yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8980
55 minut temu, Andpol napisał:

3 odmiany a wygląda jak jedna.

IMG_20210614_162203.jpg

Jak sie dobrze popatrzeć trochę się różnią 🧐🙂 jakie to odmiany i która rokuje najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Od lewej fenomen euclide i ostroga. Fenomena mam 1 rok. Euclide 2 rok ale nie wiem jak sypie bo miałem 0,40ha nie ważone. Ogólnie fajnie wyglądają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Dnia 13.06.2021 o 20:37, Krzysiukov napisał:

U nas też popadało wczoraj. Ja pierwszy raz chce zrobić T3 i jaki moment jest do tego najlepszy ? Planuję dać tebukonazol i dodać trochę prochlorazu bo mi zostało a nie chcę tego trzymać na następny rok. Jakie dawki proponujecie tych substancji na t3

 

Ponawiam prośbę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
12 godzin temu, zetorr6441 napisał:

U kolegi po sulky też fale w oziminach i trawie

Podpowie ktoś 10 dni temu robiłem t2 część pszenic w fazie kloszenia a część w pełnej fladze. 

Poszedł 0.9 priaxor a na części amistar pro pak w zalecanej dawce na 2.5ha

Te pierwsze już kwitną na dobre i pytanie kiedy jechać z tebu? A może w ogóle te działki odpuścić i zrobić tylko te późniejsze ? 🤔 

Tak samo zrobiłem substancjami z pro paka i przypalilo mi końcówki lekko i teraz pytanie bo zabieg był mocny czy nie za wczesnie 10 dni żeby robić t3. ??? Trochę żałuję bo można było poczekać tydzień z t2 i poszło by teraz t2/t3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Też żałuję że nie poczekałem na  wcześniejszych tych kilku dni i byłoby z głowy, w dodatku ze pszenica była zdrowa. 

Ja dodałem siarczan i mocznik po 3% do tego optysil i mangan. Na artiscie gdzie robiłem o 21 jest 👌 euforia robiona o 17, mimo że tylko 20 stopni to końcówki też przypalone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolti    0

Poszedl na t1 Artemis początkiem mają. Nie robiłem zabiegu t2 i teraz chciałbym dac sam tebukonazol. Będzie ok ? W artemisie tez byl tebu ale pewnie już po nim śladu nie ma. Pszenica zaczęła pylić i jest trochę skrzypionki wiec tez dodam pewnie cyperkila

20210615_123513.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Jeśli chodzi o przypalenia liścia flagowego, to większość chyba wie, że są one spowodowane przez triazole. Zagadkowe były przypalenia/rozjaśnienia liści w terminie T1, więc z moich obserwacji wynika że to ten sam sprawca. W tym samym czasie robione T1, wariant z triazolem i bez. W drugim przypadku praktycznie brak fitotoksyczności. T1 robione dzień po skracaniu, więc ewentualne interakcje pomiędzy zabiegami powinny być słabe.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

T1 z triazolami - zero przypaleń na zbożach robionych w pochmurny dzień, delikatne przypalenia na zbożach robionych w słoneczny dzień. Bez znaczenia czy triazol na P, P czy na T


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba nauczka, żeby nie brać materiału siewnego z Top Farms. 

 

DSC_0989.JPG

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Też macie wrażenie ze zboża wyższe w tym roku?

2x skracanie i to raczej w górnych dawkach. Tu akurat fotki z Hondii

20210614_203701.jpg

20210614_203725.jpg

20210614_203735.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie to samo, im lepsza pszenica i pole, tym wyższa, a skracana tak samo jak w ubiegłym roku - 10cm większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
4 minuty temu, yacenty napisał:

T1 z triazolami - zero przypaleń na zbożach robionych w pochmurny dzień, delikatne przypalenia na zbożach robionych w słoneczny dzień. Bez znaczenia czy triazol na P, P czy na T

No widzisz, a u mnie już od kilku lat po T1 pszenica wygląda jak przypalona (liście przebarwione na żółto), nawet jak robione T1 bez skracania. Fakt, w tym roku słabiej niż w zeszłym gdy było razem T1 + skracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Nie mogę narzekać, a w tym roku przy T1 szło 12 produktów do opryskiwacza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
24 minuty temu, red83 napisał:

Chyba nauczka, żeby nie brać materiału siewnego z Top Farms. 

Jaka odmiana bo jest dwie?

DSC_0989.JPG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2142

A może to ta topfarmsowa mieszanka TOP JOA? :D 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Panowie, zastanawiam się nad T3, T2 robione Priaxorem (0,8l) i Tebukonazolem (0,5l) stosunkowo późno dla tej pszenicy która wtedy wypuszczała kłosy (04.06). Planowałem dać prochloraz (0,6l) i tebu (0,5l), ale wydaje mi się, że sam prochloraz powinie wystarczyć bo tebu powinien jeszcze trzymać po T2. Czy lepiej sobie odpuścić T3 ?

IMG_20210615_144410.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Albo odpuść jak januszujesz, albo daj 2 substancje, nawet tanie i proste, ale zdecydowanie 2.
na flage dawałem tebu i na kłos też dawałem tebu

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Andpol napisał:

 

Kws Fenomen. Przynajmniej taki zamawiałem, taki zafakturowany i za taki zaplacilem. Dodatkowo wyczyniec w gratisie. 

@misio3p@misio3p  mialem brać HPF, ale już nic nie wezmę od nich. Tylko problem, bo chyba tylko onie rozmnażają Fenomena. W Wilejce własnej tego problemu nie ma. 

 

DSC_0988.JPG

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Z tym prochlorazem na T3 to nie jest tak że on dobrze działa tylko na jeden szczep z rodziny fusarium? Poza tym działanie wgłębne a nie układowe jak z traziolami, wiec trzeba dobrze pokryć kłosa cieczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dziś słyszałem taka wypowiedz ze sam prochloraz to ledwo co działa, ale juz w zupie z triazolem działa bardzo fajnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajna , kombajn będzie wył 😉

33 minuty temu, yacenty napisał:

dziś słyszałem taka wypowiedz ze sam prochloraz to ledwo co działa, ale juz w zupie z triazolem działa bardzo fajnie

Ja właśnie dziś kupiłem prochlorazu i mam już wcześniej kupiony metkonazol , pójdą te dwa razem , zobaczymy co wyjdzie 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601
Dolti napisał:

A co powiecie na taką substancje jak azoksystrobina na t 3 ?

powiem Ci tylko tyle że będziesz żniwował jako ostani w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
yacenty napisał:

Też macie wrażenie ze zboża wyższe w tym roku?

2x skracanie i to raczej w górnych dawkach. Tu akurat fotki z Hondii

20210614_203701.jpg

20210614_203725.jpg

20210614_203735.jpg

U mnie identyczna sytuacja bo wchodząc w lan to klos jest na wysokości pasa, czyli dość wysoko ( MAM 178cm wzrostu) zwłaszcza że poszło 0.8kg medaxu w dwóch dawkach ale wszedłem w lan sąsiada co ma za miedza ta sama odmiane ale nie skracał to jest jeszcze wyższa o ok 15-20cm! zapytam przy okazjii, widzę po zdjęciach na forum ze pszenice po skracaniu są równe jak stół a u mnie w tym roku nie ma tego efektu, patrząc na lan to są takie fale +/- 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj