yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2344
45 minut temu, mysza103 napisał:

A po co ci to ? Przecież wiesz co dawałeś 

Owszem ale nie pryskalem tego sam bo czekałem na opryskiwacz i kolega pryskał . Na 115 ha pszenicy gdzie szło praktycznie to samo i bylo Ok oprócz czarnych pustych klosow .  20 ha normalnie zginęło w oczach . Z pszenicy na 8 t zebrałem  2 t . Rośliny niby suche ziarno pomarszczone a po kombajnie słoma z nich zielona i ręka wodę można wyciskać . Myśle ze był w beczce jakiś oprysk i dolany na pszenice 

6 minut temu, szarywilk napisał:

Jak coś zostało to sgs ci zbada

Kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
21 godzin temu, masa24 napisał:

Rośliny niby suche ziarno pomarszczone a po kombajnie słoma z nich zielona i ręka wodę można wyciskać

To od oprysku kukurydzy na chwasty. Mam taki niefart, że obok mojego pola jest monokultura qq na ziarno i co roku mam pół metra spalonego zboża przez całą długość pola. W tym roku zwróciłem na to uwagę, bo zaczął się od tego zapychać kombajn. Kłosy stoją na baczność, ziarna w tym prawie brak, a słoma tak jak napisałeś.

Jak gdzieś mam na telefonie to wrzucę zdjęcie, a jak nie mam to jutro podjadę zrobić.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie chciałbym zasiac jeczmien ozimy u siebie pierwszy raz, ale mam zagwozdke bo sieje 2x pszenica i 1x owies + plus poplony. Totalna monokultura i teraz czy jest sens wprowadzić jeczmien? Jeśli tak to w jakiej kolejności OWIES JECZMIEN PSZENICA czy OWIES PSZENICA JECZMIEN? pola 4klasa ph ok 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, masa24 napisał:

Owszem ale nie pryskalem tego sam bo czekałem na opryskiwacz i kolega pryskał . Na 115 ha pszenicy gdzie szło praktycznie to samo i bylo Ok oprócz czarnych pustych klosow .  20 ha normalnie zginęło w oczach . Z pszenicy na 8 t zebrałem  2 t . Rośliny niby suche ziarno pomarszczone a po kombajnie słoma z nich zielona i ręka wodę można wyciskać . Myśle ze był w beczce jakiś oprysk i dolany na pszenice 

Kto?

A kto tu się nabijał ciągle z tych co opryskiwacz płuczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
Dnia 26.07.2021 o 23:03, adrianooo1234 napisał:

A coś więcej? Jaka klasa gleby, nawożenie, termin siewu i gęstość siewu?

https://youtu.be/eun6Xzkq_lQ

Tu masz coś więcej , pewnie coś pominąłem  , ale trochę stresa miałem mówić do kamery , jak coś nie powiedziałem to dopiszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
30 minut temu, misio3p napisał:

To od oprysku kukurydzy na chwasty. Mam taki niefart, że obok mojego pola jest monokultura qq na ziarno i co roku mam do pół metra spalonego zboża przez całą długość pola. W tym roku zwróciłem na to uwagę, bo zaczął się od tego zapychać kombajn. Kłosy stoją na baczność, ziarna w tym prawie brak, a słoma tak jak napisałeś.

Jak gdzieś mam na telefonie to wrzucę zdjęcie, a jak nie mam to jutro podjadę zrobić.

wrzuc prosze, bylbym bardzo wdzieczny

25 minut temu, Zapracowany napisał:

A kto tu się nabijał ciągle z tych co opryskiwacz płuczą?

  a kiedy sie nabijalem z plukania opryskiwacza?  mylisz mnie z kims,  ja ewentualnie moglem nabijac sie z opryskiwacza zawieszanego a nie z plukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Po kukurydzy to by się zgadzało oprysk bo obok mam kukurydzę i jedyne pole co kłosy czarne ale bez przesady 2t to ja nie nakosze, bliżej 4-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, masa24 napisał:

wrzuc prosze, bylbym bardzo wdzieczny

  a kiedy sie nabijalem z plukania opryskiwacza?  mylisz mnie z kims,  ja ewentualnie moglem nabijac sie z opryskiwacza zawieszanego a nie z plukania

Nie pisałem o Tobie, tu tak dziwnie czasem jest jak ktoś pisze o płukaniu to śmiechy bo po co, a skutki mogą być opłakane. Jak ktoś pryska rzepak na robaka, to po co? A później płacz bo wróble plon wynoszą. A to wszystko składa się na plon. Tobie współczuję, ale to już po wszystkim, teraz raczej nic nie zrobisz.

Mam kawałek pryśniety od sąsiada z kuku mogę zdjęcie wrzucić czy podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Wrzuć . Najgorzej ze to nie ja pryskalem , No ale cóż . Po ptakach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
12 godzin temu, masa24 napisał:

Wrzuć . Najgorzej ze to nie ja pryskalem , No ale cóż . Po ptakach 

 No a co na to gość co ci wykonywał  usługę pryskania przecież on wie czym  pryskał co pryskał i czy umył opryskiwacz  a  jeśli to kolega , przyjaciel  czy nawet znajomy to tym bardziej powinien się poczuwać do odpowiedzialności.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Dobrze rozumiem że ktoś Ci 20 ha pszenicy prawdopodobnie zniszczył i chcesz to tak zostawić ? Jak skosiles ta pszenicę to już po ptokach i sam sobie jesteś winien jak nie to napewno gdzieś takie badania.robia. handlowiec mi pokazywał jak ktoś przy oprysku na platek nie wypłukał opryskowacza i zniszczył 15 ha rzepaku. Robili badania roślin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Przypuszczam, że jakiś nierozpuszczony syf pozostał w filtrze, bo nie wyobrażam sobie, aby na 20ha po conajmniej 2 tankowaniach opryskiwacza były pozostałości w beczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

20 ha robiona jedna beczka 

11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Po kukurydzy to by się zgadzało oprysk bo obok mam kukurydzę i jedyne pole co kłosy czarne ale bez przesady 2t to ja nie nakosze, bliżej 4-5.

Tez obstawiałem 4-5 ale rzeczywistość okazała się inna.  Tylko to dziwne bo wy mówicie o oprysku w pełnej dawcę tylko ktoś zahaczył o wasze pole . Tu albo byka nie opłukaną beczka albo jakies zlewki na dnie. Dolana woda i środki na t2 lub t3. Dziwne ze taka mała ilość takich strat zrobiła . Pszenica niższa , niby sucha ale po ścięciu mokra słoma. Wrzućcie zdjęcia jak możecie 

D75915D8-A2DF-4A27-BC89-06F831D19924.jpeg

15B32C85-2E0D-4E5C-8F69-1B38FFD44E48.jpeg

34E7E931-1148-41F5-99B6-316E472ED38A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę sytuacja między młotem, a kowadłem, jeżeli to robił kolega. 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Otóż to . Nie chodzi o finanse tylko o znalezienie przyczyny na przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Qrcze u mnie jeden kawałek w dzierżawie podobnie wygląda miejscami, aletam był jesienią nalot skoczków i mszycy i widoczne były efekty wirusa. Tyle że ja już widziałem wiosną że jest porażona. A u Ciebie masa zaczęło się coś dziać dopiero po wykloszeniu. Najlepeij byłoby zrobić badanie by wiedzieć co było przyczyną, innej rady nie ma 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Na bwm 4l qq się zwija na lżejszych glebach.

Co do pszenicy to u mnie już po 🙂najwcześniej siana i najrzadziej plon największy potem im gęściej i później zjazd

Po ziarnowej qq + gnojowica ze szczoty na 210n najsłabiej 7t.

Na ściernisku 900-1000szt. A pożądanych kłosów 400

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
16 godzin temu, masa24 napisał:

wrzuc prosze, bylbym bardzo wdzieczny

zpfr_7DFTpK2sZxVSACQLdsOeIvm80mpZXtan5cS

Jak widać metr jest cały spalony, a dalej w polu są załatwione pojedyncze rośliny. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj