Polecane posty

fezoi    170
14 minut temu, Agrest napisał:

Zamówiłem siarczan mg siedmiowodny i zonk. 

Magnez już podrożał o 100% I w sprzedaży brak.  

To jak zamówiłeś jak nie ma ? I po ile zł  :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Ile na wiosnę możecie maksymalnie wyłożyć za nawóz azotowy ? Jak dla mnie do uprawy zbóż przedział między 1500 zł a 1800 zł jest graniczny .

Ja sobie założyłem tak że jak cena nie spadnie do jakiegoś sensownego poziomu to na azot wydaje tyle samo ile zapłaciłem w tamtym roku. I jakoś się to rozbije. Coś na zasadzie "mnie podwyżki paliw nie obowiązują bo zawsze tankuje za 50zl" 😂 Z PK na stanowiskach po rzepaku zrezygnowałem całkowicie a zboże po zbożu po 100kg ultry 8. 5 lat intensywnego nawożenia to rok nic się nie stanie jak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Trzeba patrzeć na YouTube jak nawozić żeby sypało jak zawsze jak nawóz jest nie do kupienia. Bo tam rzepak 3,5 do 5 będzie sypać a pszenic to średnia 10 ton będzie.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
4 minuty temu, fezoi napisał:

To jak zamówiłeś jak nie ma ? I po ile zł  :) ?

Poprosiłem o skompletowanie pakietów śor i zamówienie palety siarczanu mg.

Sprzedawca sam nie miał wiedzy że i z tym jest kłopot. Na tą chwilę 2 tygodnie i brak towaru. A w wyższej cenie nie będę brał bo mam jeszcze ze 200kg.  Był po 32zł/25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Też dzisiaj dzwoniłem za MgSO4 ( siedmiowodny ), zamówiłem t po 1,5 tyś .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówicie żeby nie kupować po tych cenach, ale widzę że wszyscy zachowujecie się dokładnie ja dyrektor PGRu na tym filmie.     xD Łażą pytają, szukają czego nie zgubili, to tylko pożywka dla sprzedających.

 

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
13 godzin temu, adamson330 napisał:

Wszystko sie kiedys konczy. Nawet Ci co twierdza ze na samym oborniku utrzymaja zasobnisci sa w bledzie. Skladniki wyjezdzaja z gosoodarstwa z mlekiem, mięsem, jajami itd. A gdzie wymywanie, uwstecznianie. Bilans skladnika powinien byc przynajmniej na 0 ale kogo na to stac 🤣

To zależy ile słomy kupują, pasz itd. Można też dać kupiony kurzak, osady z oczyszczalni podkłady z pieczarkarni itd. Jak kupuję słomę i nie sprzedaje obornika to bilans składników może być dodatni w ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj był z agrologu i mają jakiś nawóz nazwy nie pamiętam 33 potasu 22 siarki 5 magnezu i 10 wapno po 1740 zł warto to wziąć? Granulat jak wapniak Koszelowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
Zdzinio napisał:

Dzisiaj był z agrologu i mają jakiś nawóz nazwy nie pamiętam 33 potasu 22 siarki 5 magnezu i 10 wapno po 1740 zł warto to wziąć? Granulat jak wapniak Koszelowski.

https://www.agrolok.pl/nawozy/elplon-sprint-500kg.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Zamówiłem siarczan mg siedmiowodny i zonk. 

Magnez już podrożał o 100% I w sprzedaży brak.  

Ło panie, a mi 600kg z tego sezonu zostało,można by spieniężyć... Ewentualnie zamiana też wchodzi w grę. To mieszkanie to gdzie ostatnio kupiłeś? 😋

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Spotykałem się z przypadkami gdzie ciągnik robił max 200h na rok 🤷‍♂️

Bije  to  na  głowę , 100 koni   9 lat  840 h na liczniku   przy  40ha  ale  jako  drugi  ciągnik  w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
5 godzin temu, dzidzia202 napisał:

każdy o cenie nawozu a ktoś się orientuje jakie ruchy cenowe mogą być w rzepaku i pszenicy na przyszłe żniwa. u nas można puki co podpisać rzepak po 2200zł co przy obecnej cenie i cenie nawozu trochę śmieszne.

Rzepak 2400 pszenica 900, żyto 700. Takie są prognozy jednej z większych firm na Pomorzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Spotykałem się z przypadkami gdzie ciągnik robił max 200h na rok 🤷‍♂️

To i tak jeszcze dużo 😋 koniec października będzie 5 msc jak przyprowadziłem, a tu zaraz duży serwis na 300h kuźwa, a myślałem że chociaż jesień obrobię na dobre. A i hitlerek trochę pomaga. 

Przywieźli dzisiaj do wujka atrigran magnezowe z nordkalk po 460zl tona. Nic tylko wapnować, tanie jak barszcz 😁 jutro wezmę baksa pod qq póki nie podrożało 🤫

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

mi jeszcze pulpy zostało , bo nie dałem rady pokonać , oby tylko 1 marca była ziemia zamarznięta 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekku    7
6 godzin temu, dzidzia202 napisał:

każdy o cenie nawozu a ktoś się orientuje jakie ruchy cenowe mogą być w rzepaku i pszenicy na przyszłe żniwa. u nas można puki co podpisać rzepak po 2200zł co przy obecnej cenie i cenie nawozu trochę śmieszne.

Biorąc pod uwagę globalnie na świecie

1 wysokie ceny obecnie

2 małe zapasy , większe zużycie co roku

3 kosmiczne ceny nawozów (mniejsze zużycie = mniejsze plony)

4 wzrost kosztów energii , transportu ,, praktycznie wszystkiego

5 wzrost cen środków ochrony roślin , początek podwyżek i problemów z dostępnością ,zerwane łańcuchy dostaw , będzie drogo podobnie jak z nawozami , w Chinach  tona glifosatu  przekroczyła 40tys

6 inflacja

to nie może być taniej.

Edytowano przez wojtekku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Agrest napisał:

Mam 6 I chyba żaden 200h  nie zrobi. 

Uwielbiam czytać Twoje komentarze 😀 ja mam 3 na 25 ha małego ciapka co ma tura średniego do żniw bo nie mieszczę się w stodole i udało mi się kupić jelenia 125km i jest do prac ciężkich i pracuje tez sam na zniwa potrzebuje pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrest to mazowiecki kułak, jemu nikt nie podskoczy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba skocze do niego na piwko kiedyś bo myślę że mam stosunkowo blisko jeśli nie mylę regionów:)

Edytowano przez BartekMachnio
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
13 godzin temu, zbyszekku napisał:

zasłyszane wczoraj od jednego przedsiębiorcy...
i bardzo dobrze tym rolnikom
sieja i pryskają jak poj......bani
opryskiwacze i rozsiewacze co drugi dzien latają
moze sie sie w koncu opamietaja
kukurydzy po 15 ton a zboza po 10 chca miec 
a maja polowe tego a reszta nawozu idzie z woda
w moim stawie tyle fosforanow i azotanow ze nic nie rosnie tylko glony
bardzo im dobrze z takimi cenami......

trudno mu odmówić racji zwłaszcza jak się patrzy na gospodarowanie niektórych....

 

A u mnie jak sprzedawali słomę tak sprzedają dalej, mimo że nikt za to nie chce płacić, a żeby ktoś wapnował.... Nieliczni. Poplony, zmianowanie, głębosz, próbki. MTZ nie ważne czy 30g czy ponad 40, sprzedawca powiedział siej 180. Niektórzy mają naprawdę problem z myśleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj