yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Konrad2510    98
Tomek90 napisał:

Nie bierze, atlantis, atlantis star albo apyros ale ten juz wycofany, posiłkować się importem można. Dodatkowo wszystko w max dawkach, bo inaczej bez efektu. Ja wczoraj poleciałem na nowej działce i placami w dołkach, będzie wszystkiego z 1ha kupiłem od kolegi Nomad bo mu się uchował, poszła dawka 240gram na ha.. Co będzie on kiedyś leciał jak była wykloszona i mówi że było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Atlantis też kiedyś stosowałem gdy już zaczynała się kłosić i było wszystko w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po expercie i legato poprawka tribenuronem była konieczna ale kilka zł i jest czyściutko. W jarej i późno sianej ozimej axial pak i też wyczyścił dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Gdyby ktoś potrzebował glifosatu to informuję że rozpoczęła się sraczka cenowa i mogą być niedobory. Informuję, choć mnie nikt nie poinformował wcześniej i już kasę umoczyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wszystko fajnie tylko te chwaty w tym roku powschodziły bardzo późno a tanie herbicydy na takich substancjach czynnych jak tribenuron metylowy, działają tylko nalistnie.

Trzeba dobrze pilnować bo ja wiosną przegląd pól robiłem i nic nie było a jak pojechałem z T2 to się lekko zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
29 minut temu, Agrest napisał:

Gdyby ktoś potrzebował glifosatu to informuję że rozpoczęła się sraczka cenowa i mogą być niedobory. Informuję, choć mnie nikt nie poinformował wcześniej i już kasę umoczyłem 

mocznika masz na 10 lat  glifosatu pewnie na 15 zapas , co tam jeszcze nagromadził na lata ????????????

żeby czasem ta pszenica po 1000  za tone i plonie 8 ton pokryła koszty produkcji , bo widzę dosyć skrzętnie wykorzystują entuzjazm rolniczy hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
13 godzin temu, Tomek90 napisał:

Axial nie bierze stokłosy 

to czym ją zwalczac ? na jesieni sie to zwalcza czy na wiosne ? bo nigdy na polach nie mialem tej stokłosy nie bylo problemu z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
26 minut temu, stach12 napisał:

mocznika masz na 10 lat  glifosatu pewnie na 15 zapas , co tam jeszcze nagromadził na lata ????????????

żeby czasem ta pszenica po 1000  za tone i plonie 8 ton pokryła koszty produkcji , bo widzę dosyć skrzętnie wykorzystują entuzjazm rolniczy hahaha

Dla syna już kupiłem, a polifoskę dla wnuków gromadzę

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
16 godzin temu, 3kusy3 napisał:

W tej fazie spokojnie mogę jechać z T2 i dodać siarczan magnezu?

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG_20210601_195014.jpg

 

Ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955
warchest napisał:

13 godzin temu, Tomek90 napisał:

Axial nie bierze stokłosy 

to czym ją zwalczac ? na jesieni sie to zwalcza czy na wiosne ? bo nigdy na polach nie mialem tej stokłosy nie bylo problemu z tym 

trochę poczytałem o niej i wschodzi to od wiosny do jesieni czyli jesienią można to zniszczyć uprawkami po części , przynajmniej to co wzejdzie , potem po siewie podobno bierze to flurenacet w jakims stopniu , ale nadal na wiosnę może wyjść resztą nasion ktore nie wyszły na jesieni , wiosna można to spryskać nomadem , atributem apyrosem , ale one już wycofane chyba , no i Atlantis ale we wczesnej fazie rozwojowej. Orka ogranicza t to bo nasiona nie wschodzą zasypane na głębokość ponad 13 cm , no i zbożem swoim jak chcesz siać gdzie to rosło to musisz koniecznie czyścić albo brać z centrali.


miał być flufenacet *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

z rzepakiem jadę w tym roku

Myslisz, ze on Ci pole wyczyści??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

nie wiem czy wyczyści , ale może ograniczy. Inne herbicydy się wtedy stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3194

Ja nigdy nie próbował ale inni próbowali i niby wzejdzie bedzie ładny a nie przezimuje i potem po nim qq sieją bo marnota by była ale parę km dalej udają się i tam tego dużo.

Trzeba bardzo dużo pryskać i sąsiedzi muszą tez bo od nich robak przelezie do ciebie u mnie jak mieli to się zgadywali i na raz pryskali.

Cena dobra to fakt.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

obok mojego pola rzepaki jak las to u mnie ma się nie udać ? myślę że Stokłosa go nie zagłuszy , bo jest większy od niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Moim zdaniem wiele tego typu chwastów trzeba po prostu załatwiać z urzędu, bo tak jak w tym roku długo zimno, długo zimno. Nie było warunków do zabiegów, a jak się pojawiły warunki to chwasty wielkie i wtedy je zwalczyć jest MEGA trudno.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

no w pszenicy teraz wyskoczyła ta Stokłosa , innych chwastów brak zupełnie , puki ona mała to praktycznie identyczna jak pszenica , mój błąd że nie zrobiłem wcześniej choćby tym atlantisem , w rzepaku myślę że oprysk który kasuje samosiewy zboża to skasuje i te Stokłosę , ewentualnie na wiosnę poprawka i powinno być okej. U mnie próg szkodliwości nie został przekroczony , bo podają różnie różne źródła , jedne że od 5 sztuk na M2 a inne że 24 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Jak zaplanowane to i perz idzie zwalczyć w rzepaku. Stokłosy na szczęście jeszcze nie znam, pytanie na ile ona wschodzi jesienią a na ile dopiero wiosną.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

perzu u mnie brak, doczyscilem już dzierżawy z niego jakis czas temu glifo i spokój , jesienią już po zasianiu zboża wydaje mi się że ona jakoś mocno nie rusza, bardziej wiosna, choć nie wiadomo , bo jesienią nawet jak będzie jedna czy 2 na metr to weź znajdź w pszenicy , trzeba dobrze szukać i jeszcze potrafić to rozróżnić . W każdym razie w następnym sezonie nie obejdzie się bez zabiegu na to dziadostwo , tak jak pisałeś Jacek trzeba będzie go zrobić z urzędu i spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

temp w nocy do 5-6 ma spać, lecieć wieczorem tebu i azoksy na t2 czy za zimno ? na liściu pod flagowym już widać lekko choroby na flagowym na kilku raptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Uziu92 napisał:

perzu u mnie brak, doczyscilem już dzierżawy z niego jakis czas temu glifo i spokój , jesienią już po zasianiu zboża wydaje mi się że ona jakoś mocno nie rusza, bardziej wiosna, choć nie wiadomo , bo jesienią nawet jak będzie jedna czy 2 na metr to weź znajdź w pszenicy , trzeba dobrze szukać i jeszcze potrafić to rozróżnić . W każdym razie w następnym sezonie nie obejdzie się bez zabiegu na to dziadostwo , tak jak pisałeś Jacek trzeba będzie go zrobić z urzędu i spać spokojnie.

Miałem z nią do czynienia na nowej działce, schodzi szybciej niż pszenica, jest bladsza i rośnie między rządkami. Poprawka na wiosnę atlantisem i czysto już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj