. Jeszcze parę tygodni i zrówna się z ceną po tegotygodniowej podwyżce🤣

5 minut temu, mysza103 napisał:

A co to się zadziało że z tych 10 ha nic nie zebrałeś ?

 

Mróz oraz młode nasadzenia.

Pierwszy raz tak mnie doświadczyło. Na szczęście reszta nadrobiła ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A.jakos miękko do tego podchodzę. jeszcze z dwa hektary lucerny trzeba pod pszenicę jara zaorac..albo będzie zysku z ziarka, albo byki mnóstwo ospy będą jeść. 

do znawców. 40 ton Obornikach  jak trochę przekroczone na hektarze i 200 kg mocznika na start będzie dobrze? czy więcej myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

@Agrest oprócz zbóż to co Ty jeszcze uprawiasz? Co do tych chłopaków to jakaś krótka ta ich przygoda z Sycyną. Pamiętam kiedyś mieli chyba pszenicę potem z raz czy dwa rzepak i teraz tą trawę. Tam jest chyba z 50 ha to jeśli umoczyli tak jak mówisz to pewnie dość konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Jak nic nie musisz ? sam przecież pisałeś parę postów wyżej że mając 60 - 80 ha to trzeba klepać biedę .

 Jak zadowoli Cię życie są 4-5 tys miesięcznie no taki zysk wygenerujesz z tych ha to sobie tak zyj i nazywaj to jak chcesz. Jeżeli obrobienie tych ha zajmuje Ci tyle czasu że nie jesteś w stanie iść jeszcze na etat to zmień sprzęt na większy..... Przecież cie bedzie stac 60-80 ha to pzrzeciez w twoim myśleniu ogromne gospodarstwo generujące ogromny zysk.... 

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
15 minut temu, thor1984 napisał:

@Agrest oprócz zbóż to co Ty jeszcze uprawiasz? Co do tych chłopaków to jakaś krótka ta ich przygoda z Sycyną. Pamiętam kiedyś mieli chyba pszenicę potem z raz czy dwa rzepak i teraz tą trawę. Tam jest chyba z 50 ha to jeśli umoczyli tak jak mówisz to pewnie dość konkretnie.

Porzeczki, wiśnie, róża.

No w moich stronach też kilkanaście ha traw mieli, ale u nas zebrali.

A tam klasa super ale tej wiosny tylko topić się można było. Zresztą widzisz przy drodze że woda cały rok stoi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
29 minut temu, youn81 napisał:

 Jak zadowoli Cię życie są 4-5 tys miesięcznie no taki zysk wygenerujesz z tych ha to sobie tak zyj i nazywaj to jak chcesz. Jeżeli obrobienie tych ha zajmuje Ci tyle czasu że nie jesteś w stanie iść jeszcze na etat to zmień sprzęt na większy..... Przecież cie bedzie stac 60-80 ha to pzrzeciez w twoim myśleniu ogromne gospodarstwo generujące ogromny zysk.... 

Widać że się gubisz już , wcześniej piszesz że z 1 ha masz 1500zł x 80 ha = 120tys plus dopłaty ok. 80tys = 200 podzielić przez 12 miesięcy to wychodzi 16,666zł na miesiąc , więc o jakich 4 tysiącach piszesz, licząc tylko te 1500zł jakie sugerujesz , bo moim zdaniem jest bardziej o 1000zł więcej i to w latach normalnych , bo w tym to trzeba do tego dodać minimum 5000/ha licząc te hektary z których plon jeszcze leży w magazynie . Jeśli chodzi o obrobienie to przecież wyraznie pisałem że tak jak u mnie to 100 ha nie stanowi żadnego problemu , aby je obrobić w jedną osobę plus pomoc w żniwa . A jeśli miałbym iść gdzieś do roboty , to raczej zimową porą z nudów , a nie że nie mogę wyżyć z hektarów

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, youn81 napisał:

Jak przy obecnych kosztach zostanie Ci na czysto z ha 1500, i mając 80ha trzeba inwestować w masyny itp to ile ci zostanie na godne życie w msc?? Będziesz klepal biedę. Zakładam że mając 80ha nie obrabiasz tego trzydziestką. Po swoim przykładzie wiem że można spokojnie pogodzić etat obrabiając taki areał. 

Na czysto to juz po wszystkich kosztach, paliwo, nawozy, podatki i amortyzacja maszyn. Widać ze nie rozumiesz różnicy miedzy przychodem a zyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
27 minut temu, Agrest napisał:

Porzeczki, wiśnie, róża.

No w moich stronach też kilkanaście ha traw mieli, ale u nas zebrali.

A tam klasa super ale tej wiosny tylko topić się można było. Zresztą widzisz przy drodze że woda cały rok stoi

 

A ta róża to z przeznaczeniem na co? Jeśli dobrze kojarzę  to oni ogłaszali się swego czasu na olx, że wezmą ziemię w dzierżawę. Sycyna to chyba w mojej okolicy największy i zarazem najlepszy kawałek ziemi pod dzierżawę. Co do cen nawozów to dziwna sprawa z bezchlorkowymi bo wszystkie zdrożały a novatec tyle samo co w zeszłym roku po 2880 za tonę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Jeśli o taką różę chodzi jak myślę to właśnie nie dawno z takiej dziko rosnącej robiłem sobie wino .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Owoc na suszenie.

To moja największa porażka.

Jak potrzebujesz tego bezchlorkowca to bym się nie zastanawiał tylko brał na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Lepiej zapłać od razu. Po co się denerwować po zniwach, jak cena zboża poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
7 godzin temu, youn81 napisał:

60ha tylko produkcja roślinna, i  pracuje na etacie

Jeśli można wiedzieć to w jakiej branży pracujesz? Nie masz problemów z terminowym wykonaniem zabiegów? Masz swój kombajn czy usługi? Ktoś Ci pomaga czy polegasz tylko na sobie?

Edytowano przez Janekkowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
47 minut temu, Zetmar napisał:

Zakupiony mocznik puławski 3750zł/t.

Ja pier...le, powiem wam że rolnicy to jednak muszą mieć kasę. Co to będzie jak za rok zboża i wszystko stanieje o połowę 😑 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Pk ograniczone o 30%,N o 20%.Wyprodukowało się na tanim nawozie to teraz trzeba się podzielić zyskami.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w sumie nic. kilka woreczków z poprzedniego sezonu.

czekam. nie drożeje, to niech na składzie leży.

2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

@pafnucy a jak tam u Ciebie, masz już coś na przyszły sezon, jak ceny u Ciebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Ja pier...le, powiem wam że rolnicy to jednak muszą mieć kasę. Co to będzie jak za rok zboża i wszystko stanieje o połowę 😑 

Ja pier**lę powiem wam że rolnicy nie będą mieli kasy jak wszystko stanieje o połowę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj