Polecane posty

Agrest    25612

Żeby było gdzie trzymać to czemu nie, ale ryzyko że worki się rozpadną.  25t to śmiało na 5 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

@Agrest żeby za rok nie było  po co ja brałam i tyle pieniędzy wydał

Chociaż co będzie i jak nie wie nikt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dziś pytałem o mocznik to 1650 brutto😂

Mam saletre która upiłem w lipcu po 890 wiec pójdzie saletra zamiast mocznika😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Inhibitora ureazy darmo do mocznika nie dadzą. Na tą chwilę jest chyba około 200 droższy.

Pożyjom, uwidzim.  Ilość niewielka.

1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Dziś pytałem o mocznik to 1650 brutto😂

 

O kurna to jestem 2800 do przodu😆😉

Ładnie Was  kroją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mowię o nowych dostawach bo na płacach pusto, znam goscia kupe lat i mówił ze locco port ma po 1470 netto w tej chwili i towaru mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
4 godziny temu, malorolny121 napisał:

Npk wschodni 8 20 30 -1500 brutto , fosforan ultra dap 2160,  rsm32 -880 netto , mocznik 1500 netto . Wszystko propozycja na dziś  przy 24 tonach kazdego asortymentu.  Normalnie ceny powariowali. Fosforanu i mocznika ogólnie brak.

 

RSM to poważnie taka cena?? 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Też słyszałem że moczniku z nowych dostaw nieosiągalny.

Cenniki idą w górę a towar nie jest wydawany dystrybutorom.  Pewnie chodzi o zrobienie ciśnienia na rynku i wywindowanie cen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

RSM 910zł netto na tą chwilę. U siebie planujemy  pierwszy raz zamiast mocznika użyć RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

używa ktoś nawozów typu elplon stabil lub chemi power które mają dystrybutorzy na wyłączność? warte to rozważenia. ten stabil na użytki zielone się wydaje ciekawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
9 godzin temu, isentor napisał:

RSM 910zł netto na tą chwilę. U siebie planujemy  pierwszy raz zamiast mocznika użyć RSM

Detal czy hurt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Człowiek U którego się zaopatruję mówił że teraz ma droższy zakup niż sprzedaje w detalu. A sprzedaje 950 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Z mocznikiem to oszaleli byłem dziś u dystrybutora to 1500 zł i towaru z nowych dostaw brak . lubofos 12 - 20 1040 zł tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Esab200 napisał:

Z mocznikiem to oszaleli byłem dziś u dystrybutora to 1500 zł i towaru z nowych dostaw brak . lubofos 12 - 20 1040 zł tona. 

Jak kupilem po 1440 to mi tu wytykali ze drogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Dnia 22.01.2021 o 19:10, Agrest napisał:

Też słyszałem że moczniku z nowych dostaw nieosiągalny.

Cenniki idą w górę a towar nie jest wydawany dystrybutorom.  Pewnie chodzi o zrobienie ciśnienia na rynku i wywindowanie cen 

Podobno cała produkcja kierowana na zachód, dlatego nie osiągalny w Polsce i cena w tydzień o 100 zł do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Dnia 22.01.2021 o 14:29, malorolny121 napisał:

Npk wschodni 8 20 30 -1500 brutto , fosforan ultra dap 2160,  rsm32 -880 netto , mocznik 1500 netto . Wszystko propozycja na dziś  przy 24 tonach kazdego asortymentu.  Normalnie ceny powariowali. Fosforanu i mocznika ogólnie brak.

 

ULTRA DAP  w sierpniu kupowałem 8 ton ze składu z dowozem - 1680 zł/t  brutto , a tu cały samochód 2160 zł/t . To na składzie będzie ok . 2300 - szok . 600 zł różnicy w pół roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

W łódzkim gdzie najtaniej saletra Kędzierzyńska 24 t big bag , lokalny skup 1120 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
57 minut temu, mysza103 napisał:

ULTRA DAP  w sierpniu kupowałem 8 ton ze składu z dowozem - 1680 zł/t  brutto , a tu cały samochód 2160 zł/t . To na składzie będzie ok . 2300 - szok . 600 zł różnicy w pół roku .

zacząłem od niedawna stosować ultra dap nawóz jest dobry ale przy tych cenach ponad 2000 zł tona to jest u mnie na składzie bialfoska 7 20 30 po 1540 zł tona widzę że by była lepszą alternatywą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Woj. Podlaskie 

Powiat zambrowski

Mocznik-1520

Saletra-1150

Polifoska 6-1670

Polifoska 8-1720

Saletrzak-1040

Salmag-990

Narazie czekam nie zamawiam. Chyba drożej już nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

O kufa, ale ceny... Oj chyba będzie drożej, współczuję kto nie kupił wcześniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900
Dnia 23.01.2021 o 00:28, wicia433 napisał:

używa ktoś nawozów typu elplon stabil lub chemi power które mają dystrybutorzy na wyłączność? warte to rozważenia. ten stabil na użytki zielone się wydaje ciekawy...

Zależy jaką kto ma strategię nawożenia. Potas lepiej działa gdy jest dzielony pod kolejne pokosy a wtedy 10-30 to zbyt duży stosunek, bo za mało fosforu. Ja sieję polifoskę 8 a resztę potasu dokładam gnojówką i solą po skoszeniu kolejnych pokosów

Na dziś sól 1340, polidap 1860, superfosfat 940, ultra 8 1600, poli 6 1650, poli krzem 1530, NPK 8-15-30 (Ultra 5?) 1410zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj