yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3871
8 minut temu, matek89121 napisał:

ja zostaje przy sypkich nawozach , sąsiad mi w tamtym roku  część działki zrobił rsm +s 250l  wczesną wiosną i nie było różnicy gdzie poszła saletra a gdzie dodatkowo rsm

nie widać było efektu działania 250l rsmu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
11 minut temu, yacenty napisał:

mam agroplasta, mam albuza i hardi. Jak sądzisz widać na polu którymi lane?

przypuszczam że nie, o ile nie jedziesz na 5 bar ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

na N 1 dawałem 200 saletry  , potem jeden przejazd zrobił mi z rsm  i  potem na całości standardowa N2  i nie było różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

@jahooo kołpaki agroplast  siedmiootworowe są stanowczo wystarczające. Ja kupiłem czerwone kryzy plastikowe. Jazda około 7 do 8 km/h , wydatek 200 Max 220l/ha. Ciśnienie trzeba sprawdzić w tabeli bo nie pamiętam. Komputer dobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Mój komputer ma na imię tak jak ja i czasem się zacina, jak nie ma danych :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Ja w tym roku odpuszczam rsm, naprzyszły jak będzie wszystko ok musze zmodernizowac opryskiwacz. W tej chwili mam takie coś https://www.agropomoc.pl/Prod-183017-Holder-Korpus-rozpylacza.html i teraz nie wiem czy kupić takie dysze z kryzą https://agroplast.pl/pl/p/Dysza-RSM-5-otworowa/117 czy np z mmat nptakie coś http://www.mmat.pl/produkty/kr5-koncowki-rozlewowe-do-plynnego-nawozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jak masz jakiś złom opryskiwacz to bym kupował te z agroplastu mniejsze poparzenia roślin oraz małe strary azotu, ja mam te z mmata czerwone i są fajne bo leją w dół więc belka jest czysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

opryskiwacz holder is800 najzwyklejszy bez zadnych komputerów itp ale inwestowac chyba nie ma sensu w jakies drogie dysze, głowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44
20 minut temu, Agrest napisał:

@jahooo kołpaki agroplast  siedmiootworowe są stanowczo wystarczające. Ja kupiłem czerwone kryzy plastikowe. Jazda około 7 do 8 km/h , wydatek 200 Max 220l/ha. Ciśnienie trzeba sprawdzić w tabeli bo nie pamiętam. Komputer dobiera.

Mozna by prosić o zdjęcie jak wygladaja bo chciał bym spróbować rsm Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
33 minuty temu, galan99 napisał:

 

33 minuty temu, galan99 napisał:

T 1 w pszenicy .

Łamliwość Podstawy .

Cyprodynil 

Metrafenon

prochloraz , protiokonazol , Epoksykonazol + Boskalit . Protiokonazol + Biksafen.

Septorioza Liści .

Solatenol , Protioksnazol + Biksafen . Fluksapyrosad + Ekoksykonazol . Protiokonazol , Epoksykonazol .

RDZA ZBOŻA .

Solatenol , Epoksykonazol + Boksalid . Epoksykonazol + Fluksapyroksad . Epoksykonazol + Izopyrazam . Protiokonazol + Biksafen . Pojedynczych substancji to . Tebukonazol , Epoksykonazol , Cyprokonazol .

Plamiastość liści .

Izopyrazam , Fluksapyroksad , Tebukonazol .

DTR .Brunatna plamiastość liści .

Solatenol , Cyprokonazol , Protiokonazol , Tebkonazol , Epoksykonazol . Biksafen + Izopyraam .

 

 

file:///C:/Users/User/Downloads/Lamliwosc_podstawy_zdzbla.pdf

 

 

 

 

Kolego możesz wstawić zdjęcie? Widać tylko ścieżkę

 

33 minuty temu, galan99 napisał:

 

 

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
20 minut temu, Mich9 napisał:

Jak masz jakiś złom opryskiwacz to bym kupował te z agroplastu mniejsze poparzenia roślin oraz małe strary azotu, ja mam te z mmata czerwone i są fajne bo leją w dół więc belka jest czysta

Albuzy leją w dół i rama sanek z tyłu oblana za opryskiwaczem jakoś 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
3 godziny temu, masa24 napisał:

jak dostane to polece 1,5 l track + limero, dobra opcja. schrzanilem sprawe w poprzednim sezonie bo dalem 1 l tracka dlatego czarne klosy pewnie. 

na t 2 wg tych tabel co wstawialiscie musze dac co z biksafenem , bo najlepiej dziala na septoriozy a u mnie zawsze jest  problem z tym patogenem

Wątpię. Ja leciałem 1 l Track + 0.3l Corbel i nie mialem problemu z pustymi kłosami. Problem leży w czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Ja staram się te 320-340 szt na m2, ale nie wydaje mi się żeby 400 bylo jakoś dużo.. Kiedyś tak się siało i nie było problemu. Dziś się wydaje duzo bo modny jest rzadki siew, który sie nie u każdego sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Wszystko zależy czym siejesz, ile tego ziarna zostaje na wierzchu  po siewie, siewnikiem konnym czy poznaniakiem jak to zrobisz to może być za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Mokry rok , brak zimy może na to wpłynęło . Podobno to wina t1

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
3 godziny temu, Mich9 napisał:

Jak masz jakiś złom opryskiwacz to bym kupował te z agroplastu mniejsze poparzenia roślin oraz małe strary azotu, ja mam te z mmata czerwone i są fajne bo leją w dół więc belka jest czysta

Jakim ciśnienie jaka prędkość ile na h wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj