yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
camo    103
7 godzin temu, jasiuhonda napisał:

Siejecie jeszcze pszenicę po kukurydzy? Obsada 440 sztuk na M2 będzie ok?

a czemu nie? Ja mam kupioną pszenicę a kukurydza pewnie nie zejdzie z pola szybciej niż za tydzień, dwa i myślę pózniej jeszcze zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie jak wasze pszenice wyglądają? Moja siana 20.09 ma dopiero 2 liście, Nie było mnie w Polsce 2 tygodnie i spodziewałem się że jak wrócę to będę robił chwasty na 4 liść albo przynajmniej pierwsze rozkrzewienia a tu dupa! Jeśli listopad będzie zimny to pszenica wejdzie w spoczynek zimowy może z 1 pędem bocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

expert+ Legato Właśnie trafiłem idealnie z chwastami bo 2 liść ale patrzyłem w notatki z zeszłego roku to sialem w podobnym terminie i chwasty robiłem 5-6.09 i były już 3 listki, spodziewałem się że po powrocie pszenica już się rozkrzewienia i nie zdążę z chwastami a tu 2 tygodnie później i dopiero 2 listki Widać jakie jest opóźnienie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
4 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Panowie jak wasze pszenice wyglądają? Moja siana 20.09 ma dopiero 2 liście, Nie było mnie w Polsce 2 tygodnie i spodziewałem się że jak wrócę to będę robił chwasty na 4 liść albo przynajmniej pierwsze rozkrzewienia a tu d*pa! Jeśli listopad będzie zimny to pszenica wejdzie w spoczynek zimowy może z 1 pędem bocznym.

Jednym słowem yjowo do tego ponad 1 ha wrony i gołębie wybrały bo od zasiania deszczu ponad 2-tyg nie było a ten co był wczoraj to za mały bo ziemia nawet nie przemokła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
8 minut temu, dzikiWschód napisał:

expert+ Legato Właśnie trafiłem idealnie z chwastami bo 2 liść ale patrzyłem w notatki z zeszłego roku to sialem w podobnym terminie i chwasty robiłem 5-6.09 i były już 3 listki, spodziewałem się że po powrocie pszenica już się rozkrzewienia i nie zdążę z chwastami a tu 2 tygodnie później i dopiero 2 listki Widać jakie jest opóźnienie w tym roku

4 liść to już na experta za późno. Raczej powinieneś się cieszyć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Czy w bin który ma 7 blach na obwodzie można zrobić z niego o mniejszej średnicy i skręcić 5 blach? Płyta drogowa zamiast fundamentu będzie ok np pod 30-50t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
49 minut temu, hardkor113 napisał:

To ile to kg?

Bo też bedę siał po burakach a nie chce mi sie liczyć ziaren

34 minuty temu, tommy66692 napisał:

150kg

Ciekawe wyliczenia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Każdy twalifikat siejemy po 150kg ? Jeśli masz wiedzę to wytłumacz koledze a nie walisz na palę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Jak nie zna MTZ to i tak nic to nie da 

U mnie MTZ 30 siła 96 to przy 450 roślinach wychodzi dokładnie 141 kg. 

 

 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

To 50x450/96

O co ci chodzi?? 

55 minut temu, hardkor113 napisał:

Nic za pózno nie raz pryskałem na 4 liscia i dobrze było.Co nie zmienia faktu że lepiej tego nie robić

Jest za późno, mniejsza skuteczność, zboże nie rośnie, chwasty tak, puści większość dwukosciennch i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Czy w bin który ma 7 blach na obwodzie można zrobić z niego o mniejszej średnicy i skręcić 5 blach? Płyta drogowa zamiast fundamentu będzie ok np pod 30-50t

Zmniejszyć nie problem, płyte na piasek i będzie stał ,tylko że pozwolenie budowlane musisz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj