Polecane posty

Gość   
Gość

Właśnie tacy robią wszelakie wyliczenia, podejmują decyzje związane z rolnictwem, po szkołach, który nawet na polach nie był. Na papierze wszystko się zgadza i można sobie nim d*pę podetrzeć.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...i piątki dla zwierzątek wymyślają se.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Kiedyś Macierewicz w odpowiedzi na pytanie ,nie pamiętam dokładnie ale sens tego pytania był taki że na czymś się nie zna,odpowiedział że żeby decydować o ziemniakach nie trzeba się znać na ich uprawie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
witejus napisał:

Kiedyś Macierewicz w odpowiedzi na pytanie ,nie pamiętam dokładnie ale sens tego pytania był taki że na czymś się nie zna,odpowiedział że żeby decydować o ziemniakach nie trzeba się znać na ich uprawie.

I to jest święta prawda. Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem i nawet lepiej jak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, mds212 napisał:

I to jest święta prawda. Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem i nawet lepiej jak nie jest.

tia, a papieżem nie ksiądz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Nie wiem skąd macie saletrę po 3000 i więcej, jak u mnie w okolicznych składach jest cena ok 2200-2400/t do kupienia. I jakoś ludzie nie kupują.

Raz, że czekają na dopłaty, a dwa to kupuj bliżej wiosny, a trzy to za drogo się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
41 minut temu, deSilva napisał:

Tu się mylisz, ciebie i tego oregona nikt na poważnie tu nie bierze.    :P

Akurat on i mds212 potrafią rzeczowo uzasadnić swoje racje, a wy potraficie tylko narzekać doliczając swoje roboczogodziny po jakichś astronomicznie wysokich stawkach, i potem okazuje się, że dokładacie do produkcji, ciekawe z czego?😁 A jak przyjdzie, co do czego ile to jeden z drugim nie ma, jaki samochód żonie kupił, gdzie był na wczasach, ile nabył hektarów , ile paszportów maszyn ojroków w skarpecie 😱🙆‍♂️ i wyzywa innych od dziadów😭😭😭 Dlatego jedynym autorytetem w opłacalności hodowli bydła jest dla mnie jbazydlo😗

Poczekajcie cierpliwie na zielony ład. To już za rok. Tam dostaniecie  sute rekompensaty za nicnierobienie, i nie trzeba się będzie przejmować cenami nawozów, będziecie mieli więcej czasu na narzekanie😜

Edytowano przez Winnetou
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daj adres tych składów. jutro będą pustki.

2 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Nie wiem skąd macie saletrę po 3000 i więcej, jak u mnie w okolicznych składach jest cena ok 2200-2400/t do kupienia. I jakoś ludzie nie kupują.

Raz, że czekają na dopłaty, a dwa to kupuj bliżej wiosny, a trzy to za drogo się wydaje.

 

1 minutę temu, Winnetou napisał:

Dlatego jedynym autorytetem w opłacalności hodowli bydła jest dla mnie jbazydlo😗

a ja nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
1 godzinę temu, oregano napisał:

Tylko, że w poprzednich latach nie brałeś za pszenicę po 1000zł. Były lata, że 700zł ciężko było dostać. Jak coś liczysz to chociaż rób to z sensem.

Odniosłem się do kosztów ostatniego sezonu i sytuacji gdzie mogę sprzedać pszenicę po 1000zł. Jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Co roku mam zapisane ile włożyłem i ile zostaje.

1 godzinę temu, deSilva napisał:

Łooo panie, to śmiało może saletra zdrożeć do 5 tys, jeszcze zysk znajdziesz.   :P

Takimi wyliczeniami tylko utwierdzacie ludzi z poza rolnictwa że nic się takiego złego nie dzieje, wszyscy sieją tylko pszenicę, zbierają rekordowe plony, zysk mają, więc czego chcą? aaaaaa pewnie ich d*py swędzą żeby wprowadzić podatek dochodowy, albo ZUS jak mają wszyscy inni, skoro jest tak dobrze.

Przecież jest źle, chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. A gdzie drożejące opryski, amortyzacja sprzętu i moja godzinowa praca? Podałem przykład o ile mniej mi zostanie na pszenicy jeśli cena skoczy na 3k, luźna rozkmina.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
16 minut temu, witejus napisał:

Oczywiście,kierowca nie musi mieć prawa jazdy nawet lepiej jak niema.

Ale właściciel firmy transportowej nie musi mieć prawka na ciężarówki, lub trener nie musiał grać dobrze żeby być dobrym trenerem. 

Niech każdy liczy po swojemu komu co się opłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
2 minuty temu, poosa21 napisał:

lub trener nie musiał grać dobrze żeby być dobrym trenerem. 

Akurat z tym trenerem toś źle trafił.Kazimierz Górski nie był wybitnym piłkarzem a trenerem już tak,ale na grze w piłkę znał się jak mało kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Ale był piłkarzem pierwszoligowym, nawet miał za sobą jeden występ w reprezentacji. A i tak najważniejsi są piłkarze. Jeden trener założył drużynę, z chłopców którzy nigdy nie grali w piłkę. Pierwszy mecz, oni atakują, przeciwnik stoi jak wryty i gol. Chłopacy w euforii, a trener podnosi głowę z nad gazety i woła; -chłopcy kopcie w tamtą stronę  wskazując palcem  na drugą bramkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Czyli to napisalem trzeba czytać ze zrozumieniem. Murinio nie grał w piłkę a trenerem był dobrym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał13    1

To że jest wystawiona taka cena nie oznacza że za tyle sprzedadzą z ciekawości zadzwoniłem i albo nie było już towaru albo cena była inna tłumaczyli się starym ogłoszeniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
Tomek90 napisał:

Na olx po 2k saletra można znaleźć, a skąd ludzie po 3k biorą cenę 😅

W tej chwili to składy które jeszcze mają zapasy nawozów to robią kasę,bo za duża jest różnica pomiędzy składami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

na wiosne w pobliskim składzie widzialem pół placu zawalony mocznikiem tysiace ton i dam sobie rękę obciac że polowy z tego nie sprzedali umie gość przewidzieć sytuację


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Winnetou napisał:

Akurat on i mds212 potrafią rzeczowo uzasadnić swoje racje, a wy potraficie tylko narzekać doliczając swoje roboczogodziny po jakichś astronomicznie wysokich stawkach, i potem okazuje się, że dokładacie do produkcji, ciekawe z czego?😁 A jak przyjdzie, co do czego ile to jeden z drugim nie ma, jaki samochód żonie kupił, gdzie był na wczasach, ile nabył hektarów , ile paszportów maszyn ojroków w skarpecie 😱🙆‍♂️ i wyzywa innych od dziadów😭😭😭 Dlatego jedynym autorytetem w opłacalności hodowli bydła jest dla mnie jbazydlo😗

Poczekajcie cierpliwie na zielony ład. To już za rok. Tam dostaniecie  sute rekompensaty za nicnierobienie, i nie trzeba się będzie przejmować cenami nawozów, będziecie mieli więcej czasu na narzekanie😜

Jasne ... mds 212 najpierw oskarżył że ceny rosną z winy rolników bo rzucili się na nawozy i 50 %rolników już kupiło a powinno z10 %. Potem stwierdził że to jednak giełda i koszty i że nikt nie jest winny i wszyscy pokrzywdzeni..... Najbardziej tracą ponoć handlarze... co sprzedali już poniekąd 50 %  nawozu rolnikom i nie zarobili na koszty..... Cyrk i pomieszanie z poplątaniem i tyle.... Jak dla ciebie to jest logiczne i rzeczowe uzasadnienie to gratuluję... 🤕

Dla mnie to pierdy bez sensu i tyle.. 😜

Czekam na zielony ład z utęsknieniem bo będę trzepał kasiorę tylko pytel.... 😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, deSilva napisał:

Tu się mylisz, ciebie i tego oregona nikt na poważnie tu nie bierze.    :P

Idz chłopie do jakiejkolwiek szkoły rolniczej, nawet zawodówki to cię nauczą podstaw rolnictwa. Wtedy może i tobie zacznie się opłacać.

Pewnie należysz do tych co 100kg saletry dają w maju, od grzyba nie pryskają bo przecież "tata nie pryskoł i mioł" a później płacz w żniwa i wyzywanie wszystkich wokół, kto ośmieli się napisać, że miał 8 ton pszenicy. Matołek jesteś i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak dobrze policzysz roboczogodziny i amortyzację to z każdego biznesu wyjdziesz na minus. Najlepiej zrobić bilans roczny czy zostało więcej niż zainwestowałem i czy jestem z tego zadowolony. Jeden będzie godnie żył z 20ha a drugi będzie się męczył na 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Policzyć dochód na 1 osobę to fajnie wychodzi ale na utrzymaniu kilka osób zanim sami zaczną zarabiać jak zaczną to już nie jest tak fajnie .

Koszta utrzymania jedzenie ,  opłaty danego domu z danego gospodarstwa tak to powinno być liczone .

A nie że jakiś rolnik do wzięcia szuka żony liczy zyski dziękuje za uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj