yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Artur312    0
4 godziny temu, walkman12 napisał:

Zalecana 0,6-0,9l, lecz Fundamentum ma miotłę średnio wrażliwą dlatego myślałem że stosujesz jakąś niższą dawkę  

Ja w tym roku pryskałem 0.7 axial +0.25 fundamentum i czyściutko 

hardkor113    637

Co polecacie na t2.?W miarę tanio ale tez dobrze. Na t1 planuje wirtuoz, t3 pewnie tebu+metko a nie wiem co na t2. Plon w jaki celuje to 7-8ton

Piffpaff    364

Panowie kiedy najlepiej pobrać próbkę gleby na zawartość azotu? I ile to kosztuje średnio?

EmilPlayP    58

Jak celujesz w 7-8 ton to musi być dobra grzybowka :) tanio to chyba wyjdzie z gotowców soligor, kier, a jeszcze lepiej tylko drożej priaxor. Na T1 zamiast wirtuoza, daj cyprodynil + prochloraz i na mączniaka dołóż androsa 0,3 L, będzie chyba taniej i lepiej napewno.

Gość   
Gość

No nie wiem czy ten Soligor tak "tanio" wychodzi 🤔 Odnośnie Wirtuoza, to jak najbardziej po przedplonach nie zbożowych.. nie trzeba cyprodynilu.

hardkor113    637

W tym sezonie dawałem wirtuoz i było w miarę ok ale stosowałem w dawce 1 l a w następnym chce dać 1.25l Kier na t2 wydaje się ok ale jak na t1 ,t2,t3 bedzie tebukonazol to nie będzie to przeszkadzało?

tytanowyJanusz    3714

EmilPlayP napisał:

Jak celujesz w 7-8 ton to musi być dobra grzybowka :) tanio to chyba wyjdzie z gotowców soligor, kier, a jeszcze lepiej tylko drożej priaxor. Na T1 zamiast wirtuoza, daj cyprodynil + prochloraz i na mączniaka dołóż androsa 0,3 L, będzie chyba taniej i lepiej napewno.

Soligor absolutnie nie jest tani z tym swoim składem z dupy. T2 to Kier, Priaxor, Amistar Pro pak, a nawet Delaro. Co do cyprodynilu i prochlorazu to albo jedno albo drugie, a po za tym cyprodynil jest kosą na podstawę źdźbła w porównaniu do prochlorazu

Piffpaff    364
hardkor113 napisał:

Taniej wyjdzie dać Tazer+Protendo niż amistar pro pak. A co lepsze priaxor czy Amistar?

na jednej działce dałem 1l priaxor a na drugiej 1l priaxor+ 0.6 tebu i różnica kolosalna w czystości na rzecz oczywiście mieszanki

Andpol    990
4 godziny temu, Artur312 napisał:

Ja w tym roku pryskałem 0.7 axial +0.25 fundamentum i czyściutko 

Dawałeś razem czy osobno?

15 minut temu, Piffpaff napisał:

na jednej działce dałem 1l priaxor a na drugiej 1l priaxor+ 0.6 tebu i różnica kolosalna w czystości na rzecz oczywiście mieszanki

A w plonie była duża różnica?

damin1    152

Priaxor nie zabezpiecza od fusarium. Już pisałem. W mieszańce jak najbardziej spoko. 

1 godzinę temu, tomekZ058 napisał:

a co powiecie o Delaro lub Ascra na T2 ?

Delaro nawet jest zalecane na t2 i cena do składu jak najbardziej na plus. Ascra też dobra ale w pełnej dawce a to już drogi gips. 

Nh89    11
45 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Soligor absolutnie nie jest tani z tym swoim składem z d*py. T2 to Kier, Priaxor, Amistar Pro pak, a nawet Delaro. Co do cyprodynilu i prochlorazu to albo jedno albo drugie, a po za tym cyprodynil jest kosą na podstawę źdźbła w porównaniu do prochlorazu

Zgadzam się w 100 %

Damian_B    25

A co by było lepsze Amistar pro pak tylko dawkach po 0.5 azoksy i 0.5 protio czy Priaxor 1 l

Edytowano przez Damian_B

tytanowyJanusz    3714

ja bym postawił znak równości między tymi dwoma środkami- Priaxor ma SDHI, a Amistar pak ma najlepszy traxol protio. wygrał by tańszy środek

tommy66692    2284

Elatus też ma bogaty skład a w tym roku czy priaxor czy elatus tyle samo czarnych kłosów w pszenicy 

Gość   
Gość

Co oznacza określenie "czarne kłosy" ??

masa24    2352

Czarne kłosy pokryte czarnym nalotem , puste w środku. W żniwa stercza nad pochylonym łanem . Miałem to w żniwa 2020 , miałem w sezonie 2021 i po zbożu i po rzepaku. W okolicy na innych polach tego tez było sporo u obszarnikow jak również u gospodarzy którzy robili 1 zabieg grzybowy . U mnie na t 1 szedł input oraz input + venture . Obstawiam ze to za późno wykonany zabieg t 1 ale chętnie dowiem się jak temu zaradzic

yacenty    3900
tommy66692 napisał:

Elatus też ma bogaty skład a w tym roku czy priaxor czy elatus tyle samo czarnych kłosów w pszenicy 

u mnie przy obu bez czarnych kłosów, ale ja odchwaszczam jesienią

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Gość   
Gość
masa24 napisał:

Czarne kłosy pokryte czarnym nalotem , puste w środku. W żniwa stercza nad pochylonym łanem . Miałem to w żniwa 2020 , miałem w sezonie 2021 i po zbożu i po rzepaku. W okolicy na innych polach tego tez było sporo u obszarnikow jak również u gospodarzy którzy robili 1 zabieg grzybowy . U mnie na t 1 szedł input oraz input + venture . Obstawiam ze to za późno wykonany zabieg t 1 ale chętnie dowiem się jak temu zaradzic

Może zgorzel podstawy źdźła (nie fuzaryjna), której nie da się zwalczyć fungicydami w T1, może rizoktonioza, może pałecznica... możliwości wiele 🤔

masa24    2352

Ja tez odchwaszczam jesienią . Tylko ze to chyba mało prawdopodobne przy sianym kwalifikacje i to różnych odmianach 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

• Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

• Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj