Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

RSM w połowie sierpnia reszta dziś 

Siarczan magnezu około 800 jak cały samochód, ale pozbierany po kilka BB po składach pewnej firmy jak i Saletrzak 

Edytowano przez ansu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
6 godzin temu, gustaww napisał:

 

Wziąłem w dzierżawę pole w tym roku od takiego człowieka co len miał na polu, uprawa to brony,lejek do siewu ( wiadro lenu na ha) i bez koszenia bo nie było bardzo co kosić, powiedział że koszty to tyle co zabronować i wsiać ziarno( wiadro na 1 ha) . Dopłata wzięta  i dziękuję.

Czy  do  "lenu"  są  wyższe  dopłaty  jak  do  zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak bo to płatność dodatkowa jak np do grochu, jak się nie mylę to prawie 500zł do ha. Bardziej precyzyjniej to "lnu" tak to jest ze słownikiem w telefonie.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
15 minut temu, gustaww napisał:

Tak bo to płatność dodatkowa jak np do grochu, jak się nie mylę to prawie 500zł do ha. Bardziej precyzyjniej to "lnu" tak to jest ze słownikiem w telefonie.

Też  tak  sobie  myślałem  że  na  len  musi  być  coś  więcej   bo  dla  zbożowych  dopłat  to  lepiej  oddać  w  dzierżawę  za dopłaty i nic  nie  robić  ,  no  chyba że  ziemia  tak  kiepska  że brak  chętnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207
4 godziny temu, Agrest napisał:

To prawidłowo sformułowane winno brzmięć dwa zęby za ząb😉

 

Chyba Puławy ruszyły w temacie rsm bo co i rusz widzę jakąś cysternęna dk 79.

Wcześniej trudno było takową ujrzeć.

Ja zawiozłem 6 mauzerów do mego dostawcy. Niestety 32  aż 1500brutto.

U drugiego zapłacone za 9t rsm26s pi 1250 brutto. Odbiór wiosną ale szukam mauzerów żeby mieć na podwórku. Ewentualnie chwilę pomyślę i zamówię jakieś 20tys l 

Kupuj taki baniak jak ja mam 1,5cm grubości bo inne są cieńsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Foliarska teoria czy nie, ciekawy punkt widzenia. W kontekście nawozów. 

Edytowano przez koks85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Biedy nie widać jak was czytam, azot strasznie drogi a i tak ludzie kupują i zamrażają kasę na niemal pół roku, bo dopiero wtedy będziecie lać/sypać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1882
3 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Biedy nie widać jak was czytam, azot strasznie drogi a i tak ludzie kupują i zamrażają kasę na niemal pół roku, bo dopiero wtedy będziecie lać/sypać... 

Sam jak zrobiłeś? Będzie rozumiem przecena tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem już wszystko rsm 32 po 1300, polidap po 2900 polifoska 6 po 2100. Taniej na razie nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
37 minut temu, wojak1986 napisał:

Sam jak zrobiłeś? Będzie rozumiem przecena tak 

Npk kupiłem wiosna po dość normalnych cenach ;)

Sami nakręcacie panikę na której zależy sprzedawca. Idąc waszym tokiem rozumowania, maj/czerwiec i nawet trochę lipca śruta rzepakowa drożała na potęgę, pod 1800 zł za tonę, pewnie każdy z was by poleciał kupic i po te 1800 no bo TANI NIE BYDZIE, a w sierpniu przyjechała łódka po 1300 😆😆😆 

Pieniądze to się zamraża w towarze na którym nie widać straty, i napewno nie kupię azotu na pół roku do przodu w pojebanej cenie i będę się na niego patrzyły jak leży. Przyjdzie czas siania to przyjedzie, pewnie tańszy niż obecnie, a nawet jeśli by nie staniał a nawet zdrożał, to kasa którą bym na niego teraz wydał, to do wiosny na siebie zarobi zainwestowana w co innego. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak myślę, jak jest okazją to kupuję, magazynuje i kasę mroże. A tak jaki sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Biedy nie widać jak was czytam, azot strasznie drogi a i tak ludzie kupują i zamrażają kasę na niemal pół roku, bo dopiero wtedy będziecie lać/sypać... 

Co to drogi?Może jeszcze być droższy no   tańszy też. 😁 A gdzie kasę zamrozić w banku w lodówce.? Saletrosan 26 1380 zł, saletrzak 1350 zł. Ceny Brutto WZW  .Nie doczytałem  w jaki towar zainwestować.?🤔

Edytowano przez Dariowola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Biedy nie widać jak was czytam, azot strasznie drogi a i tak ludzie kupują i zamrażają kasę na niemal pół roku, bo dopiero wtedy będziecie lać/sypać... 

To co mam kupić za te pieniądze co i tak leżą w banku i wpierdala je inflacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 minut temu, Ursus932 napisał:

To co mam kupić za te pieniądze co i tak leżą w banku i wpierdala je inflacja

Nie wiem, dzieła sztuki, złoto, nieruchomości 

albo ciągnik 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350

pawel885 co z Ciebie za doradca jak pierwsze słowa to nie wiem.😁Ty musisz wiedzieć. 🤭😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
1 godzinę temu, Dariowola napisał:

Co to drogi?Może jeszcze być droższy no   tańszy też. 😁 A gdzie kasę zamrozić w banku w lodówce.? Saletrosan 26 1380 zł, saletrzak 1350 zł. Ceny Brutto WZW  .Nie doczytałem  w jaki towar zainwestować.?🤔

W bitcoina🤣

Można przerypać azot w jeden dzień😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Dariowola napisał:

Agrest. Ja chciałbym naturalną i spodziewaną śmiercią umrzeć. 🙏

Chcesz czekać np kilka lat na śmierć? 

Nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
pawel885 napisał:

Nie wiem, dzieła sztuki, złoto, nieruchomości  albo ciągnik

taa, a najlepiej w Zetora 😆

damianzetor9540 napisał:

Sami nakręcacie panikę na której zależy sprzedawca. Idąc waszym tokiem rozumowania, maj/czerwiec i nawet trochę lipca śruta rzepakowa drożała na potęgę, pod 1800 zł za tonę, pewnie każdy z was by poleciał kupic i po te 1800 no bo TANI NIE BYDZIE, a w sierpniu przyjechała łódka po 1300 😆😆😆  Pieniądze to się zamraża w towarze na którym nie widać straty, i napewno nie kupię azotu na pół roku do przodu w pojebanej cenie i będę się na niego patrzyły jak leży. Przyjdzie czas siania to przyjedzie, pewnie tańszy niż obecnie, a nawet jeśli by nie staniał a nawet zdrożał

teraz to już za późno jest na zakup azotu "w sensownej cenie". u mnie przez 30 dni saletra +200 zł/t. mówisz że będzie tańszy, może i masz rację ale według mnie poniżej 1300 brutto saletry już nikt nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
3 minuty temu, pafnucy napisał:

Chcesz czekać np kilka lat na śmierć? 

Nie sądzę

A i 100 lat .Od nagłej i niespodziewanej śmierć zachowaj mnie Panie.!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj