Polecane posty

kat    113

Saletra zamówiona trzy tygodnie temu. 1517zł/t brutto przy 24t. Dzisiaj z placu 1940 brutto. Lechpol Szubin. Kizeryt też trzy tygodnie temu kupiony 1393zł/ brutto. Z kk się spóźniłem mieli tylko tonę na placu po 1414 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Niektórzy chyba będą wydawać oszczędności, żeby kupić nawozy 🤦‍♂️ Przy tych cenach nawozów, to bela sianokiszonki będzie kosztowała minimum 300zl 😱🙊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Sloma z pokosu tez powinna iść na 50 zl za kulkę ... Kto by pomyślał że inflacja tak szybko uderzy w rolnictwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, kris91 napisał:

Niektórzy chyba będą wydawać oszczędności, żeby kupić nawozy 🤦‍♂️ Przy tych cenach nawozów, to bela sianokiszonki będzie kosztowała minimum 300zl 😱🙊

Jak narazie to za dobrą z prasy pasowej 80zł nie ma komu dac. Hodowle się zamykają i będą się zamykać. Już ta bańka rozwojowcow za wszelką cenę pękła. Ci co na początku ue się rozwijali na zabuj  często następcy nie mają. Rodzice mieszkanie kupią bo nie wypada inaczej to jak młodych kredyt nie ciśnienie to i za 3tys lekką robote sobie znajdą i lekko żyć będą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Za 3 tyś to można co najwyżej biedę klepać 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
kris91 napisał:

Niektórzy chyba będą wydawać oszczędności, żeby kupić nawozy 🤦‍♂️ Przy tych cenach nawozów, to bela sianokiszonki będzie kosztowała minimum 300zl 😱🙊

Nie w tym i jeszcze nie w przyszłym roku, mimo cen nawozów. Ludzie w okolicy mają ogromne zapasy a nikt nie chce kupić. Za rok część z tego względu rezygnuje z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Ulman napisał:

Za 3 tyś to można co najwyżej biedę klepać 

Dwie wypłaty po 3 to bieda bez kredytów 🤔

Gospodarka to tylko mieszanie w kotle. Co do łyżki się przykleja to twoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
20 minut temu, HF86 napisał:

Dwie wypłaty po 3 to bieda bez kredytów 🤔

Gospodarka to tylko mieszanie w kotle. Co do łyżki się przykleja to twoje. 

Na pewno dwie? To szczęściarz by był że jego dziewczyna/żona pracuje. Bo o takie kobiety ostatnio to coraz trudniej. 

  • Like 1
  • Confused 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Bez kredytów to można i dwie osoby za 3. Z kredytem na mieszkanie to nie nabrykasz i jeszcze do pracy dojechać to bida z nędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja pod ozime rozsiałem co miałem npk-a i ani deka nie kupiłem, zamiast tego oporowo wapna idzie , dolomit/wapień zmieszany 1do3 najlepsza opcja, tani magnez i szybkie odkwaszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

trzeba było powiedzieć że życzysz udanych zakupów 

Edytowano przez pawel885
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Bedzie jeszcze lepiej

Chiny zakazaly eksportu fosforanow do czerwca 2022, maja 30% produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mocznik 2,8 tys za tone ';   saletra 2 tys  mały worek w  big 1,95 tys      polifoska 2,4 tys.  . przenżyto tadeus kwali. 2 tys brutto i orinoko tyż 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie Orinoko 2.4 brutto. Trzeba było wialnie przeprosić.  polifoska 6 2350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
1 godzinę temu, jarecki napisał:

mocznik 2,8 tys za tone ';   saletra 2 tys  mały worek w  big 1,95 tys      polifoska 2,4 tys.  . przenżyto tadeus kwali. 2 tys brutto i orinoko tyż 

Ja za Orinoko płaciłem 2400 zł 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam gdzie szału macicy dostali to i mocznik 3tys . Na lokalnym większym składzie podlaskim 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

To co się dzieje to jakiś cyrk. 

2190 i 2150brutto.Saletra okolice Lublina. 

Chodzą słuchy że mają ograniczać produkcję i 3000 jest realne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Azoty są państwowe to niech wladza ulży rolnikom. Nie wierzę że koszty produkcji wzrosły o ponad 100%


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja nawozów nie kupuje w tym roku ale wziołem cennik i stąd znam cene a skład jeden z tanszych wokolicy  . przenżyto pewnie kto miał kupić to kupił i chcą pozbyć się resztek bo jednego było tylko 75 kg a drugiego 150 kg .                  a ceny importowanych azotów  podobne do poliskich i jest npk z białorusi  i tak saletrzak big pak tarnów 1,76tys  ,import z litwy1,7 tys  ;  sól potasowa 60 % 2 tys ,         polidap 3,1 tys 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4

Saletra do  polowy przyszłego miesiąca 2500 brutto, Saletrzak 2250-2300 i to nie jest koniec...

Edytowano przez gregoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 jak ktoś ma dobre ziemie i plon sredni co najmiej 7 ton to co , azotu nie da ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj