yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3871

u mnie pszenica zielona ;) rzepaku 90ar zostawiłem bo kompletnie zielony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, jahooo napisał:

@ravoj ma rację, u nas przesunięcie względem niektórych stron było w wegetacji ponad 2 tygodnie wiosna. Czytam na forum o 1 dawce azotu, a u nas śnieg schodzi z pola. W porównaniu z @yacenty to prawie 3 tygodnie.

To że fazy pózniejsze niż na zachodzie to w to nie wnikam , bo u mnie w świętokrzyskim to samo , ale jak słusznie zauważył @misio3p skoro miał 30 kwietnia fazę strzelania w żdzbło , a 4 maja dawał T2 , gdzie po około tygodniu minimum po strzelaniu w żdzbło jest 1 kolanko , a u niego za 5 dni od strzelenia w żdzbło , zdążyło przeskoczyć przez 1 kolanko , 2 kolanko , 3 kolanko , podflagowy , i być może flagowy . Więc się grzecznie zapytałem czy się zna na fazach rozwojowych . Już się nawet nie będę dopytywał kiedy szło T1 , bo powinno iść w okolicy 1 kolanka . Czyli w ciągu tych 5 dni wiele się na tym polu wydarzyło .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

dzis udało się położyć 3ha pszenicy tytanika plon 6-6.5t wilgotność 15% ale nie było na co czekać bo kombajn zjechał z pola I zaczęło padać, patrzac na prognozę to tydzień z głowy stoi jeszcze 3ha ostrogi, ciekawe jak sypnie. Słyszałem że nawet 8t cała w tym roku, aż się wierzyć nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

Ja dzisiaj wykosiłem Arkadię i byłem bardzo zaskoczony bo wyszło 7 t z hektara a wyglądała na maks 5 t. Wilgotność 13,8 u nas cena 850 brutto ale wsypałem ją na magazyn może podejdzie do 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Ja zostawiłem rzepak bo zielony i zacząłem pszenicę. Plon nie zły ale drobna i gęstość tylko 73-74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi najlepiej sypała pszenica lg keramik na glebie 2 ponad 9ton dała inna odmiana którą miałem pszenica OPOKA na glebie 3 dała 7.5t z hektara przy dobrym nawożeniu i 3 opryskach od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde miałem taki gęsty łan w okresie wegetacji. Po czym łan dojrzał i zrobił się rzadki. Od czego to zależy? Tak jakby wszystko prawidłowo się rozwijało powiedzmy do początku czerwca a nagle trach i rzadki. Z opadami tragedi nie było. Owszem lekko przysuszyło ale nie jakoś nie wiadomo jak. Ziarno grube. 

Ps. Co do ilości plonu... nie wiem. Dopiero dojrzało zboże i po deszczach start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

 nadmierne rozkrzewienie ,zbyt dużo źdźbeł do wykarmienia 

nawożenie azotem to kluczowy czynnik plonotwórczy a bardziej termin ,ilość  i forma stosowanego azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Tak to jest z gęstym łanem, żeby go wykarmić trzeba dużo składników NPK i wody, nie wiem jak u ciebie ale u mnie w czerwcu zabrakło wody i mimo ze na poczatku lipca spadło 40l to nic to nie pomogło, ziarno zaschnięte i drobne mimo ze klos wydaje się gruby

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Tam gdzie poszło 170 kg azotu to lipa(dwie dawki rsm 32) plon 5-6, gdzie tylko 150 kg to plony 8-9, najlepiej keramik oraz rotax

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
22 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Kurde miałem taki gęsty łan w okresie wegetacji. Po czym łan dojrzał i zrobił się rzadki. Od czego to zależy? Tak jakby wszystko prawidłowo się rozwijało powiedzmy do początku czerwca a nagle trach i rzadki. Z opadami tragedi nie było. Owszem lekko przysuszyło ale nie jakoś nie wiadomo jak. Ziarno grube. 

Ps. Co do ilości plonu... nie wiem. Dopiero dojrzało zboże i po deszczach start

Jeśli łan zaczął się przerzedzać jak pszenica zaczęła się kłosić , wręcz zamiast rosnąć pszenica malała i wypadała , to na 90% mszyca zrobiła robotę ( żółta karłowatość jęczmienia) . W moim rejonie w tamtym roku kto nie zabezpieczył przed mszycą , to właśnie takich pszenic była masa .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Mam pole po życie. Planuje zasiać na nim pszenicę jarą, teraz chciałbym zasiać jakiś poplon i na zimę przyorać. Co będzie najlepsze? 

Edytowano przez Sim95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

skoszona euforia plon pod 7 t arkadia zebrane 6t ale szacuje ze 2 t dziki za mnie wymłucily


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
Sim95 napisał:

Mam pole po życie. Planuje zasiać na nim pszenicę jarą, teraz chciałbym zasiać jakiś poplon i na zimę przyorać. Co będzie najlepsze? 

najlepsza będzie pszenica ozimy w tym roku, nie jara! zasiej poplon, poczekaj do połowy października I siej pszenice

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Tylko że ta pszenica ma być siana dopiero w następnym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

czemu musi być jara? każda ozima będzie o niebo lepsza od Jarki

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wjechałem w czarne kłosy 3-4t i też niewiem jaka przyczyną. 

@masa24 masz już jakiś pomysł????

Ja robiłem poprawkę na chwasty biathlonem na flagę 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

W jakiej odmianie te czarne kłosy ? sprawdź korzenie , może to zgorzel  korzeni pszenicy 

Dnia 30.07.2021 o 09:50, ravoj napisał:

Nie brak wody, lecz piekarnik od fazy mlecznej. 

Bo innego wytłumaczenia nie znajdę. Chorób i szkodników  nie było. Ostatni zabieg T2 zrobiony 4 maja i od tego czasu zero wjazdów. Obsada idealna, skrócona idealnie. 

Azot w trzech dawkach, podany przed deszczem. Dawki jakościowej nie dawałem bo już było sucho. 

Ziarno suche i zmarszczone jak po mikrofalówce więc co jak nie afrykański upał?  Dodam, że z zielonego łanu w żółty zmieniła się w 4 dni, to chyba coś za szybko moim zdaniem. 

Ale co ja tam wiem. 

jaka odmiana ?

Dnia 30.07.2021 o 22:35, miwigos napisał:

Cały 14 bał bym się zasypać ,chyba że za dwa miesiące wywieziesz ,zaraz będzie hejt że takie koszą ,ale ja wole spać spokojnie

Wystarczy przedmuchiwać i można 17   % sypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

najlepsza będzie pszenica ozimy w tym roku, nie jara! zasiej poplon, poczekaj do połowy października I siej pszenice

Robicie tak że siejecie poplon przed zbożami ozimymi. Jest sens? Nigdy tak nie robiłem dlatego wolę dopytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie sieje się jak niemasz efa bo wyciąga wodę i potem masz popiół. To tak w skrócie, a jak wyjdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drugi rok tak robiłem. Czy sens jest to nie wiem ale przynajmniej nie trzeba 2-3 razy jeździć uprawiać podorywkę, tylko przejechać pługiem i raz bronami, poplon posiać, drugi raz bronami i spokój. W tym roku pod pszenicę pójdzie słonecznik z gryką, koło połowy października obornik i pszenica bez NPK jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Wjechałem w czarne kłosy 3-4t i też niewiem jaka przyczyną. 

@masa24 masz już jakiś pomysł????

Ja robiłem poprawkę na chwasty biathlonem na flagę 🤔

Nie mam nic , oprysk po kukurydzy i nie umyta beczka . Masz foto tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj