Polecane posty

Gość   
Gość
9 godzin temu, yacenty napisał:

Nie stosuje azotu, ale stosuje azot naturalny.

To w końcu stosuję czy nie stosuję?

Zgnoiłem pole przed ziemniakami. Wziąłem później próby glebowe z oznaczeniem Nmin. Wszystkie normalne pola zawartość Nmin 60-80kg -> pole zgnojone - 180kg !!!
Na tym polu już nie stosowałem azotu w postaci nawozów sztucznych.

Przeczytaj uważnie co napisałem. 

U mnie idzie azotu 24 kg z 300 kg ultra 8 i średnio leje około 15 tys gnojowicy. Przyjmując średnia wartość 2,5 kg w 1000 litrów daje to 37,5 kg. 37,5 +24 = 61,5 kg. Więc jak się czyta jak niektórzy dają po kilkaset kg nawozow azotowych to u mnie jest bardzo ubogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli dajesz azot, dziękuję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Troker1979 napisał:

pod mieszankę owsa z jęczmieniem idzie u mnie  300 kg npk i nic więcej a i tak stres czy nie będzie  leżeć. Plonu jak nie wylegnie 5 - 6 t.

😂😂😂 Myślałem że się posikam ze śmiechu, sypniesz 300 kg npk i się boisz ze wylegnie 😂 ja sypie 100 kg na mieszankę i zawsze stoi. Swoją drogą plon też bajki opowiadasz, chyba że na 2 klasie choć wątpię po takim nawożeniu, bo niby z czego ma go wyciągnąć. Same 300 kg NPk to konkretna dawka, ale azotu z tego to na tonę zboża starczy


100 kg N miało być napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

zapraszam do siebie na żniwa. Nie sieje w monokulturze zbożowej. Ziemia głównie IIIa IIIb. Np. po lucernie program do nawożenia na 5 ton mieszanki plonu wyliczył że azot zero. z 300 npk to więcej jak 50 kg mocznika. W tym roku pójdzie moddus lub medax . Pierwszy raz będę skracał mieszankę. Appropo jest coś na grzyba na jęczmień z owsem?

ziemia też regularnie nawożona pod przedplony lub bezpośrednio obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

i po co te 😂😂😂

po co w ogóle siać zboże  jak by tych co najmniej 5 ton nie zebrać

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
6 godzin temu, Troker1979 napisał:

pod mieszankę owsa z jęczmieniem idzie u mnie  300 kg npk i nic więcej a i tak stres czy nie będzie  leżeć. Plonu jak nie wylegnie 5 - 6 t.

Ważne ile w tym czystego N , P ,K .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Apropo tego skoku cen  czuje sie jak na Kubie albo Białorusi państwo dba o mój budżet jak zarobię więcej zabierze więcej a dlaczego bo " Pies" robin hood biednym daje bogatym zabiera. Najlepszy somsiad grama azotu nie wziął i mówi czekam aż stanieje w maju sypnę najwyżej :D

Edytowano przez MarekUA
  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
24 minuty temu, Aktis napisał:

przeleciałem wzrokiem i to co zapamiętałem, to skoro cena zboża poszła do góry, to i nawozy mogą być droższe (innym razem pewnie powód będzie inny).

jak cena zbóż spadnie ,a spadnie na pewno to cena na pewno pozostanie dzisiejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

wówczas znajdą inny powód (wzrost ceny gazu, amoniaku, kosztów transportu, wyższej ceny w Niemczech, czy Francji,...). Kasa musi być, bo państwowy monopolista ma spiro wydatków.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

sprawdź jaką granulacja jednego i drugiego ale podejrzewam że wielkich różnic nie będzie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
3 godziny temu, zajac1 napisał:

Panowie jak ustawie rozsiewacz do wysiewu Ultry 8 tak samo jak pod Polifoske 6 to będzie dobrze? 

Ustaw tak jak siałeś polifoske , wysiej jakiś kawałek żebyś miał porównanie ile wysiewałeś polifoski . Jak będą jakieś różnice to skoryguj w jedną lub w drugą stronę .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Jaka cena brutto rsm 32 ? mam możliwość odsprzedania 5t i nie wiem po ile liczyć teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JaraMila  7 20 28 1660 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Zefir napisał:

Jaka cena brutto rsm 32 ? mam możliwość odsprzedania 5t i nie wiem po ile liczyć teraz

zorientuj sie w pobliskich składach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ostatnio widziałem w nurcie 1050 netto za rsm32


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ciekawie dzisiaj z czystej ciekawości zadzwoniłem do Agroloku po ile saletra loco dolnyslask pani 1500 zł brutto!!!

W mojej okolicy niektórzy małorolni  nawet azotu nie mają na podwórku. Rolnicy koszący 1-3 ton żyta które sprzedawali w żniwa  po 540 zł brutto. Obstawiam że nawozu już w tym roku u nich nie zobacze 🙊

OSadkowski cebulski rsm 32 1040 netto cena ze wtorku .

Ciekawa sytuacja może być w czerwcu jak każdy będzie chciał kupić tani azot a tam cena 1300 netto za saletre, coś mam takie wrażenie ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Grupa azoty załapała że płody rolne do góry to się obłowią, co się dziwicie że azot będzie drogi kontrakty na rzepak podpisywane teraz około 1900 netto ! trzeba było brać na dwa lata kto ma kasę chociaż npk bo na jesień arcy pewne będzie polifoska 1700zł


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj