yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

scoffer    1156

I to jest wlasnie dowod na to, Panowie @misio3p i @deSilva,ze na lekcjach matematyki warto uważać , a być szybszym od biegunki nie zawsze się opłaca .;)

Ale za przyznanie się do  wytykania niepopełnionego błedu sarszemu , co na lekcjach uwazał  , wybaczam wam :D

 

Edytowano przez scoffer
Bo sie spieprzylo cuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, majster545 napisał:

No to jeszcze rok to nie wiem po co ta panika i robienie zapasów. 

panika w żadnym razie, robienie zapasów bo mogą być braki za jakiś czas; ale nie ma co przesadzać i robić dużych zapasów, nie będzie tego to będzie inny

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/komunikat---nowe-terminy-na-sprzedaz-i-stosowanie-srodkow

1 godzinę temu, luki08 napisał:

jakies opinie o srodku boxer 800ec? chciałem w tym roku spróbowac

dość długo trzymał chwasty, które trochę brało a trochę nie, jednak większość ostatecznie wytępiło- poza przytulią, tej było dość dużo, poza tym też całkowicie miotle nie dało rady ;) (dawka 3l/ha stosowane w pszenicy jarej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Wracając do tematu odchwaszczania. W tamtym roku pryskalem pierwszy raz w życiu na jesień i poszedł pontos 0.5l + dff 0.2l i przepuściło gdzie nie gdzie mak polny marune bezwonna i ostrożeń polny. Fakt oprysk był wykonany ok 5 listopad gdzie warunki były na pograniczu.  Pszenica miała około 4-5 liści. Ktos tu doradził żeby dodać tribenuron w dawce 25g. Czy zaryzykować i zrobić taką mieszankę i czy to powinno załatwić sprawę? Ewentualnie może zastosować 0.6l pontosa? Dzięki za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Siema, trochę mnie nie było. 

Czy przez te absurdalne ceny nawozów tylko ja okroiłem w tym roku dawki o 30% czy ktoś jeszcze tak uczynił? 

Drugi powód to fakt, że drugi rok z rzędu nawoziłem na 8 ton a zbierałem 6, to się trochę cennego składnika zostało. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
roni9411 napisał:

Wracając do tematu odchwaszczania. W tamtym roku pryskalem pierwszy raz w życiu na jesień i poszedł pontos 0.5l + dff 0.2l i przepuściło gdzie nie gdzie mak polny marune bezwonna i ostrożeń polny. Fakt oprysk był wykonany ok 5 listopad gdzie warunki były na pograniczu.  Pszenica miała około 4-5 liści. Ktos tu doradził żeby dodać tribenuron w dawce 25g. Czy zaryzykować i zrobić taką mieszankę i czy to powinno załatwić sprawę? Ewentualnie może zastosować 0.6l pontosa? Dzięki za porady ;)

zastosować szybciej. te środki się stosuję od szpilki do 3 liścia. na polu gdzie masz oset to moim zdaniem nie ma opcji aby załatwić go jesiennym opryskiem, jego musisz poprawić wiosna. ja pryskalem 7.11, a sialem 10.10. wiosna zrobiłem poprawkę na oset i wyszło super. mak i chabra miałem tylko na omijakach


ravoj napisał:

Siema, trochę mnie nie było. 

Czy przez te absurdalne ceny nawozów tylko ja okroiłem w tym roku dawki o 30% czy ktoś jeszcze tak uczynił? 

Drugi powód to fakt, że drugi rok z rzędu nawoziłem na 8 ton a zbierałem 6, to się trochę cennego składnika zostało. 

zamiast dać 350kg polifoski to dałem 310, tak mi lepiej pasowało z bb


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jakich chwastów masz najwięcej na tych polach? co jest twoim największym problemem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ravoj napisał:

Siema, trochę mnie nie było. 

Czy przez te absurdalne ceny nawozów tylko ja okroiłem w tym roku dawki o 30% czy ktoś jeszcze tak uczynił? 

Drugi powód to fakt, że drugi rok z rzędu nawoziłem na 8 ton a zbierałem 6, to się trochę cennego składnika zostało. 

Ja tam sypie podobnie jak w obecnym roku, tj. wg. schematu:

- 300kg poli6 (wszystkie kawałki gdzie zboże), w tym było 350...

- 300kg saletrzak + 300kg saletrzak na wiosnę pod ozime (oczywiście jeżeli saletra będzie tańsza w przeliczeniu na N to będzie saletra, ale w tym był saletrzak, a i mi to bardziej pasuje)...

- 0kg na wiosnę  poza polifoską pod jare bo tam idzie obornik 

- dodatkowo wapno na podwyższenie pH (tak po bb/ha bo tyle mam)

Jedynie rezygnuję z siania czegokolwiek z nawozów na kawałkach V klasy (tam prawdopodobnie tylko jakaś zieleninka na nasiona do poplonów- gorczyca, łubin, facelia, etc).

Rozważam przetestowanie prosa na jednym działku po pszenicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Ciężko stwierdzić,  to co zostało w tamtym roku to właśnie ostrożeń mak chaber i maruna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na tym samym polu siejesz? u mnie praktycznie co kawałek to inne chwasty i inny problem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
4 godziny temu, majster545 napisał:

No to jeszcze rok to nie wiem po co ta panika i robienie zapasów. 

Pewnie wzrośnie cena na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Pytanko do osób siejących mechanicznymi siewnikami talerzowymi. Około 10-15 procent ziarna na wierzchu. Nie ustawiłem dobrze siewnika. Niby koło dogniatajace jest , zgrzebła wywalone bo wyciągały mi potalerzowany rzepak na wierzch. Po takim siewniku bronujecie czy wałujecie? U nas zbóż się nie wałuje. Zeszły rok były siane w popiół i jako jedyni w okolicy nie wałkowaliśmy.

Kombinować ustawiać tak aby koła kopiujące zakrywały 100 ziarna czy to nie możliwe i jak jest tragedia to brona?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
disel16v napisał:

Pytanko do osób siejących mechanicznymi siewnikami talerzowymi. Około 10-15 procent ziarna na wierzchu. Nie ustawiłem dobrze siewnika. Niby koło dogniatajace jest , zgrzebła wywalone bo wyciągały mi potalerzowany rzepak na wierzch. Po takim siewniku bronujecie czy wałujecie? U nas zbóż się nie wałuje. Zeszły rok były siane w popiół i jako jedyni w okolicy nie wałkowaliśmy.

Kombinować ustawiać tak aby koła kopiujące zakrywały 100 ziarna czy to nie możliwe i jak jest tragedia to brona?

 

co prawda pneumatyk talerzowy, trzeba było wydłużyć śrubę rzymska od ciągnika o 1.5cm i ładnie nasionka przykryte


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Stosował ktoś może kinto plus z poprzedniego sezonu które zostało częściowo wykorzystane w zeszłym roku a potem szczelnie zamknięte i odstawione do magazynu? Zostało mi około 3l zaprawy i ciekawi mnie czy skutecznie będzie to działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

stosowałem różne zaprawy z roku na rok, bez problemu.

mam nadzieje ze to czysta zaprawa ci zostala a nie mieszanina do zaprawiania (zaprawa + nawóz + woda)

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
10 godzin temu, bennos napisał:

Zamawia ktoś z was środki na stronie rolno-ogrodniczy.pl ? 

Ja zamawiam prawie dwa lata z dlaroslin.pl i jestem zadowolony.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 godzin temu, ravoj napisał:

Siema, trochę mnie nie było. 

Czy przez te absurdalne ceny nawozów tylko ja okroiłem w tym roku dawki o 30% czy ktoś jeszcze tak uczynił? 

Drugi powód to fakt, że drugi rok z rzędu nawoziłem na 8 ton a zbierałem 6, to się trochę cennego składnika zostało. 

Ja pod rzepak siałem w tamtym roku 400 ultry10 , w tym 250kg . Pod pszenicę w tamtym roku 300kg , w tym już rozsiałem po 150kg ultry10 , i na tym koniec . Mam kilka kawałków gdzie badania gleby są dobre to tam będzie 0kg PK . Azot planowany jest w normalnych dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8
23 minuty temu, michal1993 napisał:

Ja zamawiam prawie dwa lata z dlaroslin.pl i jestem zadowolony.

Widzę że nieznacznie drożej niż na rolno-ogrodniczy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
11 godzin temu, bennos napisał:

Zamawia ktoś z was środki na stronie rolno-ogrodniczy.pl ? 

tak, wszystkie grzybówki w tym roku tam zamawiałem 

co polecacie oprócz Pontosa + DFF ? nie byłem w tym roku zadowolony z tej mieszaniny, przepuścił sporo miotły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Pytanie do tych co mieli w tym roku pszenice Findus. Chciałem ją zasiać w tym roku z własnego ziarna i zrobiłem próbę kiełkowania. Zdolność kiełkowania z własnego ziarna jest strasznie słaba, ponieważ wychodzi nie całe 20%. Wykonałem trzy próby i każda wychodzi podobnie. Wiecie co może być przyczyną, że te ziarno tak słabo kiełkuje? Parametry na skupie miała bardzo dobre, a teraz takie rozczarowanie. Była zdrowa po trzech zabiegach. Ziarno też nie jest porośnięte i w miarę równe.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja w tamtym roku Lentipur 1,5l + 0,2DFF i czyściutko choć bywało, że przepuszczało przytulie, ale w tamtym roku pryskałem na pierwszy liść i efekt lepszy. Ostrożeń trzeba osobno wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, Wichura123 napisał:

Kto się orientuje czy do Trinity 590SCw dawce 2l/h mogę dodac 15g Triben Super 50 SG  ?

Będzie ok ??

No ja też tak myślę jechać ale nie wiem czy nie dać więcej lumera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj