Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
25 minut temu, wojak1986 napisał:

Jaką stawkę nawozu np saletry obstawiasz na wiosnę 2022 roku? Moim zdaniem już jedynki na początku nie zobaczymy. Wzrosty zbóż utrzymają cenę a później przyjdzie luty i dopiero zrobi się sraczka

 

raczej spokojny jestem że więcej nie będzie kosztować. A  nie czuję biznesu w skladowaniu drogiego towaru .czasy nie pewne lepsza gotówka na koncie jak nawozy w kosmicznych cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

może u was tacy płatnicy że gość nie chce kosić i upominać się o swoje?

Tacy rozwinięci i chodzicie do takiego żeby wam wykosił🤔

mam swój kombajn, a chodzą do niego ci co nie mają a się niecierpliwią , porównałem to do rolników którzy np przez spóźnione dopłaty leżą i kwiczą , nie mają za co w pole ruszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ceny gazu lecą a handlarze już mają sraczke…. Smsy tylko przysyłają ze nagle maja nawozy po 2800 3000 saletrę.

Hehe zobaczymy do stycznia jak śniegi przyjdą transport trochę przychamuje kto się nażre tego azotu. 

  • Like 2

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Czego wy chłopki płaczecie głupi byliście i głupi umrzecie, nigdy się nie nauczycie myślenia. Firma azotowa surowiec kupowany poszedł w górę o 100% to ich produkt finalny poszedł o 100%. Idźmy dalej skoro wasz surowiec (nawóz) poszedł 100% do góry to umiecie podnieść cenę waszego produktu(mleko, zboże, warzywa) o 100%? Zróbcie mleko 2zl pszenicę 2000zl/t ziemniaki 2zl/kg. Co ludzie przestaną jeść? Chcieli podwyżek to wszyscy w mieście odczują a nie wiecznie jechać na garbie rolnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3599

taaa, pszenica po 2000zł/t przywiozą tańszą z Ukrainy i tyle nawojujesz swoją podwyżką. sprzedajemy nadwyżkę jajek podnieśliśmy się o 10gr i co? i już klient kręci nosem bo gdzieś indziej kupi o te 10gr taniej 🙆🤦

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
46 minut temu, zbigniewPGR napisał:

Czego wy chłopki płaczecie głupi byliście i głupi umrzecie, nigdy się nie nauczycie myślenia. Firma azotowa surowiec kupowany poszedł w górę o 100% to ich produkt finalny poszedł o 100%. Idźmy dalej skoro wasz surowiec (nawóz) poszedł 100% do góry to umiecie podnieść cenę waszego produktu(mleko, zboże, warzywa) o 100%? Zróbcie mleko 2zl pszenicę 2000zl/t ziemniaki 2zl/kg. Co ludzie przestaną jeść? Chcieli podwyżek to wszyscy w mieście odczują a nie wiecznie jechać na garbie rolnika!

Można pomarzyć to nie rolnik ustala cenę...

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109
28 minut temu, czesio200 napisał:

Można pomarzyć to nie rolnik ustala cenę.

Dopóki takie myślenie, dopóty tak będzie na wsi jak jest. Jeśli ktoś ma dyktować ceny mojego produktu (rozumiem rynek popytem zweryfikuje cenę), a zresztą co ja będę walczył z wiatrakami życie was wyprostuje oby jak najszybciej...

Edytowano przez zbigniewPGR
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

rolnictwo to nie przemysł żę można wstrzymać produkcje na tydzień jak towar nie schodzi  , tu mleko jajka mają date trwałosci zboża nie mają to ci którzy przetrzymali od żniw to wezmą wiecej ale jajka czy mleka nie przetrzymasz .           już byli cwaniacy co jabłka tanie skupowali , chodzi mi o rząd i firme eskimos .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Gratulacje dla obsranych👍

Informacje od pewnego dystrybutora Lubelskiegio ,,Panie zaczął się owczy pęd, saletra w granicach 3 tyś, ludzie dostają już zaliczki i zaczynają zakupy bo gdzieś słyszeli że na wiosnę nie będzie nawozów"  towar ponoć idzie cały czas.

Przykład mam z sąsiedniej wioski wczoraj dwóch asów zamówiło azoty I npk, już dostarczone.😎 

😎

@pawel885

Z kupnem saletry po 3tys /t jest jak z wakacjami w Radzyniu Podlaskim- no można, ale po ch*j się w to pchać? 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Chłopie ja nie handluje mendlem jajek żeby cenę sobie ustalać. To co mam jechać na skup i powiedzieć sprzedam wam pszenicę ale moja cena to 2500zl za tonę?  Znam odpowiedź haha


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
Dnia 25.10.2021 o 19:07, Dariowola napisał:

Uważasz się za debila ? To bij się w piersi jam jest debil .Ja nie mam zamiaru .

czyli twierdzisz, że inteligentni, mądrzy i znający sie na funkcjonowaniu państwa ludzie wybrali obecne władze? No nie żartuj

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dziś skupnikowi powiedziałem że sprzedam auto pszenicy po 1200 netto i ani zł mniej i to dlatego że nawozy mam kupione we wrześniu 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, zbigniewPGR napisał:

Dopóki takie myślenie, dopóty tak będzie na wsi jak jest. Jeśli ktoś ma dyktować ceny mojego produktu (rozumiem rynek popytem zweryfikuje cenę), a zresztą co ja będę walczył z wiatrakami życie was wyprostuje oby jak najszybciej...

Leć chłopie zrób tak jak piszesz, zobaczymy co zwojujesz. Pomysł jest dobry ale organizacji nie ma między ludzmi. Ale nie zrobisz większych cen niz są poza naszymi granicami. 2 tyś za zboże możesz w tej chwili pomarzyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś sms od lokalnego sprzedawcy śor i nawozów że ma saletrę po 2500netto, dwa tygodnie temu pisał że ma ostatnie 6 ton w promocyjnej cenie 2950 brytto, coś spada, czekamy dalej

 

co to za kreska ?????

Edytowano przez małoroly2018
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 godziny temu, zbigniewPGR napisał:

Dopóki takie myślenie, dopóty tak będzie na wsi jak jest. Jeśli ktoś ma dyktować ceny mojego produktu (rozumiem rynek popytem zweryfikuje cenę), a zresztą co ja będę walczył z wiatrakami życie was wyprostuje oby jak najszybciej...

A ile ty chłopie masz tego towaru że chciałbyś ceny dyktować? Jakbyś miał 20% produkcji całej Polski to i tak by to guzik znaczyło w skali swiatowej. Tak samo podskakujesz i stroszysz pórka jak nasz rząd i tak samo jak z nimi , nikt sie z tobą nie będzie liczył ale marzenia możesz mieć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Do nowego roku kilku dystrybutorów się wyłamie i później efekt domina do 1000 zł za saletrę nie wróci ale myślę że 1600 będzie realne 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Uważasz ze to dystrybucja zrobiła ogólnoeuropejską zmowe i tak podniosła ceny?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
7 minut temu, Ulman napisał:

Uważasz ze to dystrybucja zrobiła ogólnoeuropejską zmowe i tak podniosła ceny?

Uwazam że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

To czemu rząd się tłumaczy wysokimi cenami gazu? Kryje ich?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Finalnie gaz dziś niespełna 16% w dół . Jest to poziom z 14 września , a więc sprzed gigantycznych podwyżek . Czekamy...

Teraz będą gadać że "złośliwi" rolnicy nie kupują a oni naprodukowali po wysokich kosztach specjalnie na krajowy rynek , że wyszli naprzeciw potrzebom naszego zapotrzebowania i nie pchali na eksport - więc nie może potanieć...

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj