yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3920
12 minut temu, Krzysiukov napisał:

A co dajesz ?

siarczan magnezu 150kg

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

krzysiek1979    332

Ja niczego nie neguje że jest lepiej zrobić tak czy inaczej .Każdy robi jak mu pasuje .10 l basfoliaru ok 100 zł .Policz do kolejnych zabiegow cały siarczan  daj tytanit następny mocznik i plonowity i Dr i wyjdzie dużo wiecej jak 300 zeta .Taka prawda.

yacenty    3920

Nie daje żadnych moczników. Saletra + RSM, albo RSM + RSM i koniec azotu. Moje doswiadczenia z mocznikiem to tylko proszenie się o problemy z grzybami

• Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,

matek89121    2294

sam mocznika może i tak ale w połączeniu z siarczanem magnezu  robi dobrą robotę ( tylko aby nie przegiąć dawek )

yacenty    3920

szedł w zupkach

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość   
Gość

Belissa ,nie wiem czemu taka nędzna , dostała 450 kg saletry i nawet kolor lichy 

IMG20210505174448.jpg

yacenty    3920

ale lichy, ide sie wyspać żeby kolory nabrały właściwego odcieniu.

• Haha 1

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

zetorr6441    365
1 godzinę temu, damin1 napisał:

Na bank z zimna.. Suffeks dodał filmik który wszystko wyjaśnia. Ja mialem taki przypadek z 2 lata temu,, też się głowiłem co to się dzieje. Brak magnezu, czy może septorioza tak wcześnie. Po prostu reakcja na zimno i też wykonane zabiegi jej nie pomogły a wręcz osłabiły. 

Wrzuć link 

1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Rozumiem ze w dolnej części zdjecia poprzeczniak poszedł kizeyt a dalej nie ?

tak, fota robiona z ścieżki na poprzeczniaku

Panowie potrzebuje żeby ktoś mi doradził jaką dawkę Modusa i CCC zastosować. Pszenica dostała około 120 kg N w czystym składniku. Gość w punkcie sprzedaży zalecił mi 0.3 l Modusa i 1 l CCC. Nie wiem czy to nie za dużo. Pszenica Julius i Błyskawica.  Kolejnej dawki N nie przewiduje. I jeszcze jedno na jednym kawałku kolanko uciekło na dwa cm od węzła krzewienia.  Niestety nie było warunków na wykonanie zabiegu. Czy to duży problem ?

tytanowyJanusz    3746
matek89121 napisał:

sam mocznika może i tak ale w połączeniu z siarczanem magnezu  robi dobrą robotę ( tylko aby nie przegiąć dawek )

to ile dajesz kg/ha żeby nie przegiąć?

Papkin    28
5 godzin temu, MateuszImiołek napisał:

Panowie potrzebuje żeby ktoś mi doradził jaką dawkę Modusa i CCC zastosować. Pszenica dostała około 120 kg N w czystym składniku. Gość w punkcie sprzedaży zalecił mi 0.3 l Modusa i 1 l CCC. Nie wiem czy to nie za dużo. Pszenica Julius i Błyskawica.  Kolejnej dawki N nie przewiduje. I jeszcze jedno na jednym kawałku kolanko uciekło na dwa cm od węzła krzewienia.  Niestety nie było warunków na wykonanie zabiegu. Czy to duży problem ?

Możesz delikatnie polecieć modusem, lub całkowicie sobie darować regulację 

Agrest    26134
7 godzin temu, Ursus932 napisał:

Belissa ,nie wiem czemu taka nędzna , dostała 450 kg saletry i nawet kolor lichy 

IMG20210505174448.jpg

Po prostu chciałeś być chwalony tą fotką.😄

Ładna jest, teraz idzie ciepło to jeszcze ściemnieje i pójdzie.

Po tych zimnach zboża trochę zbledły a wczoraj wydaje się że znowu koloru złapały.

• Like 3

1 godzinę temu, Papkin napisał:

Możesz delikatnie polecieć modusem, lub całkowicie sobie darować regulację 

Mówisz żeby wogóle zrezygnować z CCC ? Całkowicie to raczej nie, Julius jest dość wysoką pszenicą, w zeszłym roku częściowo położyło mi ją. 

Slawek393    20
9 minut temu, MateuszImiołek napisał:

Mówisz żeby wogóle zrezygnować z CCC ? Całkowicie to raczej nie, Julius jest dość wysoką pszenicą, w zeszłym roku częściowo położyło mi ją. 

Ja w tym roku dawałem sam Modan 0.4 /ha. Przy tym nawozenie co u Ciebie tak jak kolega wyżej napisał, bez CCC i modusa 0.2-0.3. U mnie poszło 170 kg N

Gość   
Gość
3 godziny temu, Agrest napisał:

Po prostu chciałeś być chwalony tą fotką.😄

Ładna jest, teraz idzie ciepło to jeszcze ściemnieje i pójdzie.

Po tych zimnach zboża trochę zbledły a wczoraj wydaje się że znowu koloru złapały.

E tam chwalony 

Po prostu porównuje , i nie wiem czy mi się wydaje ale mam jakby jasne te pszenice , ale może rzeczywiście zimno i to wszystko tak wygląda 

Krzysiukov    96
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

E tam chwalony 

Po prostu porównuje , i nie wiem czy mi się wydaje ale mam jakby jasne te pszenice , ale może rzeczywiście zimno i to wszystko tak wygląda 

U mnie to samo jest, nawet specjalnie w jednym miejscu nasiałem ręką z wiaderka tak grubo żeby sprawdzić czy za mało dałem ale kolor taki sam, zimno i tyle wegetacja wolniejsza 

lukasz067    5

Warto dac przed takim deszczem azot saletre nie pojdzie zbyt głęboko czy poczekać nadają od przyszłego tygodnia ocieplenie  faza pewnie między 1 a 2 kolankiem dostała juz około 110 kg N a chciał bym dorzucić jeszcze z 60 kg gleba w większości cięższa gliniasta na wzgórzu bez wód gruntowych 

Screenshot_20210506-095513_Chrome.jpg

• Haha 1

Hubert10624    27
13 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Dlaczego cel akurat w 6 a nie 9t? I 120 a nie np 180n?

Taka słaba gleba? 

Gleby to 4a, 4b i poprostu jest to druga opcja na T2 na jeszcze "nie wyrobione" działki, nie widzę sensu pchania większej ilości azotu na działki o jeszcze słabych zasobnosciach i nieuregulowanym pH.

Michał98    15
lukasz067 napisał:

Warto dac przed takim deszczem azot saletre nie pojdzie zbyt głęboko czy poczekać nadają od przyszłego tygodnia ocieplenie  faza pewnie między 1 a 2 kolankiem dostała juz około 110 kg N a chciał bym dorzucić jeszcze z 60 kg gleba w większości cięższa gliniasta na wzgórzu bez wód gruntowych 

Screenshot_20210506-095513_Chrome.jpg

Śmiało jedź, ja dawałem przed tą ulewą niedzielną (30mm) saletre amonową 350kg/ha , pszenice już zaczynały żółknąć, na piaszczystych placach. P.S pierwszą dawka dawałem końcem marca około 150 kg/ha saletry. Całe nawożenie N zakończone w pszenicy ;)

Papkin    28
3 godziny temu, MateuszImiołek napisał:

U mnie Arkadia która jest też dosyć duża stała przy 120N bez żadnej regulacji, a przeszło kilka sporych wichur. W tym roku robiłem samym medaxem przy 140N

6MaaJsTeR9    453

Koledzy czy środki chwastobójcze to jest FLUROKSYPYR  i  TRIBENURON  METYLLOWY  mogę razem zastosować z grzybówką

yacenty    3920

Lepiej nie, mnie uczyli ze herbicyd bardzo mocno wpływa na rośliny, tworzy mocny stres. Rozdziel to na dwa wyjazdy. Ja bym zrobił fungicyd i za 2-3 dni herbicyd, albo herbicyd i po tygodniu fungicyd.

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

• Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

• Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj