Polecane posty

Ulman    5572

Robienie na złość to emocje a one ograniczają rozsądek


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przujdą mrozy to tylko ściernisko czerwone będzie

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi tam gryka 2 tony dała, na skup zawiozłem 2250 netto sprzedałem. Bez nawozu, kompostu 50 ton dostała. Pokostowana. Wiem narażam się na hejt, ale taka prawda. Z drugiej działki trochę słabiej sypała ale tą już w magazynie zostawiłem to nie powiem dokładnie ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Saletra 3000 paliwo po 6zl a u nas wydzierają sobie dzierżawy jeden drugiemu. 1500 zł za ha 4,5klasa bo kuku droga i dobrze sypie. Nikt nie pamięta że 3lata temu była susza i 4 tony to był dobry plon...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

U mnie tez rewelacyjnie sypie.

Morał na dzisiaj przy piątku, pić pier**lić nie żałować bieda musi pofolgować,

Nie przejmować się tymi cenami i olać je ciepłym moczem.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 E tam, zaraz  bieda.... po prostu nie ma sensu przejmowanie rzeczami na które nie ma się żadnego wpływu :P:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
12 godzin temu, hardkor113 napisał:

Obecnie koszt uprawy hektara pszenicy to około 4 tyś.Ale podejrzewam że do wiosny bedzie bliżej 4,5 tyś

Jakbym takie koszty miał to już dawno bym z torbami poszedł.. 

Na przyszły sezon, 2 dzialki o dobrych zasosbnosciach po rapsie i fasoli bez npk, reszta ostatnio sianych dane ze 130kg npk pp 2,5k br, materiał siewny kupiony zaprawione 1 odsiew, na ha jakieś 250zl, orka siew 400zl licząc po cenach usług więc amortyzacji i kosztu swojego czasu nie trzeba wliczać jak najwięcej niektórzy filozofują, plan na wiosnę w zależności od ceny saletry, ale na te ostatnio siane 20ha trzeba będzie dać w pierwszym rzucie z 250kg saletry mimo wszystko żeby ją ruszyć i pobudzić, później ewentualnie z 150l rsm32, jeśli na grzyba to max 2 zabiegi jakieś niedrogie, skracał chyba nie będę a jeśli już to samo ccc dorzucę, odżywkę z grzybkiem z greena podstawową zbożówkę i tyle, więc kosztów ile mi wychodzi pi razy drzwi... z 2k no i plus zbiór swoim kombajnem, niech będzie 2,5k. Plony obstawiam 5-6t powinno być a co więcej to już przyroda 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ty chyba się nie orientujesz w obecnych cenach opryskow I nawozów. 4 tys wychodzi przy obecnych cenach. 2.5 tys wyszlo ale w tym sezonie co już się kończy.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

1200zł to sam azot po dzisiejszych cenach w @skywalker89 zestawieniu...

Oprócz tego jak nie dajesz NPK to nie znaczy że go z plonem nie wywozisz - to też należy policzyć! Gdzie koszt wapnowania? wykonania oprysków i rozsiewu nawozów? uprawy ścierniska ? Jak się połowy kosztów nie policzy to zawsze opłacalność jest.

Edytowano przez strzechu
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

jak każdy by liczył takie koszty to ja nie wiem z czego ludzie mają na maszyny po setki tysięcy i kupują ziemie po cenie 50+, wiem kredyty ale kredyty też trzeba spłacać i to nie tylko to co się wzięło ale odsetki prowizje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Oj ludziska są zadłużeni na 30 lat tyle ponabierali i dalej dobierają bo braknie 65 % rolników jest w Polsce w h*j zadłużeni .

A w tym roku koszta inwestycji są duże to jeszcze bardziej pogrzebie nie których .

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jak się głosowało na socjalistyczną swolocz która daje to każdy normalny człowiek powinien wiedzieć że muszą to zabrać. Niestety ciemny lud poparł PIS bo wmówiono im że pieniądze lecą z nieba a jeśli będą zabierać to tylko tym złym bogatym. Lud w swej zawiści i lewicowej mentalności w to uwierzył i teraz dostaje po d*pie. 

  • Like 2
  • Thanks 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chwila chwila, podobno wszędzie na świecie wszystko drożeje, to wszystko wina PiSu w Polsce?   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

w swiecie może i też drożeje. Ale czy tak samo? Poza tym po tych podwyżkach ludziom na zachodzie będzie brakowało na codzienną porcję szynki, a w Polsce - na codzienną porcję chleba (to tak symbolicznie, by pokazać problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Od nowego roku ceny energii kilkadziesiąt procent w górę.

Nie ma co liczyć na obniżki.

Agencja wypłaciła 5 miliardów zł zaliczek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A adblue też drożeje?

Kurła paliwo drogie a jak jeszcze dopalacz 200% w górę to te nowe 😁

9 minut temu, PanAres napisał:

Od nowego roku ceny energii kilkadziesiąt procent w górę.

Nie ma co liczyć na obniżki.

Agencja wypłaciła 5 miliardów zł zaliczek.

Może być jak podliczyłem to tylko parę zł brakuje do całości.

Dają nie to co za tuska w połowie marca.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
10 minut temu, PanAres napisał:

Od nowego roku ceny energii kilkadziesiąt procent w górę

Jakiś program publicystyczny oglądałem i dziennikarze przestawiali dwie opcje odnośnie przedterminowych wyborów. Jedna była taka, że kaczor się nie odważy, bo ma traumę z 2007r, a druga że może chcieć przeprowadzić wybory póki ma wysokie poparcie, a zanim tak naprawdę podwyżki uderza w ludzi, co prognozowali na pierwszą połowę przyszłego roku - że dopiero wtedy tak mocno odczują to wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Aktis napisał:

w swiecie może i też drożeje. Ale czy tak samo? Poza tym po tych podwyżkach ludziom na zachodzie będzie brakowało na codzienną porcję szynki, a w Polsce - na codzienną porcję chleba (to tak symbolicznie, by pokazać problem)

No ok, nie popieram wszystkiego co robią, ale skoro inni rządzili tak dobrze i było wszystkim dobrze, to kto ten PiS wybrał?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Ulman napisał:

Jak się głosowało na socjalistyczną swolocz która daje to każdy normalny człowiek powinien wiedzieć że muszą to zabrać. Niestety ciemny lud poparł PIS bo wmówiono im że pieniądze lecą z nieba a jeśli będą zabierać to tylko tym złym bogatym. Lud w swej zawiści i lewicowej mentalności w to uwierzył i teraz dostaje po d*pie. 

  nie bronie i nie popiera żadnej partii ale w dzisiejszej dobie globalizmu jest niemożliwe żeby unas było tanio a zagranicą drogo. podwyżki wszystkiego są w całej europie i żadna partia nie zdziała cudów nie da się zrobić żeby u nas np paliwo było po 4 zł a na zachodzie będzie po 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572
59 minut temu, deSilva napisał:

Chwila chwila, podobno wszędzie na świecie wszystko drożeje, to wszystko wina PiSu w Polsce?   xD

Za poprzedniej władzy  co by sie nie działo było wina Tuska to czemu teraz nie może być winą PIS?

20 minut temu, małoroly2018 napisał:

  nie bronie i nie popiera żadnej partii ale w dzisiejszej dobie globalizmu jest niemożliwe żeby unas było tanio a zagranicą drogo. podwyżki wszystkiego są w całej europie i żadna partia nie zdziała cudów nie da się zrobić żeby u nas np paliwo było po 4 zł a na zachodzie będzie po 10 zł

Mogą to zrobić bez najmniejszego problemu obniżając podatki.  

  • Thanks 1
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
deSilva napisał:

No ok, nie popieram wszystkiego co robią, ale skoro inni rządzili tak dobrze i było wszystkim dobrze, to kto ten PiS wybrał?

Ja nie pisałem, że poprzednicy byli lepsi, czy gorsi. odniosłem się tylko jak widzę te drożyznę jako obywatel. Czynników może być tego wiele. Ale ubogi Polak odczuje to bardzej niż bogaty kuzyn z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Może być jak podliczyłem to tylko parę zł brakuje do całości.

Dają nie to co za tuska w połowie marca.

To tera popacz, za tego Tuska  miałeś jeszcze w kwietniu  coś z tej kasy  a teraz  kasę wydasz nim  stary rok sie skończy, tak z dobrobytu ;)

Tak, wiem , to tylko kwestia roszady w finansach gospodarstwa i tyle :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

a ci jeszcze tu zaczynają ze pis lepszy, nie bo po lepsze. Za tych tak było a za tych tak było. Nie ma w Polsce partii która myślałaby o obywatelach.I nie muszą myśleć bo wystarczy skłócić ludzi między sobą i dzielą się rządzeniem co kilka lat. Nie zapominajcie o najbardziej sprzedajnej parti czyli psl i oderwanej od rzeczywistości lewicy 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj