Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Jak tak czytam te ceny, to mam wrażenie jakby sobie część robiła żarty pisząc jakieś w ogóle abstrakcyjne kwoty 🙆 Może jutro pojadę rozliczyć się za nawozy, to dowiem się jaka nowa cena.

Patrz bo cię po nowych cenach rolniczą handlowcy teraz skrupułów nie mają i kładą lachę nawet na stałych klientów to możesz zabulić. Jednak opłacało się kupić npk w czerwcu z fakturą terminową do końca sierpnia parę setek w kieszenu i nawóz aż pod QQ zostanie

Opublikowano

Nie no ja już nawóz mam częściowo wysiany, faktura jest, tylko umówiliśmy się na ten tydzień że wpadnę zapłacę, także o cenę się nie boje. Tzn o cenę za jaką kupiłem, bardziej o cenę obecna. Ale jeśli jest tak wysoka, jak tu się przewija na forum, go walić to. Pszenżyto dostanie na start 250saletry i do połowy kwietnia mogę czekać i myśleć co dalej.

Tylko ciekawe co to będzie na wiosnę. Jeśli teraz cena nie zacznie spadać to może nie być ciekawie. Ludzie się wstrzymują, bo mają czas. Ale jak przyjdzie końcówka lutego może się zacząć sraczka, a jak ludzie zaczną kupować, to cena raczej nie spadnie.

Opublikowano
5 godzin temu, mazowsze napisał:

Bogaty jesteś jak cię stać na taki drogi nawóz :)

Ja za tę cenę nie kupię nawet kilograma. Urodzi się mniej trudno. Ja i moja rodzina przetrwamy ale nie dam tym nygusom nawet grosza bo nie ma żadnego racjonalnego i ekonomicznego wytłumaczenia tych podwyżek.

Czekaj czekaj 500 kg saletrzaka po 2000 to 1000 zł nakładu a pszenica po 1000* 8ton to 8000 przychodu- azot = 7000 przychodu odejmując azot

A jak był saletrzak po 800 to 500kg= 400 zł nakładu a pszenica po 700*8= 5600 zł przychodu- azot= 5200 przychodu odejmując azot 

Czyli 2000 za saletrzak w tym roku to lepiej niż kilka lat temu 800.mafematyka królowa nauk

Opublikowano
5 minut temu, migacz napisał:

Słyszałem że to jest po 1100 netto i za tyle by miało przyjść. Brać na próbę czy nie?

Sprawdzałeś zawartość azotu? To nie jest jakiś odpad z produkcji?

Opublikowano

Ma mniej niż zwykły mocznik a więcej niż saletra. Chyba 36 albo 37. Coś koło tego. Znajomy zbiera chętnych na całego tira. Normalnie nie stosuje mocznika ale przy tej cenie spróbuję.

Opublikowano
6 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Przecież takie "promocje" na wsi już są. Dostajesz silos na paszę/koncentrat od Cargilla za 1 zł i w zamian musisz kupić od nich ileś ton towaru. 

100 zł netto. 🙂 Na 13 tonowego 550 ton paszy przy czym koncentrat liczył się kiedyś tona x5 teraz x3

Opublikowano

Czemu nie kupicie taniego nawozu z białorusi skoro tylko w PL tak drogo ? Phosagro ruskie to tanio będzie, na zachodzie zaprzestali produkcji a nasz nawóz tam jedzie bo jest tańszy jak ich .

Opublikowano
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Czekaj czekaj 500 kg saletrzaka po 2000 to 1000 zł nakładu a pszenica po 1000* 8ton to 8000 przychodu- azot = 7000 przychodu odejmując azot

A jak był saletrzak po 800 to 500kg= 400 zł nakładu a pszenica po 700*8= 5600 zł przychodu- azot= 5200 przychodu odejmując azot 

Czyli 2000 za saletrzak w tym roku to lepiej niż kilka lat temu 800.mafematyka królowa nauk

Policz i po 6 ton pszenicy i taki wariant trzeba  brać pod uwagę .

  • Like 1
Opublikowano

jednak czasy w rolnictwie się zmieniają. teraz i plon i cenę przed nawet posianiem się wie 🤭

Opublikowano
MarcinNH napisał:

Czemu nie kupicie taniego nawozu z białorusi skoro tylko w PL tak drogo ? Phosagro ruskie to tanio będzie, na zachodzie zaprzestali produkcji a nasz nawóz tam jedzie bo jest tańszy jak ich .

pierwsze nie zawsze sa a jak sa to cena wcale nie taka mocno atrakcyjna. w lipcu 150 zl taniej ultra 8 od poli 6 teraz na skladzie nie ma zostały tylko drogie polifoski

Opublikowano
29 minut temu, galan99 napisał:

Policz i po 6 ton pszenicy i taki wariant trzeba  brać pod uwagę .

Weź kalkulator i licz, dalej wychodzi na + przy 6 tonach

Opublikowano

A przy 700 zł za tonę też tak ładnie wychodzi? 

chcesz rozsmieszyc Pana Boga to opowiedz mu o swoich planach. 

Opublikowano

A przy saletrze za 800 jak wychodzi? Nie ma ceny 700 to po co o niej teraz wspomniałeś bo nie rozumie ? 

Opublikowano
7 minut temu, MarcinNH napisał:

A przy saletrze za 800 jak wychodzi? Nie ma ceny 700 to po co o niej teraz wspomniałeś bo nie rozumie ? 

masz chociaż zakontraktowane przyszłe plony na gwarantowaną cenę czy rozwiazujesz równania z samymi niewiadomymi?

Opublikowano

Pszenżyto

w tej chwili w mazowieckim 800 zł/t

npk 300 kg + materiał siewny + zaprawa + odchwaszczanie + T1+R1+R2 + insekty + 400 kg saletry +kombajn

6*800 = 4.800 zł

750 + 200 + 40 + 100 + 150 + 40 + 80 + 40 + 1000 + 380 = 2.780 zł

 

4.800 zł - 2.780 zł = 2.020 zł

 

Masz 10 ha jesteś w D, masz 100 ha dasz radę.

  • Haha 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witajcie, poniżej zamieszczam listę 10 najpopularniejszych pytań dotyczących cen nawozów z jakimi sie spotykamy:
      Jakie będą ceny nawozów w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrzak w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować mocznik w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletra amonowa w 2025 roku?
      Jakie będą ceny nawozów wieloskładnikowych w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 4 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 8 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrosan w 2025 roku?
      Czy ceny nawozów pójdą w górę w 2025 roku?
      Co się będzie działo z cenami nawozów w 2025 roku?
      Zapraszam do wymiany opinii na temat cen nawozów, podawajcie proszę konkretne ceny nawozów u swoich dostawców, w poszczególnych powiatach. Informujcie czy cena dotyczy sprzedaży detalicznej czy są to ceny za dostawy całosamochodowe.
      Przykładowo niech to będą wpisy tego typu: powiat świdnicki, saletra Zaksan 33.5 - cena 1300zł netto - zakup całosamochodowy.
      Przy dyskusjach unikajmy poróżnień, wyzwisk, czy wycieczek politycznych. Rozmawiajmy merytorycznie, szanując rozmówcę i jego punkt widzenia.
    • Przez AgroMinerał
      Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 577177974. Możliwy dowóz na terenie całej Polski. Produkt, suchy idealnie nadający się jako nawóz naturalny pod wszystkie rodzaje upraw.
       Chętnych zapraszam do kontaktu.
       Pozdrawiam 
      AB
    • Przez chabo
      Witam czy RSM 32 trzeba rozcieńczać wodą przed aplikacją w zbożach ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Bartek933
      Szereg czynników w ostatnim roku wywindował ceny nawozów do niespotykanego poziomu. Każdy z nas jest dotknięty wysoką ceną nawozów jako jednego z podstawowych składników produkcji rolniczej. Końcówka ubiegłego roku przyniosła mały spadek w cennikach sprzedawców nawozów. 
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v