Polecane posty

pedro2    7164

Po wykopkach jadę do doradcy pogadać o ekologii co i jak ile da się wyciągnąć. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

I ojciec na zawał zejdzie jak zobaczy Herbapol na polu. ;)  Już lepiej uprawiać pół ekstensywnie żyto niż dać ziemi zarosnąć chwastem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
7 godzin temu, pedro2 napisał:

A uj niech wykupują, wtedy nie będzie dylematu i kasa w kieszeni zostanie...

jak dzisiaj zobaczyłem fakturę za kartofle to myślałem że pierdolne w kalendarz. 1300zł mniej na transporcie 25t i do tego podwyżka za transport z 450zl na 600zl. Pier..le nie kupuję. Nie będę sobie spod nosa odejmował żeby w piach walić. Co będzie to będzie. 

W zębach zaniesiesz kasę żeby kupić nawóz bo jak w żniwa będziesz patrzył że sąsiad ukosił więcej niż ty

A na serio to ile w Łomży wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

I ojciec na zawał zejdzie jak zobaczy Herbapol na polu. ;)  Już lepiej uprawiać pół ekstensywnie żyto niż dać ziemi zarosnąć chwastem. 

U nas ludzie mają ludzie ekologię i nikt nie ma herbapolu ... Trzeba z głową, wszystko dla ludzi jak to mówią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Problem w tym że ekologia imo jest dużo trudniejsza niż rolnictwo konwencojalne. Przynajmniej jeżeli chodzi o plony, jeżeli chcesz to robić na poważnie i coś z tego zebrać. Niestety ale w ekologii trzeba wiedzieć wszystko. Od wpływu różnych roślin na zmianowanie po sobie, po to kiedy wykonywać uprawki bo może jakiś promień słońca spadnie na nasiono i ono skiełkuje więc trzeba to robić nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a cena w skupie jak za konwencje prawie . ekologia tylko pod sprzeadaż bezpośrednią czy przerób w gospodarstwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
46 minut temu, pawel885 napisał:

U nas ludzie mają ludzie ekologię i nikt nie ma herbapolu ... Trzeba z głową, wszystko dla ludzi jak to mówią ;)

Ale pewnie na swojej ziemi..;) a na dzierżawie normalna produkcja? Podobno ostatnio znajomego ekologa wywalili z mleczarni za zastosowanie rzepaku z gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

To jaki jest ? Bo z mojej wiedzy wynika że nasiona rzepak GMO są od dawna tak jak kukurydzy. Tylko nie wszędzie jest dozwolona sprzedaż materiału siewnego jak i uprawa z różnych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
2 godziny temu, PAN88 napisał:

W zębach zaniesiesz kasę żeby kupić nawóz bo jak w żniwa będziesz patrzył że sąsiad ukosił więcej niż ty

A na serio to ile w Łomży wyszło?

No to trochę się różnimy bo mi to lotto co  sasiad ma, ważne żeby mi się w kieszeni zgadzało.

10 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

I ojciec na zawał zejdzie jak zobaczy Herbapol na polu. ;)  Już lepiej uprawiać pół ekstensywnie żyto niż dać ziemi zarosnąć chwastem. 

Jeśli kasa z dopłat wynagrodzi brak plonu to jestem skłonny zaryzykować. Muszę się zorientować jak to wyjdzie, siąść i policzyć. 

O walce z chwastami też jakieś pojęcie jest, 10ha ziemniaka od lat zwalczane mechanicznie. W tym roku na jednej działce trochę nie pykło. 

Na ziemniaku w tym roku będę ponad 20 tys w plecy. Przy tych kosztach produkcji to wystarczająca motywacja

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
My ostatni raz sprzedaliśmy kartofle na Łomże w 2016r i od tego czasu mam na nich wywalone. Lepiej wychodziliśmy na tym sprzedając jadalne bezpośrednio (na zimę) na Kurpiach niż na tych pepeesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14045

Na Kurpiach już mało kto sadzi. Skąd Ty jesteś ze tu woziliscie? Ostatnio się jacyś kręcili ale chyba już te czasy minęły że w każdym domu po pół tony ziemniaków na zimę w piwnicy było, a na wiosnę 200kg na kompost 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Nie ma rzepaku GMO. 

są odmiany GMO rzepaku


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Bercik u mnie do tej pory bardzo dobrze wychodziła skrobiowka, w tym roku oyebali cenę i temu jest jak jest. Masz krowy to możesz sobie brykać, ja w hodowlę nie mogę się pchać, wczoraj przywiozłem sobie maszynkę do tlenu bo znowu złapało. Rzucić kartofle i żyto po życie? Zobaczymy co będzie jak zboże wróci do dawnych cen...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Panowie - orientujecie się gdzie można jeszcze dostać mocznik w starej wersji bez inhibitora ureazy? Najlepiej lubelskie i okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
33 minuty temu, danielhaker napisał:

WSI jeśli Cię interesuje, stoi jeszcze z 10t

Trochę daleko ale zobaczymy bo jak nic w okolicy nie trafię to może się skuszę - dzięki

14 minut temu, magnum123 napisał:

Mocznik na dzien dzisiejszy 2600

O panie tyle to na alledrogo bez wychodzenia z domu :P

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Bercik u mnie do tej pory bardzo dobrze wychodziła skrobiowka, w tym roku oyebali cenę i temu jest jak jest. Masz krowy to możesz sobie brykać, ja w hodowlę nie mogę się pchać, wczoraj przywiozłem sobie maszynkę do tlenu bo znowu złapało. Rzucić kartofle i żyto po życie? Zobaczymy co będzie jak zboże wróci do dawnych cen...

Tez słyszałem ze Łomaza słabo płaci w tym roku a od nas jeszcze za transport trzeba zapłacić.No i ze skrobia w tym roku słaba.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

gregor1284 napisał:

Na Kurpiach już mało kto sadzi. Skąd Ty jesteś ze tu woziliscie? Ostatnio się jacyś kręcili ale chyba już te czasy minęły że w każdym domu po pół tony ziemniaków na zimę w piwnicy było, a na wiosnę 200kg na kompost 😂

BKL. 😏 Kilka lat woziliśmy. Latem to brali po woreczku a jesienią po kilkaset kg na zimę. Woziliśmy irge. Konkurencja spora była a teraz nie wiem jak jest bo już praktycznie nie handlujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2180 sól potasowe.2200 mocznik otoczkowany. Sól w dwa dni tak poprawili z 1900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj