Polecane posty

Dream1990    169

na dziś w lokalnym składzie

mocznik 1900 brutto

saletra 1350

saletrzak 1150

dap import 2140

polifoska 6 1750

sól 1400

korn kali 1260

Edytowano przez Dream1990
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Dzisiaj zamówiona sól potasowa 24t cena 1120 netto dawno w tak niskiej cenie soli nie kupowałem. Zakup mocznika wstrzymuje pójdzie na kukurydzę pogłównie. Mam nadzieję że w czerwcu cena zjedzie do dołu. Najbardziej zaboli zakup 18-46NP bo drogi.

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
47 minut temu, czareczek85 napisał:

Dzisiaj zamówiona sól potasowa 24t cena 1120 netto dawno w tak niskiej cenie soli nie kupowałem. Zakup mocznika wstrzymuje pójdzie na kukurydzę pogłównie. Mam nadzieję że w czerwcu cena zjedzie do dołu. Najbardziej zaboli zakup 18-46NP bo drogi.

Totalna głupota, pogłównie to w powietrze pójdzie duża część. Kup saletrzak/superstart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
8 godzin temu, mtz55 napisał:

Ciekawie dzisiaj z czystej ciekawości zadzwoniłem do Agroloku po ile saletra loco dolnyslask pani 1500 zł brutto!!!

 🙊

Ta sama firma w województwie warmińsko mazurskim za saletrę wola 1350brutto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Kupowałem cement paletowo i w jednym składzie ten sam tona 470a w innych po 600i tam też leży sobie saletra amonowa pulan po uwaga 1180tona brutto a wszędzie w okolicy po 1300-1380 pytam czemu taka cena facet mówi wystarczy mi zarobku po 400zł na tonie zapasy zrobił całego placu w lipcu  w sumie zostało tego może z 30ton ale mówi lepiej troszkę mniej i sprzedać nic trzymać na placu i patrzeć

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Nie wprowadzaj w błąd. Skoro ma 400 zarobku na tonie przy cenie 1180 brutto, to w lipcu saletra musiałaby kosztować 690 netto, a takiej ceny na pewno nie było...

No ale niech każdy wierzy w co chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
45 minut temu, Peron napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Skoro ma 400 zarobku na tonie przy cenie 1180 brutto, to w lipcu saletra musiałaby kosztować 690 netto, a takiej ceny na pewno nie było...

No ale niech każdy wierzy w co chce...

moze nie aż tak, ale coś jest na rzeczy. W czerwcu kupiłem rsm32 po 700zł dziś jest po 1050 netto - 50% :)

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
7 minut temu, skywalker89 napisał:

Może 40zl na czysciocha...

Za 40 zł to by palcem nie ruszył. Te moczniki kupione latem po 1200 lub niżej teraz pchają za 1800 i więcej. 600 zł* 24t = 14 tys. 

Tylko co w przyszłym sezonie będzie tego nikt nie wie, jak ze zbożami i rzepakiem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zawiozłem dwa mauzery na rsm, bo tyle mi braknie na n2 . Cena już 1140brutto.

Siarczan magnezu siedmiowodny Caldena 30zł/25kg

Mocznik już 1760, nowa dostawa 1880 w workach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mocznik już 1760, nowa dostawa 1880 w workach.

to jak darmo, u mnie trzy tygodnie temu 1930 zł tona brt w bigach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

ja zrobiłem interes miesiac temu na lokalnym oszuście hamdlarzu kupilem mocznik po 1300 brutto jescze jaki byl zadowolony ze mu wszystko zabrałem..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

uważaj żeby oszust nie zrobił ci koło tylka, bo żeby kogoś nazywać oszustem musisz mieć wyrok z sądu

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
u nas byl taki ksiądz i nazywał sie Oszust masz racje dzisiaj udupic mozna każdego widać jak sąsiedzi miedzy siba sie żrą jeden drugiego nagrywa telefonem..

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Peron napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Skoro ma 400 zarobku na tonie przy cenie 1180 brutto, to w lipcu saletra musiałaby kosztować 690 netto, a takiej ceny na pewno nie było...

No ale niech każdy wierzy w co chce...

można było dostać przy całym samochodzie ok 750 neto,a przy większej parti mógł dostać taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, MarekUA napisał:

u nas byl taki ksiądz i nazywał sie Oszust masz racje dzisiaj udupic mozna każdego widać jak sąsiedzi miedzy siba sie żrą jeden drugiego nagrywa telefonem..

Latem siedzi sąsiadka najebana na ławce i mówi o ten z lasu pojechał na co jemu te drzewo drugi gnoj powiózł a ona po co jemu tyle tych byków itd przyszła zima a u niej już Jabłonki za chałupa się kończą.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
27 minut temu, PaweGodowski napisał:

można było dostać przy całym samochodzie ok 750 neto,a przy większej parti mógł dostać taniej

Podaj więcej szczegółów. Od kogo, jaką ilość? Pokaż zdjęcie faktury. No chyba, że mówisz o calym wahadle na bocznicy, to może tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Przecież jak się kupywało rsm 26 w czerwcu był po 610 netto , w lipcu 640 , to ten co przywoził , nie kupował w Puławach w tej cenie , tylko miał przynajmniej 50 zł na tonie taniej , czyli kupował gdzieś po 550 zł . Tak samo i z tą saletrą , jest to bardzo prawdopodobne że ją kupił w cenie 690 netto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie saletra amonowa 34N FOXTRADE niby import z Rumunii ktoś miał doczynienie bo kupilem na probe niecałe 2tony po 1230zl a ceny za pulana 1320-1400zl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Jakie drogie mawozy

Ceny jak co roku o tej porze

W tamtym roku salmag w lutym brałem 1050

Drogie w porównaniu do lata i jesieni

Ceny normalne jak w marcu ubiegłego roku

Skąd ten placz🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
18 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Jakie drogie mawozy

Ceny jak co roku o tej porze

W tamtym roku salmag w lutym brałem 1050

Drogie w porównaniu do lata i jesieni

Ceny normalne jak w marcu ubiegłego roku

Skąd ten placz🤔

Wątpie w lutym brałem rsm 32 za 800 w czerwcu po 6.. z kawałkiem obecnie 1040-1050 zł i podwyżek chyba nie koniec ...

I wcale nie żale się że o tej porze proponują saletre po 1400 netto.. 1500 zł brutto BO PSZENICE sprzedaje po 920 zł...

CIekawe co będzie jak w w kwietniu w maju będziemy mieli szczyty podwyżek a w czerwcu lipcu najtańszy azot kupimy za obecną cene...

NAjlepiej rozbawiła mnie wypowiedź pewnego pana Z YT " sprzedaliśmy zboże w żniwa to kupiliśmy nawozy tanio" WAŻNE jest przyznać się do błędów i wyciągnąć wnioski!!!

Proste liczenie 40hax7 ton=280 ton zboża     Żniwa 280x620zł=173,2tys  ZBOŻE MARZEC 280*900= 252 TYS Zyskaliśmy 78 tyś zł

Żniwa nawóz 500 kg saletry na ha 500*40 ha=20 ton  20*900=18 ton      NAWóz marzec 20 ton*1300=26 tyś Zyskaliśmy 8 tyś zł

Można doliczy jeszcze npk ale kwota ze sprzedanego zboż już robi wrażenie że bina mamy za darmo, kolejny rok nie musimy tłumaczyć że magazyn kosztuje... dodam że czym wieksza ilość zboża to większy zysk. A KTO nie wyciąga jak najwiecej z ha odpada szybciej z branży ostre ale prawdziwe.

Wiadomo że ten rok dobry z ceną zboża ale również z ceną nawozów, ale analogicznie z cenami azotu-pszenicy w innych latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Tam żeby nie YT to ta gospodarka dalej była by epoce murzynów . Napierw sranie na Agromasz potem maszyny na testy z możliwością odkupu po odliczeniu kosztów amortyzacji  a teraz każdy wie że to kanał zarobkowy jak ktoś jest w temacie wie że z takiego kanału można zarobić pewnie i z 200tysiecy nie zazdroszczę . Pracuje na to młody chłopak cała rodzina musi grać w filmach ale to jest sztuczne pokazywanie tych za***istych dochodów z gospodarstwa które ma swojego 11hektatow a reszta to dzierżawa chyba że za darmo tam dają toni kasą zostaje . Wiadomo że twórca pompuje kasę w gospodarkę a zakup jelenia to jego zakup tylko głośnio nikt nie mówi. Jakiś czas temu było mówione że kasa się kończyła bo remont domu nawozy kupili więc przyszło rozliczenie z yt i nowy nabytek . Niech każdy patrzy z przymrużeniem oka na ten kanał i te sztuczne miliony z uprawy ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

No jak glosno nie mowią? Juz 3 odcinek i w dwoch bylo mowione ze to traktor mlodego. Ja ich nie bronie ale wiekszosc tworcow robi kase z tego.

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj