Polecane posty

rumcio40    296

Zamówiłem 3T Corn-kali z Agroloku po 1240 brutto z dostawą. Zaczyna się szaleństwo cenowe w nawozach i chyba nie ma co czekać z zakupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
30 minut temu, rumcio40 napisał:

Zamówiłem 3T Corn-kali z Agroloku po 1240 brutto z dostawą. Zaczyna się szaleństwo cenowe w nawozach i chyba nie ma co czekać z zakupami

Sami to szaleństwo nakręcacie kupując przed żniwami chyba macie za dużo kasy na zbyciu?

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Ale powiedz na co czekać, na obniżki? Już przez to czekanie straciłem i nie zapowiada się aby było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Można czekać z korn kali i do nowego roku. Fosfor wskazany zakupić teraz na jesień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
Dnia 24.05.2021 o 21:35, tomhim1 napisał:

Byli tacy co się wstrzymywali z podaniem npk na jeden sezon taki im się to spodobało że co roku już nie sieja bo dla nich co roku jest za drogo . Polidap 2250netto

Ty się śmiejesz z nich

A może zrobili ekologię i biorą podwójne dopłaty i mają Ciebie za głupka 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
tytanowyJanusz napisał:

ja mimo tego że kupuje ilości detaliczne to jeszcze 2 miesiące spokojnie czekam, tak jak co roku

tez czekam do lipca, sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
41 minut temu, PAN88 napisał:

Ty się śmiejesz z nich

A może zrobili ekologię i biorą podwójne dopłaty i mają Ciebie za głupka 

Mądrego aż miło posłuchać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
9 godzin temu, yacenty napisał:

520 na 508 to raptem 2% to jest ostro?

Patrząc na te 2% to można tak powiedzieć , że to nie jest wiele , ale spojrzeć szerzej na ostatnie 2tygodnie to jest zjazd z średnio z 540 do 500 E , a to już nie jest 2% chyba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale to was dziwi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

covid w odwrocie żniwa ceny 700zl pszenica rzepak 1800zl albo i mniej? i co ? plony będą rekordowe jak nic nie wyskoczy. ja kupić nawozy drogie i sie martwic ile ton płodów trze ba oddać ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

No na ten sezon co mamy , to nawozy można było kupić bardzo  tanio w porównaniu do cen płodów rolnych . Natomiast następny sezon taki raczej się nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
MarekUA napisał:

covid w odwrocie żniwa ceny 700zl pszenica rzepak 1800zl albo i mniej? i co ? plony będą rekordowe jak nic nie wyskoczy. ja kupić nawozy drogie i sie martwic ile ton płodów trze ba oddać ?

ja mówiłem że w żniwa będzie jak poprzednio 1500-1600


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
17 minut temu, yacenty napisał:

ja mówiłem że w żniwa będzie jak poprzednio 1500-1600

Post nie na temat, ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
15 godzin temu, rumcio40 napisał:

Ale powiedz na co czekać, na obniżki? Już przez to czekanie straciłem i nie zapowiada się aby było lepiej.

Bedziesz 2x  stratny jak kupisz a potem stanieje🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
FarmerDyzio napisał:

rudinho11 napisał:

Dzwoniłem wczoraj o ceny to rsm32 1220 brutto, Saletra 1280 brutto. Łódzkie pow Sieradzki

bierzesz całe auto rsm ?

Przeważnie kupuje całe auto. Ale jeszcze się wstrzymuje.


Tomek90 napisał:

Profoska ma słaba rozpuszczalność fosforu, miałem 3 lata, chyba ze coś się zmieniło. 

1 godzinę temu, rudinho11 napisał:

Dzwoniłem wczoraj o ceny to rsm32 1220 brutto, Saletra 1280 brutto. Łódzkie pow Sieradzki

Jakie ilości. 

2 mauzery i jeden bb saletry. Czekałem żeby kupić na 2 dawkę w jarych i 3 dawkę N w pszenicy. Jeszcze na qq muszę kupić na 7-8 liść, czekam do końca bo w czerwcu zawsze były obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Tydzień temu kupiłem PK 15-30 po 1335 HOLIST w domu netto a polifoska 8 była po 1845  netto. 24 tony płatność 14 dni żadnych  terminów  ilości ograniczone. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Napisano (edytowany)

Przez ostatnie 2 tygodnie zboża  na giełdzie matiw staniały o 10%, rzepak i kukurydza również , kupujcie dalej nawozy po 1800zł i wiecej , potem nie płakać jak zboża po 500zl bedą.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
GRZES1545 napisał:

Przez ostatnie 2 tygodnie zboża  na giełdzie matiw staniały o 10%, rzepak i kukurydza również , kupujcie dalej nawozy po 1800zł i wiecej , potem nie płakać jak zboża po 500zl bedą.

😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze po wielkich wzrostach jest jeszcze większy dół. Produkcja zwierzęca zanika. Tempo duże bo poco chodowac jak to samo ze zboża zostanie przy minimalnym nakładzie pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Tak się zastanawiam czy np te npka będziecie siać już zaraz że taka panika? Kilka lat do tyłu też były takie wysokie ceny. Polifoska 6  po 2100 -2300 była i też wielka panika że trzeba brać bo będzie tylko drożej. Kto przeczekał kupił kilka stówek taniej. W tym roku wygląda podobnie. Nie przewidzi tego co będzie za miesiąc czy za pół roku. Dobrze to obrazują wzrosty cen zbóż. Niektórzy sprzedają prosto w żniwa i twierdzą ze nie opłaca się budować magazynów i silosów bo ceny później są nie dużo wyższe. Taki strzał jak w tym roku trafia się raz na kilka lat ale inwestycja się zwraca. 

Sam kupuje npka grudzień-luty bo ceny aż tak bardzo się nie różnią względem innych miesięcy. Różnica 10-30 zł na tonie a pieniędzy się nie mrozi na 8-10 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Jak z cenami, nic się nie zmieni to latem nie kupię nic z nawozu. Na jesień kupię tylko azot. Pojde bardziej w stronę obornika lub pomiotu kurzego i wieloskladnika w ogóle nie będę kupował. A co do hodowli tradycyjna w gospodarstwach zanika, ale w to miejsce powstają wielkie fermy, zmierza to dużej koncentracji produkcji tak jak w przypadku drobiu. Uważam, że pogłowie zwierząt mocno się nie zmniejszy, więc zapotrzebowanie na pasze będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ale łatwiej o lepszą cenę gdy kupujących jest 10.000 tych drobnych + 10 wielkich , niż tylko 10 wielkich , którzy jak im się będzie bardziej opłacało cenowo to sobie zboże ściągną całymi wagonami z zagranicy .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Tak się zastanawiam czy np te npka będziecie siać już zaraz że taka panika? Kilka lat do tyłu też były takie wysokie ceny. Polifoska 6  po 2100 -2300 była i też wielka panika że trzeba brać bo będzie tylko drożej. Kto przeczekał kupił kilka stówek taniej. W tym roku wygląda podobnie. Nie przewidzi tego co będzie za miesiąc czy za pół roku. Dobrze to obrazują wzrosty cen zbóż. Niektórzy sprzedają prosto w żniwa i twierdzą ze nie opłaca się budować magazynów i silosów bo ceny później są nie dużo wyższe. Taki strzał jak w tym roku trafia się raz na kilka lat ale inwestycja się zwraca. 

Sam kupuje npka grudzień-luty bo ceny aż tak bardzo się nie różnią względem innych miesięcy. Różnica 10-30 zł na tonie a pieniędzy się nie mrozi na 8-10 miesięcy. 

Pod rzepak będę sypał za 2  miesiące to kiedy mam kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj