yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883

to jedzcie, co mam kosić zielony jęczmień ozimy tylko aby kosic? ja wolę coś zebrać


i jestem z centrum dolnego Śląska

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

To ile u Ciebie spadło że mokro , u mnie by spadło 60 i by kosił, a spadło tylko ,raczej aż 18 mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w nocy 42l, plus do tego jęczmien zielony i to nie tylko pojedyncze zdzbła ale całe kłosy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Jak sie może kombajn topić po takim deszczu jak wcześniej dawno nie padało, dużo położyła ta ulewa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie wiem jak się mógł, nora na polu jest. a co do ulewy najbliższa okolica raczej spoko. dalej to buraki pod wodą, pszenica zwalowana, rzepak przewrócony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
4 godziny temu, yacenty napisał:

oni przed deszczem próbowali i jame wykopali :P

u mnie w jęczmieniu woda stoi, bo ktoś zapomniał przepusty wstawić do mostków w rowach

To się  nazywa mała  retencja .😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
21 minut temu, ENDRIUROL napisał:

u mnie okolice Inowroclawia od nocy do teraz ok 80litrow. wszedzie woda stoi

Na spokojnie czy leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WGS dowaliło w nocy i po 16.00

DSC_1002.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

U mnie zero deszczu tylko słońce pali i tak ma jeszcze dalej być to wszystko uschnie. Jak padało to co dzień a teraz pali co dzień.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jechałem dla wujka wczoraj przyczepy oglądać to Kock cały spalony, czy to jęczmień, rzepak, pszenżyto, żyto czy pszenica ozima czy jara też już dogorewa. Owies też ostatnie tchnienia wydaje, Kukurydza to w ogóle liście tak zwinięte że mimo że ma prawie 2m to w ogóle rzędów nie zakrywa. Za Lublinem droga na Przemyśl jakieś 30 km wszystko zielone jeszcze jest. Widać gdzie padało gdzie nie.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
27 minut temu, Audi213 napisał:

Jechałem dla wujka wczoraj przyczepy oglądać to Kock cały spalony, czy to jęczmień, rzepak, pszenżyto, żyto czy pszenica ozima czy jara też już dogorewa. Owies też ostatnie tchnienia wydaje, Kukurydza to w ogóle liście tak zwinięte że mimo że ma prawie 2m to w ogóle rzędów nie zakrywa. Za Lublinem droga na Przemyśl jakieś 30 km wszystko zielone jeszcze jest. Widać gdzie padało gdzie nie.

Podlasiak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Nie, Podkarpaciak, albo Podkarpacianin, ale nie wiem czy takie słowo istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Panowie, dziś odwiedziłem pole oddalone od domu z Venecją. Wcześniej na polu pojawiły się kłosy które wcześniej zaczęły zasychać, ale teraz kłosy porażone zostały czernią zbóż. Grzyb opanował plewy, ziarno na razie jest czyste. Czy jest jakiś środek żeby zatrzymać chorobę aby nie przeniosła się na ziarno? Czy ziarno zostanie porażone, czy zostanie czyste? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

 Były środki  tylko co najmniej miesiąc za póżno  teraz to tak jak umarłemu kadzidło.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
7 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 Były środki  tylko co najmniej miesiąc za póżno  teraz to tak jak umarłemu kadzidło.

Czy ziarno zostanie też porażone, czy tylko plewy? Chciałbym aby choroba nie przeszła dalej, na razie szukam środka dla BBCH 7.... Może ktoś podpowie co dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

większość środków ma karencję 28 dni, więc dziś pryskać to już słaby pomysł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

już nic nie zrobisz, potraktuj to jako doświadczenie na kolejny rok i jak zobaczysz pierwsze pylniki, czepiaj opryskiwacz z siarczanem magnezu i 0.8l tebu i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
dzikiWschód napisał:

już nic nie zrobisz, potraktuj to jako doświadczenie na kolejny rok i jak zobaczysz pierwsze pylniki, czepiaj opryskiwacz z siarczanem magnezu i 0.8l tebu i masz spokój.

nie wiem czy 0.8 tevu by dało se radę


red83 napisał:

WGS dowaliło w nocy i po 16.00

DSC_1002.JPG

ładnie zielone jeszcze u nas takich dobroci w postaci deszczu nie było


yacenty napisał:

w nocy 42l, plus do tego jęczmien zielony i to nie tylko pojedyncze zdzbła ale całe kłosy

ładny deszcz tylko co to da już w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co da? położył połowę pól


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
27 minut temu, ZELKOW napisał:

 

 

 

ładny deszcz tylko co to da już w tym momencie

 

Wesołe żniwa😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Chciałem zapytać bo nie dawno zacząłem przygodę z polem, takie coś w pszenicy mam, jest to perz czy życica??

20210710_182521.jpg

20210710_182531.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6
6 minut temu, galan99 napisał:

Piękny chwast w tym roku popularny bardzo Życica .

Dzięki wielkie właśnie na suchej płaszczyźnie to się pojawiło, obawiałem się perz, ale tam nigdy przy uprawie nie było go widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj