yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GABBER85    1289
12 godzin temu, Ursus932 napisał:

To pszenica czy proso🤔

Proso i dzika pszenica


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ale ja tutaj mówię o tym co u siebie zaobserwowałem.u mnie tez niby nie było suszy. Ale był chwilowy brak wody a potem dowalili ładnie.a azot wszędzie poszedł taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

U mnie był jakiś błąd . Może beczka nie umytą dobrze , może ta miedź na flagę ale nigdzie indziej nie zaszkodziło. Może upał był + miedź i jakies poparzenia , nie wiem . Maczniak mógłby takie szkody narobić ???

faktem jest ze na moich wszystkich polach jest 10 procent czarnych klosow . Na polach sąsiadów którzy mniej intensywnie prowadzą tez te czarne kłosy . Na polach obszarowcow czarne kłosy . W tamtym roku miałem to samo i zastanawiam się co to za cholera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Miedż daje jak pierwszy zabieg jak tylko idzie , póżniej lepiej nie dawać ,chyba że symboliczne ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

U mnie dzisiaj artist siany połowa września 14,8%

Euforia i opoka z października 17.5%

Pustych kłosów na szczęście nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
17 godzin temu, Tomek90 napisał:

Dokładnie 🤷‍♂️

Było czymś pryskane na wiosnę o jednoliściennych?

 

Pokażcie zdjęcia tych czarnych pustych kłosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Przypadek nr 1. Tu raczej fuzariozy i czerń.. czarny kłos i różowy nalot Źdźbło zdrowe , w klosie ziarno ale drobne 

91EABC62-B675-4C57-BB64-1B516A749FE5.jpeg

3E294A4F-7FCA-44B5-8CB7-B2A08F79DEF6.jpeg

Tutaj czarne źdźbło i czarny pusty kłos 

D414B8F1-F9B1-4EB3-B69E-6629C755FD1E.jpeg

D620C0C9-4D42-4D1F-B42F-451DE1427644.jpeg

Tu jakies przypalenie. Żółte liście chore 

22441504-AC0D-4F8A-8B09-B49A598B084F.jpeg

1737324E-9B6A-4264-B6A8-FED6D3A635BA.jpeg

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Panowie, chciałem wysiac 100kg mocznika na ściernisko ale cena zwala z nóg 220zl/100kg! znajomy poradził żeby wysypać 500kg kredy na 1ha to by wyszło 150zl. Ph mam ok 5.5 Praktykował ktoś? podobno kreda działa podobnie jak azot i wspomaga rozklad slomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4

Jak trzeba wziąść poprawkę na próbę z ręki, dzisiaj tak chciałem sprawdzić to pszenica 14 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
1 godzinę temu, strumian napisał:

Jak trzeba wziąść poprawkę na próbę z ręki, dzisiaj tak chciałem sprawdzić to pszenica 14 % 

WZIĄĆ musisz ok 3% poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
4 godziny temu, masa24 napisał:

Przypadek nr 1. Tu raczej fuzariozy i czerń.. czarny kłos i różowy nalot Źdźbło zdrowe , w klosie ziarno ale drobne 

91EABC62-B675-4C57-BB64-1B516A749FE5.jpeg

3E294A4F-7FCA-44B5-8CB7-B2A08F79DEF6.jpeg

Tutaj czarne źdźbło i czarny pusty kłos 

D414B8F1-F9B1-4EB3-B69E-6629C755FD1E.jpeg

D620C0C9-4D42-4D1F-B42F-451DE1427644.jpeg

Tu jakies przypalenie. Żółte liście chore 

22441504-AC0D-4F8A-8B09-B49A598B084F.jpeg

1737324E-9B6A-4264-B6A8-FED6D3A635BA.jpeg

Grzybki rządzą w tym roku w Comandorze nie zrobiłem T3 to nagle pociemniał i zasechł... Ziarno poślad a tam gdzie mocne T3 poszło w Wilejce to jeszcze liść flagowy zielony i ziarko nalewa. Jeździ się po okolicy to kłosy zamiast się kulić stoją na baczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Xion napisał:

Grzybki rządzą w tym roku w Comandorze nie zrobiłem T3 to nagle pociemniał i zasechł... Ziarno poślad a tam gdzie mocne T3 poszło w Wilejce to jeszcze liść flagowy zielony i ziarko nalewa. Jeździ się po okolicy to kłosy zamiast się kulić stoją na baczność...

Metkonazol 40g i tebu 150 to mocne T3??? Czy może słabe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja stosowałem 1l Prosaro i nie widzę porażeń. Jak po twojej kompozycji też jest ok to mocno :) Jak grzybki siedzą to słabo. Ale tebukonazol tebukonazolowi nie równy. W tych orginalnych mieszaninach chyba jakieś lepsze nośniki muszą być. U mnie Prosaro robotę zrobiło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 @Xion@Xion  no ja idąc za radą forumowego Mao Tse Tunga dałem 2substancje,żeby nie być Januszem. Sirena+Orius. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
12 godzin temu, Piffpaff napisał:

Panowie, chciałem wysiac 100kg mocznika na ściernisko ale cena zwala z nóg 220zl/100kg! znajomy poradził żeby wysypać 500kg kredy na 1ha to by wyszło 150zl. Ph mam ok 5.5 Praktykował ktoś? podobno kreda działa podobnie jak azot i wspomaga rozklad slomy

wapno daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

U mnie we wsi kombajny ruszyły na całego, do tej pory pojedyncze pola raczej na sprawdzenie wilgotności i sprzętu a dzis to aż chuczy głównie na zgorkach i u ekologów co chwasty tylko pryskaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ciekawe kiedy ja w swoją wjadę... Zdjęcie dzisiejsze jakoś wyjątkowo długo się trzyma.

IMG_20210722_155024.jpg

IMG_20210722_155305.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Co to za odmiana? U mnie ostroga na jednej działce tez zielona, będę kosili ostatni we wsi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, Xion napisał:

Ciekawe kiedy ja w swoją wjadę... Zdjęcie dzisiejsze jakoś wyjątkowo długo się trzyma.

IMG_20210722_155024.jpg

IMG_20210722_155305.jpg

Jakąś rzadka czy mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Co to za odmiana? U mnie ostroga na jednej działce tez zielona, będę kosili ostatni we wsi hehe

U mnie  ostroga tylko pod drzewami trochę zeieleni reszta sucha, pewnie wody u was nie brakuje i nie było  upałów czy co?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj