Polecane posty

gregor1284    14105
2 godziny temu, witejus napisał:

Tylko jeszcze musi być w tej butli gaz,a z tym jest coraz drożej i gorzej .Pustą butlą niczego nie ogrzejesz.

Handluje po 65,nastepna dostawa za tydzień już po 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3184
55 minut temu, Rrolniik napisał:

Ja też śmigam do lasu zimą, ale po drewno na następną zimę, zawsze mam duży zapas.

Ja tak samo bo suche ma moc a teraz jak by scioł suszkę to palić się będzie ale ale nie będzie dobrze grzało tym bardziej ze ostatnio dużo padało i z rok musi poleżeć podeschnąć.

Ostatnio mojego kumpla wrobili kupił piec na ekogroszek bo często w domu niema i niema komu podkładać i mu powiedzieli ze i drzewem nim można palić tylko wyjmuje się palenisko i wyjął i palić się nie chce.i Te drzewo co miał musiał sprzedać.I kupił za nie groszek.A paliwo główne miało być drzewo a groszek od czasu, mówi ze mało Idze ale nie chce mi się w to wierzyć jak przyjdą mrozy.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655
pedro2 napisał:

Ma chłop rację 🤭🤭 kupujta bo nie będzie wcale 🤭 

Pytać handlarza czy będzie taniej 🤦

zapytać nie grzech choć z tego co powiedział można też wywnioskować że dyskretnie namawiają żeby kupować teraz bo na wiosnę lub kiedyś tam stanieją a oni zostaną z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał13    1

Ja tylko mam nadzieję że handlowcy nie zaczną odwoływać zamówień lub w jakiś inny sposób kombinować z już zamówionym towarem bo tysiąc złoty zarobki na tonie drogą nie chodzi a faktura za towar dopiero po dostarczeniu nawozu przychodzi przeważnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Duże firmy handlujące nie chca zaopatrywać dotychczasowych swoich  dużych odbiorców indywidualnych, ponieważ w pierwszej kolejności mają zaopatrzyć swoje składy terenowe, czyli małe filie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
10 minut temu, slawekz1975 napisał:

gdzie taka tania saletra?

 

Mogę wkleić podobne zdjęcie, ale to nie znaczy, że po tyle kupisz. Po prostu gość na składzie już od kilku tygodni nie zmienia cen na rozpisce bo musiałby to robić codziennie - z każdym dniem cena idzie w górę i chłopu już się nawet nie chce tego aktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
2 godziny temu, Bugii napisał:

Woze obornik i tak z ciekawosci przeliczylem ze obecnie sam npk w obornoku bydlecym to 75zl/t. A jeszcze mikro i prochnica. 

A ja tak bez konwoju woziłem, i co jak by mnie napadli i okradli z gówna? 🤤

Szon wygłosił kolejny już raz płomienne kazanie nawołujące do buntu, chłopacy ochoczo polajkowali, a następnie wszyscy polecieli na zakupy potykając się o własne nogi😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41
Michał13 napisał:

Ja tylko mam nadzieję że handlowcy nie zaczną odwoływać zamówień lub w jakiś inny sposób kombinować z już zamówionym towarem bo tysiąc złoty zarobki na tonie drogą nie chodzi a faktura za towar dopiero po dostarczeniu nawozu przychodzi przeważnie

 

Watpie, żeby wywiązali się z nie zafakturowsnych zamówień w obecnej sytuacji. Dziś mi dowieźli saletre zamówioną 01.09 po 1470 brutto. Faktura wypisana w dniu zamówienia z terminem przelewu zazwyczaj14-21dni. I tylko tak jest gwarancja ceny. RSM gdzie indziej zamówiony też 01.09 po 1350 brutto jeszcze nie dowieziony ale dawno opłacony. Powyższe ceny w dniu zakupu wydawały się wysokie więc zamówiłem tylko 2/3 zapotrzebowania czego teraz żałuję. Z drugiej strony na więcej nie było za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7336
26 minut temu, slawekz1975 napisał:

gdzie taka tania saletra?

 

Jaka tania?

Wola Mysłowska 

21 minut temu, oregano napisał:

Mogę wkleić podobne zdjęcie, ale to nie znaczy, że po tyle kupisz. Po prostu gość na składzie już od kilku tygodni nie zmienia cen na rozpisce bo musiałby to robić codziennie - z każdym dniem cena idzie w górę i chłopu już się nawet nie chce tego aktualizować.

Cennik z 24, 09

Polifoska8 prawie była wysprzedana,polidapu nawet nie zamawiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
2 godziny temu, Bugii napisał:

Woze obornik i tak z ciekawosci przeliczylem ze obecnie sam npk w obornoku bydlecym to 75zl/t. A jeszcze mikro i prochnica. 

Co do obnizek nawozow to moze w czerwcu. Obnizki  marzec kwieciec to marzenia.

Polska z ta przestarzała energetyka ma od kilku tygodni najtanszy prad w ue. I odpalili wszystkie bloki weglowe bo niemca zaczyna brakowac. W angli prad zdrozal 4 krotnie w ciagu 2 miesiecy. 

UE wyrządził tym zielonym ladem i zero emisyjnoscia.

Ja mam do rozwiezienia 1100 Ton ale dopiero w listopadzie pod pszenicę poszło 700 to ładna kasa jak by nie patrzeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
Prowdopodbie w mlekpolu mocznik będzie kosztował 3-3.2 tys zł polifoska około 2500a saletra 1800-2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Ja tak samo bo suche ma moc a teraz jak by scioł suszkę to palić się będzie ale ale nie będzie dobrze grzało tym bardziej ze ostatnio dużo padało i z rok musi poleżeć podeschnąć.

Ostatnio mojego kumpla wrobili kupił piec na ekogroszek bo często w domu niema i niema komu podkładać i mu powiedzieli ze i drzewem nim można palić tylko wyjmuje się palenisko i wyjął i palić się nie chce.i Te drzewo co miał musiał sprzedać.I kupił za nie groszek.A paliwo główne miało być drzewo a groszek od czasu, mówi ze mało Idze ale nie chce mi się w to wierzyć jak przyjdą mrozy.

Kilka lat temu były piece na ekogroszek że można było i drewnem palić ale od którejś tam klasy obecnie się już nie da palić drewnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/podano-stawki-doplat-bezposrednich-za-2021-rok,111568.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
3 godziny temu, Strongman napisał:

Ja tak samo bo suche ma moc a teraz jak by scioł suszkę to palić się będzie ale ale nie będzie dobrze grzało tym bardziej ze ostatnio dużo padało i z rok musi poleżeć podeschnąć.

Ostatnio mojego kumpla wrobili kupił piec na ekogroszek bo często w domu niema i niema komu podkładać i mu powiedzieli ze i drzewem nim można palić tylko wyjmuje się palenisko i wyjął i palić się nie chce.i Te drzewo co miał musiał sprzedać.I kupił za nie groszek.A paliwo główne miało być drzewo a groszek od czasu, mówi ze mało Idze ale nie chce mi się w to wierzyć jak przyjdą mrozy.

Po kiego grzyba palnik wyciagał? Ruszt się tylko kładzie i palisz normalnie, ewentualnie jak masz szamot to wyjąć można.

Może  ma słaby ciąg albo palić gość nie umie w piecu, wentylator jest czy wyjął z palnikiem razem?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

To raczej wina ciągu w kominie, sprawdzić piec wyczyścić przegrody musi się palić, dolot powietrza w kotłowni jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj