yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Piffpaff    316
roni9411 napisał:

39 minut temu, Piffpaff napisał:

ja lecę 0.5l bacara trio + 0.6 l lentipur koszt ok 115zl

Długo tak lecisz? Zero poprawek na wiosnę?

pierwszy raz w tym roku będę robił więc też w ciemno choć właśnie na forum wyczytałem kilka stron wcześniej że ktoś stosuje taka mieszankę i sprawdza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ja bym wysiał 90 kg  ,250 szt,m, worek zboża mniej na hektar a worek saletry więcej ,chyba że  siejecie takim sprzętem co połowa na wierzchu

TO zależy od ziemi ale na ciężkiej glinie albo ziemi typu rędzina, borowina to ciężko tak doprawić żeby siać jak się chce - tu się sieje jak się uda i nie ważne jakim sprzętem, bierny grube bryły, aktywny drobne gruz ale dalej bryły. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Mam ziemie w części jak na żuławach i wiem jak ją się uprawia, jak mokro to tylko bezorkowo , pszenica to nie rzepak

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
10 godzin temu, poosa21 napisał:

Po co aż tyle, macie porównanie z rzadszym siewem? Czy siejecie tak od lat. Będę siał pszenicę na początku października w ilości 125kg około 320 ziaren/m2. W zeszlym roku siałem 105kg i zebrałem 9t/ha. (odmiana wilejka). 

Ja dzisiaj robiłęm próbę kręconą, pszenice tylko sprawdzilem i mam ustawione na 192 kg/ha, ale będę ją siał dopiero po qq i nie wiem czy nie zwiększę dawki do 210 kg, w zeszłym roku jak zasiałem pszenice za rzadko, dało się dużo trawy i było zbyt dużo pustego pola a co za tym idzie pełno chwastów, za ciężka ziemia żeby wysiewać tak mało nasion, nawet żyto  hybrydowe zasiane u mnie 110 kg/ha było bardzo rzadkie. jutro robię próbę kręconą na tadeusa i Melomana na 180 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Każde pole jest inne. Ja lubię eksperymentować (niekiedy żona mówi że przesadzam 😉) kombinuje z uprawa, siewem, nawozeniem czy ochrona i wyciągam wnioski. W 2019 zasialem żyto hybrydowe w ilości 1,3js tj. 38,5kg/ha (po rzepaku dało średnio 8t/ha).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856

Ja raz zrobiłem w życiu eksperyment z siewem poniżej 200kg/ha i się przejechałem. Można sobie obniżać jak pole równe jak stół, porządny sprzęt do uprawy, pole bez resztek i chwastów. Inna sprawa, że każdy inaczej nawozi, jeden na grzyba pryska czymś drogim, drugi tanim a trzeci wcale.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206
10 godzin temu, roni9411 napisał:

Mam 4 opcję na odchwaszczania w tym roku.

1 expert met 0.35kg + dff 0.2l

2 pontos 0.5l + dff 0.2l + tribenuron 20g

3 bacara trio 0.5l 

4 bacara trio 0.4l + expert met 0.1kg +nuance 12g

Co polecacie?

zrób wszystkie każde pole inne. ja tak robię i zobaczę co lepiej działa. jeszcze quelex pak dodaje do listy testów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Wygasa pozwolenie na flufenacet lub metybruzyne? Handlarze mówią ze to ostatni rok experta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Ja osobiście bacara trio 0,5 + CTU 300g i ma być cacy 

1 godzinę temu, Chłoporobotnik napisał:

Ja raz zrobiłem w życiu eksperyment z siewem poniżej 200kg/ha i się przejechałem. Można sobie obniżać jak pole równe jak stół, porządny sprzęt do uprawy, pole bez resztek i chwastów. Inna sprawa, że każdy inaczej nawozi, jeden na grzyba pryska czymś drogim, drugi tanim a trzeci wcale.

To co Ty masz za pola? w jakiej kulturze? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
6 minut temu, ravoj napisał:

To co Ty masz za pola? w jakiej kulturze? 

Ziemia ciężka, gliniasta. Sieję głównie pszenicę, trochę jarego- mieszanka albo jęczmień, na części ziemniaki. Ph 5,5-6 wg tego kwasomierza na baterie bo przy moim areale nie ma sensu najmniejszego próbek pobierać, tym bardziej, że nie żyję z tego. Obornik co jakieś 3 lata na każdy kawałek. Poplony od dwóch lat po zbożu jeśli tylko się da. Tylko sprzęt z poprzedniej epoki ale na moje potrzeby wystarczający.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856

Mi urośnie 3t to będzie, urośnie 6 to też będzie. Pole to hobby aby w domu było co jeść. Nie szaleję specjalnie z nawozami czy ŚOR bo po prostu mało pola. Teraz pszenicę tylko na chwasty psiknę i ile urośnie to będzie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

kurde u mnie pole to hobby a wręcz mam bzika na tym punkcie czy jak to zwać, ornego mam kilka hektarów  i mam z goła odmienne podejście, no ale każdy do tematu  podchodzi inaczej., 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856

Ja jestem raczej zamknięty na nowe technologie. Trochę wprowadziłem zmian bo przecież ani ojciec ani dziadkowie poplonów nie siali i sypali jednak mniej nawozów. Ale agrotechnika i sposób uprawy wiele jednak się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych odmianą TONNAGE- https://pl-pl.facebook.com/saatbaupolska/posts/1621431648059774 znaczy się, że błędu nie popełniłem żadnego (oczywiście z tych rozważanych) mając białko 10,3% jak wcześniej podejrzewałem (odmiana niskobiałkowa) ;)...

Ja tam lubię eksperymenty- w uprawach, ale i w robieniu pasz dla zwierząt. W tym roku przetestuję na części zaprawianie dodatkiem kwasu salicylowego (ponoć szybsze kiełkowanie i wzrost). Nowość na całość to zaprawianie z dodatkiem humusu (też niby wzrost i lepsze ukorzenienie). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
7 godzin temu, Maniek101 napisał:

Jakie opinie o środku bizon? obejdzie się bez poprawki na wiosnę?

Mocno ogranicza wzrost na jesieni. Rosliny wyglądały jak bida z nędzą. Na wiosnę trochę im oddało ale plon mocno niższy. Jeśli chodzi o chwasty dwuliścienne - czysto, miotła - poprawka wiosną. Jednym słowem nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
8 godzin temu, Maniek101 napisał:

Jakie opinie o środku bizon? obejdzie się bez poprawki na wiosnę?

Zabieg w fazie 2-3 liści pole czyste do żniw, czyści wszystko miotła i dwuliścienne a mam pola mocno chabrowe, polecam.

No i prosty zabieg bez mieszania 1 l/ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Sporo chwastów przepuszcza, na wiosnę jednak konieczne po nim (wprawdzie tanie, ale jednak) poprawki. I nie wszędzie likwiduje miotłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Można zaprawę orius stosować na suchu czy jednak lepiej mieszać z wodą? Ile po zaprawie na mokro powinna pszenica odleżeć przed siewem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
masa24 napisał:

Wygasa pozwolenie na flufenacet lub metybruzyne? Handlarze mówią ze to ostatni rok experta

rozmawiałem z doradcą to niby mają wycofać metrybuzyne ale na jej miejsce już cos maja doglebowego jakąs substancje do flufenacetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, szwagier24 napisał:

Można zaprawę orius stosować na suchu czy jednak lepiej mieszać z wodą? Ile po zaprawie na mokro powinna pszenica odleżeć przed siewem? 

Lepiej niech poleży z pół godziny, bo jak się zrobi próbę kręconą zaraz po zaprawianiu, to jak ziarno podeschnie to np z dawki 200kg zrobi się 300kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Pszenica posiana

Euforia siana tydzień temu 280szt (130kg)

Formacja i Kariatyda przedwczoraj po 300szt (165kg)

Ziemie lekkie III-IV z ph 5.5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj