Polecane posty

witejus    8518
6 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Ja też pod wszystko saletrzak. Pod qq bądź zboża jare, i na łąki. Mocznika nie stosuje wcale, wsio najwięcej w saletrzaku i trochę saletry i saletrosanu. 

Tu obok qq na 150 saletrosanu i 150 saletrzaku. Jak jest woda to wystarczająco 

IMG_20210915_125727.jpg

JAKA NAZWA TEGO PŁUGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja też sypie saletrzak tylko, od dobrych kilku lat. Pod qq 300kg. Na trawe jedynie saletra niekiedy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Każdy rodzaj nawozu dobry. Jednak patrząc na powolną dostępność w czasie wzrostu kukurydzy najlepszy wydaje się mocznik druga sprawa to że azot w przeliczeniu na czysty składnik zawsze był najtańszy również w moczniku. U nas sporo osób dawało pogłównie na wszytko tylko w trochę opóźnionym terminie żeby temperatura była wyższa (opady deszczu też wskazane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

saletra 1640zl w lokalnym punkcie, sprzedawca mówił że za tydzień cena skoczy ponad 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Ich wszystkich chyba popierd..iło z tymi cenami, 1640+150 czyli niecałe 1800zł, za tyle to mam 18 przyczep gnoju od kolegi. A u nas jeszcze jeżdżą z konrolami z agencji i sprawdzają plany nawozowe gdzie prawie nikt tego nie prowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
55 minut temu, radekz200 napisał:

Ja pod kukurydze max 250 kg saletrzaku 😛😛

Ale u mnie qq bez makaronu, po ziemniakach 😉 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Dziś trochę pytałem bo chciałem saletrosanu 1t dokupić ale cena praktycznie jak saletra i nie wszędzie jest. Aktualnie saletra bb brutto 1520, 1550, 1600 i mówią że ma być drożej, resztkę na jednym składzie jeszcze mają po 1480 i polifoskę krzem po 1900. Chyba nie ma sensu kupować jakiś czas temu kupowałem bb brutto detal saletra 1360, saletrzak 1140 (tu mówili brać bo będzie drożej - nie wierzyłem a teraz uwierzylem że będzie 1700 nie długo) mocznik 1910.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Zaraz saletra 1800-1900 to już pewne. Pytanie czy pęknie 2 tys 

Toć pisałem półtora tyg temu że propozycja importu dla składu nawozowego z Węgier po 1900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No ladnie ceny leca. Tesc saletre kupil po 1600 brutto. A w czerwcu chcialem mu ze swoimi zamowic po 1200 to mnie wysmial ze takich drogich nawozow nie bedzie kupywal.

 

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, Norman napisał:

Dziś trochę pytałem bo chciałem saletrosanu 1t dokupić ale cena praktycznie jak saletra i nie wszędzie jest. Aktualnie saletra bb brutto 1520, 1550, 1600 i mówią że ma być drożej, resztkę na jednym składzie jeszcze mają po 1480 i polifoskę krzem po 1900. Chyba nie ma sensu kupować jakiś czas temu kupowałem bb brutto detal saletra 1360, saletrzak 1140 (tu mówili brać bo będzie drożej - nie wierzyłem a teraz uwierzylem że będzie 1700 nie długo) mocznik 1910.

Gdzie Ty mieszkasz że poli krzem jeszcze po 1900 mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
27 minut temu, Bugii napisał:

No ladnie ceny leca. Tesc saletre kupil po 1600 brutto. A w czerwcu chcialem mu ze swoimi zamowic po 1200 to mnie wysmial ze takich drogich nawozow nie bedzie kupywal.

 

Nie on jeden taki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Hehe dobre pytanie. Odnośnie tej poli krzem po 1900 br m. worek. Jest to skład który zawsze miał najwyższe ceny i są to resztki towaru pewnie z 2019 lub 2020 roku dlatego tak cena a w tamtym czasie u innych była około 1500 brutto.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Dnia 15.09.2021 o 15:44, lassie napisał:

ultra dap 2992 brutto 

Stosowałem go w ubiegłym roku , kupowany był po 1750 zł , nawóz dobry ale wg. mnie pod zboża za drogi i nie ma sensu się w niego pchać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Polidap 2800 ostatnia tona na składzie później ponad 3tyś npk ultra 2250 7.20.30. Sól po 2tyś saletra 1550. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

U mnie saletra już 1630-1680 i zapowiedziana podwyżka przy następnej dostawie 80 zeta, miesiąc temu kupowałem po 1390. Jeżeli w takim tempie będzie drożała , to za m-c pewnie zobaczymy dwójkę z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Mariusz2903 napisał:

Dnia 15.09.2021 o 15:44, lassie napisał:

ultra dap 2992 brutto 

Stosowałem go w ubiegłym roku , kupowany był po 1750 zł , nawóz dobry ale wg. mnie pod zboża za drogi i nie ma sensu się w niego pchać .

no drogi ale nie znajdziesz lepszego fosforu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Rok temu, jak co roku miałem już zamówione całe nawozy na następny rok. Aż chce się sprzedać npk które teraz wysiewam 😂 W tym roku nie mam pojęcia co robić, nie wiem czy brać przynajmniej tira saletry po 1580 brutto, czy niech się dzieje wola nieba i bajlando do wiosny, co będzie to będzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

no drogi ale nie znajdziesz lepszego fosforu

Nawet 125 kg na ha drogo wychodzi , jak dla mnie ma za dużo azotu i z tego ta cena kosmiczna , rozpuszczalność super mała mżawka i wszystko znika .

Zobaczę czy pod jare zasiewy stanieje bo sól już mam zakupiona po 1600 zł , ew. Fosdar 150 kg lub w ostateczności 300 kg prostego na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

nikt tego nie wie, w czerwcu miałem okazję kupić saletrę po 1100zl brutto ale stwierdziłem że to propaganda i w lipcu kupiłem już po 1300 brutto Jak patrzę na dzisiejsze ceny to zrobiłem dobry interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj