yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

mysza103    2460

Blokowany jest , ale widocznie w tych miejscach masz na tyle duże zasobności fosforu że gdyby ph było o 1 jednostkę niższe ( 6,6- 6,8 ) to pewnie byś miał w badaniach zawartości wysokie , bądz bardzo wysokie . Swoją drogą to ciekawe czy by się dało zbadać choć z jedną próbkę na zawartość fosforu całkowitego , a nie tylko dostępnego . Czy jest to w ogóle możliwe ? Wówczas wszystko by się rozjaśniło w dyskusji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Tak jak pisałem na dłuższą metę nie za wiele to do . To tak jak byś wsypał do tony wapna 1 kg siarczanu amony . Sam sobie odpowiedz czy tym zbijesz to ph gleby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

A jak byś siał sam siarczan amonu na pewno czasowo zakwasi , w gorszej sytuacji są ci  co mają PH 4,5

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Przerabiałem i czystą siarkę WIGOR 90 . np . po żniwach 100 -150 kg na drugi rok po żniwach badanie gleby i ph  normalne czyli ph 7.3 - 7.5  ,czyli jak zwykle . U mnie po prostu jest rędziny  powiedzmy 20 - 40 cm zależy od klasy gleby , im lepsza klasa to po prostu jest glębsza warstwa ziemi , a potem jest kamień wapienny , że jak by mieć jakiś młyn czy kruszarkę to można by normalnie handlować jako wapno nawozowe dolomitowe .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie jest tak samo na niektórych kawałkach, ale to super gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Mojej pszenicy to sie poj....   w glowie laze po tym polu dzialka ok 5 ha bo jakos dziwnie do mlocenia wyglada patrze te ziarna gryze juz nie wiem z ilu miejsc a ona do mlocenia o tym czasie odmiana arkadia (wczesna),poludnie wlkp .Ojciec wczesniej nie mlocil pszenicy niz 24 lipca.Wszyscy gadali ze sie zniwa spoznia !?,przywalilo suszy pozniej mega deszcz i do mlocenia .10 dni w wegetacji to przeciez cos niemozliwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Na Dolnym Śląsku już kosiłem Arkadię przed rzepakiem, później tydzień rzepak i dopiero resztę pszenic, akurat w tej odmianie i tej pogodzie mnie to nie dziwi 🙂


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Wow bo ja ja sieje co roku 1/3 arealu i nigdy tak nie doszla jak w tym dziwnym roku.To mnie zdziwiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

U mnie parę razy było że 20 lipca byłem po żniwach . Teraz rzepak na dniach , a pszenice pewnie z 10 dni jeszcze a miejscami pewnie dłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137
5 godzin temu, pronto1984 napisał:

Mojej pszenicy to sie poj....   w glowie laze po tym polu dzialka ok 5 ha bo jakos dziwnie do mlocenia wyglada patrze te ziarna gryze juz nie wiem z ilu miejsc a ona do mlocenia o tym czasie odmiana arkadia (wczesna),poludnie wlkp .Ojciec wczesniej nie mlocil pszenicy niz 24 lipca.Wszyscy gadali ze sie zniwa spoznia !?,przywalilo suszy pozniej mega deszcz i do mlocenia .10 dni w wegetacji to przeciez cos niemozliwego

Wszystko możliwe, jak dobrze pamiętam w wybitnie suchym 2018 skosiłem pszenicę 5 lipca.

 

W tym roku mimo opóźnienia na wiosnę wszystko wyjdzie normalnie tzn do koszenia będzie po 25 lipca.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

dzis bylem na polu żeby wyciąć trochę roslin na wieńce dorzynkowe to klos juz dochodzi- bieleje ale sloma jeszcze zielona, dzis było 37* Juz kiedyś tak było ze klosy spaliło a przez slome nie konna było kość i tylko wroble miały ucztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mi już dawno jęczmień położyło, pszenica leży 15proc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

IMG_20210714_182200.jpg

Pszenica  Patras  póżny  siew  chyba w lipcu nie wyjdzie 

IMG_20210714_182206.jpg

Panie ładna 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
15 godzin temu, Piffpaff napisał:

dzis bylem na polu żeby wyciąć trochę roslin na wieńce dorzynkowe to klos juz dochodzi- bieleje ale sloma jeszcze zielona, dzis było 37* Juz kiedyś tak było ze klosy spaliło a przez slome nie konna było kość i tylko wroble miały ucztę

2019 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
9 minut temu, Andpol napisał:

@alfa Potras Twoja pszenica?

Euforia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj