yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jasio88    75

Kier 450 SC na T1 czy T2 co o tym myślicie trzy substancje czy lepiej Duet na start+ fenpropidyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Imo jak nie masz problemu z podstawą źdźbła to t1 może być Kier

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

U mnie standardowo idzie saletrzak bb na dwie dawki i na kłos jest plan dać metr saletry ale jej jeszcze nie kupiłem i tylko jest taki plan :) priaxor solo dobrze dać minimum 1L wszystko zależy też od przebiegu pogody ale też na ile ktoś liczy, koledzy tutaj pisali, że można dolozyc zwykłego tebu do priaxora i jest bardzo dobry efekt, osobiście zrobiłem test na jednym polu i do 1L dołożyłem protio 0,4 - była kosa. Kier bardziej na T2, dobry środek. W tym roku będzie pierwszy raz komplet z basf czyli duet na start i priaxor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
7 godzin temu, EmilPlayP napisał:

U mnie standardowo idzie saletrzak bb na dwie dawki i na kłos jest plan dać metr saletry ale jej jeszcze nie kupiłem i tylko jest taki plan :) priaxor solo dobrze dać minimum 1L wszystko zależy też od przebiegu pogody ale też na ile ktoś liczy, koledzy tutaj pisali, że można dolozyc zwykłego tebu do priaxora i jest bardzo dobry efekt, osobiście zrobiłem test na jednym polu i do 1L dołożyłem protio 0,4 - była kosa. Kier bardziej na T2, dobry środek. W tym roku będzie pierwszy raz komplet z basf czyli duet na start i priaxor.

W jakiej cenie u was siarczan magnezu w granuli z Tarnowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3563
Jasio88 napisał:

Kier 450 SC na T1 czy T2 co o tym myślicie trzy substancje czy lepiej Duet na start+ fenpropidyna?

Kier zdecydowanie na T2. na T1 to duet na start nawet bez tej fenpropidyny tylko trzeba zwiększyć dawki, albo Artemis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

myślałem właśnie dać na t1 duett na start zwiększyć 20% bo patrząc na substancje to chyba lepsze rozwiązanie niż 2L Artemisa. pszenica po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jak macie stosunek do żelaza Fe w nawożeniu dolistnym w pszenicy?? Liczycie się z nim, czy jak jest to dobrze jak nie też dobrze/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

U mnie lokalnie brak jakiegokolwiek siarczanu mg, jest u phu Kwaśnik po 1900 brutto ale logistycznie trochę średnio bo daleko ode mnie i jak policzę kuriera to już wychodzi dość drogo, lepiej jakbym w swoim zakresie załatwił transport. Na pszenicę i jęczmień też będę dawać 20% powiększona dawkę duet na start, a próbki oddawałem w sobotę i do świąt mają być wyniki, a jak to będzie to się zobaczy - oschr Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
44 minuty temu, EmilPlayP napisał:

U mnie lokalnie brak jakiegokolwiek siarczanu mg, jest u phu Kwaśnik po 1900 brutto ale logistycznie trochę średnio bo daleko ode mnie i jak policzę kuriera to już wychodzi dość drogo, lepiej jakbym w swoim zakresie załatwił transport. Na pszenicę i jęczmień też będę dawać 20% powiększona dawkę duet na start, a próbki oddawałem w sobotę i do świąt mają być wyniki, a jak to będzie to się zobaczy - oschr Warszawa.

U mnie za 5dni miesiąc minie od oddania przedstawicielowi. Tyle ze mi powiedzieli ze maja tarminy do max 8 tygodni 😕 a zalezy mi na czasie bo chce wniosek na zwrot za wapno puscic jeszcze do swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Jak nie pogonisz pracownika to tam wiesz, wszyscy mają czas i trzymają się terminu. W Sierpniu czekałem ok 4-5 tygodni, ważne aby szybko opłacić zlecenie i później już to idzie, teraz nie powinni mieć aż tyle roboty, chyba że rolnicy ruszyli z "laskami" wobec tych cen nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 minuty temu, EmilPlayP napisał:

Jak nie pogonisz pracownika to tam wiesz, wszyscy mają czas i trzymają się terminu. W Sierpniu czekałem ok 4-5 tygodni, ważne aby szybko opłacić zlecenie i później już to idzie, teraz nie powinni mieć aż tyle roboty, chyba że rolnicy ruszyli z "laskami" wobec tych cen nawozów.

U mnie przedstawiciel co jeździ po wioskach wziął glebe w pudełkach i od razu wszystkie papiery wypelnilismy i odrazu zapłaciłem za próbki i mowilem ze mi sie spieszy to moze nie wozil w aucie tych próbek grom wie ile tylko odrazu zawiosl do oschr ale kto go tam wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, Andpol napisał:

Yodo 100 OD stosował ktoś na miotłę i jakie efekty?

Wiosną nikt tego nie stosował z fundamentum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
27 minut temu, Andpol napisał:

Wiosną nikt tego nie stosował z fundamentum?

Ja na jednej działce z funadamentum w późno sianej pszenicy żeby dobić miotłę po jesiennym oprysku któremu temperatura już nie sprzyjała.

Działanie słabiutkie na większą miotłę. Wzieło tylko te najmniejsze. Odpuść Yodo jeśli na jesieni nie było odchwaszczania.

Wiosną na jednoliścienne sprawy najlepszy Axial.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Yodo i fundamentum na miotłę to żadna oszczędność wręcz przeciwnie, tak samo wszelakie zamienniki pumy, fenoks tylko w oryginale jeśli już 

Wiosna na miotłę tylko pinoksaden, chyba że komuś lancet jeszcze działa to można próbować ewentualnie rexade

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    403

W T3 warto dołożyć do tebukonazolu prochloraz, czy lepiej połączyć tebukonazol z metkonazolem, a może jakiś triazol solo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

W tym roku robiłem T3 tebu+ prochloraz w pszenicy i tam gdzie był zabieg wykonany to pszenica ładna a gdzie nie opryskałem czarne kłosy. Odmiana kws fenomen, lipiec bardzo mokry było ciężko ze zbiorem.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
3 godziny temu, Axd529 napisał:

W tym roku robiłem T3 tebu+ prochloraz w pszenicy i tam gdzie był zabieg wykonany to pszenica ładna a gdzie nie opryskałem czarne kłosy. Odmiana kws fenomen, lipiec bardzo mokry było ciężko ze zbiorem.

W jakiej to fazie robić najlepiej T3 ? Ja robie jak wyrzuci pylniki,ale nie zauważyłem żadnego efektu-Tebu+Metkonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

może być po t3, a może po T1

jak jest problem z podstawą źdźbła po T1, to żadne T3 już nie pomoże

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
4 godziny temu, Axd529 napisał:

W tym roku robiłem T3 tebu+ prochloraz w pszenicy i tam gdzie był zabieg wykonany to pszenica ładna a gdzie nie opryskałem czarne kłosy. Odmiana kws fenomen, lipiec bardzo mokry było ciężko ze zbiorem.

Jak Ci fenomen sypał? Ja t3 nie robiłem i fenomen miał białe kłosy resztę odmian była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
17 godzin temu, Michal014d napisał:

Oddawał ktoś może ostatnio próbki glebowe do badania i ile czasu czekał na wyniki +-? 

u mnie wziął 10.11 zawiózł 15.11 i mówił że tak mniej wiecej 6 tyg. Oschr białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj