yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiukov    95
4 minuty temu, tommy66692 napisał:

A czytałeś etykiete?

Ja jutro skracam pszenżyto Moddusem w dawce 0,2 l flagowy dopiero co wyszedł a miejscami jeszcze wychodzi. Dzowniłem dzis do przedstawiciela Syngenty i tak mi powiedział że 0.2 bo miałem 0.3 dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
22 minuty temu, tomekZ058 napisał:

jakie dawki proponujesz ?

po 0,8  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Etykieta etykietą wolałem się zapytać czy ktoś praktykował, najwyżej kupię Modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Jakiś skład na dobre T3 na wysoki plon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
19 minut temu, tommy66692 napisał:

Moddus to co innego niż stabilan

Niby modus nie ma rejestracji na pszenżyto w fazie liścia flagowego ale np jego zamiennik Modan już ma a to przecież ta sama substancja. I pszenica ma co BBCH39 i żyto tak samo wiec można stosować na pszenżyto w tej fazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490
2 godziny temu, Axd529 napisał:

To jeśli mam 3 kolanko i wydaje mi się że wychodzi flagowy to czy w takim razie mogę jechać za 5 dni z medax i T2? Dodam że T1 robione 2,5 tyg temu, T3 też będe robił.

Jeśli 2 cm nad 3 kolankiem jest kłos ,widać po przecięciu nożykiem, to na pewno wychodzi flagowy i to jest najlepszy moment na podanie modusa czy medaxa oraz T2 jak będzie robione T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

a kiedy zastosować drugi zabieg grzybowy? Trzeciego nie będzie. T1 WYKONANE dwa tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490
5 godzin temu, Troker1979 napisał:

Prośba o pomoc dla laika. Pszenżyto - jaka to faza. To już liść flagowy czy podflagowy?

Resized_20210519_131919001_9153.jpeg

Napewno flagowy ,bo wychodzi 6 liść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotem    0
Napisano (edytowany)

Dobry wieczór i Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam takie pytanie odnośnie pszenicy jarej sianej 01.04 . Czy te place puste to moga być wymokniecia? Przez 2 tyg po zasianiu leżał śnieg ,wydaje mi się że nie wzeszła tak jak powinna. Drugie zdjęcie to pole oddalone o 100m a różnica kolosalna . Co zrobic ? W planie miałem 60kg N/ha może CCC na dokrzewienie . Czy to już nic nie warto z tym robić?

. Dzięki za pomoc

IMG-20210519-WA0002.jpg

IMG-20210519-WA0000.jpg

Edytowano przez rotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Byłem dziś obejrzeć pola. Ładnie to wszystko wygląda, jedynie w Hondii trafiają się żółte końcówki liści. Możliwe że to od łączonego T1 (prochloraz 405g + fenpropidyna 320g) i R1 (trineksapak 0,3l) + siarczan magnezu?

Hondia i KWS Emil.

IMG_20210519_164723.jpg

IMG_20210519_171320.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
Napisano (edytowany)

Robicie juz t2? Jakie macie fazy pszenicy? U mnie wychodzi liść flagowy tzn widać go z 0.5 cm na głównych pędach i nie wiem czy jechać juz z t2 ? T1 robione rowno miesiąc temu. W planach t3.

Edytowano przez roni9411
G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

Ja jadę jutro, ma być pogoda w jednej odmianie dopiero co wyszedł w innej wychodzi a pogoda jest jaka jest jest okienko to trzeba korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

Mam nadal dylemat co wybrać na T2. Wychodzi już flaga. Na T1 poszedł prochloraz i morfolina. Plantacja wygląda obiecująco, liczę na przyzwoity plon. Budżet to około 150 zł. I teraz dać:

1 L priaxora 

Ok. 0.85 l priaxora + 0.5 l tebu 

1 litr kiera 

Czy dać azoksystrobina z protiokonazolem ? Jeśli tak to w jakich proporcjach. 

Priaxor sdhi a kier 3 substancje aktywne.. pomóżcie rozwiax wątpliwości 

 

 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@miwigos@miwigos czy to prawda, że lepiej azoksystrobine wziąć w formulacji SE niż SC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
8 godzin temu, Sim95 napisał:

Byłem dziś obejrzeć pola. Ładnie to wszystko wygląda, jedynie w Hondii trafiają się żółte końcówki liści. Możliwe że to od łączonego T1 (prochloraz 405g + fenpropidyna 320g) i R1 (trineksapak 0,3l) + siarczan magnezu?

Hondia i KWS Emil.

 

 

IMG_20210519_164723.jpg

IMG_20210519_171320.jpg

Dokładnie umnie w hondi też tak jest

7 godzin temu, disel16v napisał:

Mam nadal dylemat co wybrać na T2. Wychodzi już flaga. Na T1 poszedł prochloraz i morfolina. Plantacja wygląda obiecująco, liczę na przyzwoity plon. Budżet to około 150 zł. I teraz dać:

1 L priaxora 

Ok. 0.85 l priaxora + 0.5 l tebu 

1 litr kiera 

Czy dać azoksystrobina z protiokonazolem ? Jeśli tak to w jakich proporcjach. 

Priaxor sdhi a kier 3 substancje aktywne.. pomóżcie rozwiax wątpliwości 

 

 

A ja dam soligor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

wczoraj wieczorkiem zrobilem na części t2 priaxor 0.8l i 0.5 tebu bardzo wczesno bo podflagowy jest w pelni rozwinięty a flagi nie widac od dołu zaczynaja choroby wychodzić


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Ile czasu od t1?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490
8 godzin temu, red83 napisał:

@miwigos@miwigos czy to prawda, że lepiej azoksystrobine wziąć w formulacji SE niż SC?

Oryginalny amistar jest SC ,więc który lepszy  ???? , niech wypowiedzą się znawcy ja go stosuje tylko w strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
Napisano (edytowany)

Panowie dzisiaj w planach T2 w pszenicy i pszenżycie jak pogoda pozwoli i pytanie czy mogę pomieszać 0,2 Moddusa z 0,5 l Tazera (125 g/ha azoksystrobina) i 0,4 l Poleposition (120 g/ha protiokonazol) ? Chodzi mi tu o ewentualne przypalenia. Czy lepiej skracanie dać osobno na kolejny dzień ? Ile miej wiecej nie może padać po takim zabiegu ? Czy przeszkadza że rośliny są trochę wilgotne u dołu ? Z uwagi na zwarty łan i wilgoć po ostatnich opadach mało realne aby był w 100 procentach suchy.

Edytowano przez Krzysiukov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Ja chcę dać 150g azoksystrobiny i 150 tebukonazolu+ siarczan magnezu ok.10kg na 300l+plonvit zboża i chcę dodać medax max 0.2kg/ha .Na  R1 poszedł też medax w dawce 0.5kg na ha. Musi być pełny liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj