yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

disel16v    29

Panowie , koło 1.5 tygodnia temu poszedł priaxor z tebu na T2. Teraz po lekkich opadach wyłazi mączniak. Nie ma jeszcze tragedii, jest praktycznie niezauważalny. Ale raczej sam nie zniknie. Pszenica ma już napęczniałe pochwy, nieśmiałe wypuszcza kłosy. Czy mączniak w ogóle jest jeszcze groźny w tej fazie? Myślałem że sdhi sobie z nim jakoś poradzi. Być może to efekt przeciągnięte t2. Jako tako T3 nie planowałem , obserwować czy jechać z morfoliną 300g? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

U nas w centrum susza, przez maj spadło niecałe 20 litrów i w najbliższym czasie na deszcz się nie zanosi. Zboża piękne klosza się ale bez wody plonu nie będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

SDHI wcale nie oznacza wysokiej skuteczności tylko ceny. Spełniają normy zielonego ładu. Dlatego wkrótce będą to prawdopodobnie jedyne dostępne środki.

Na mączniaka Fenpropidyna jest mega skuteczna jak mało co.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Czy na T2 mogę dać 0.8 Plexeo i 0.5 zakeo jak pszenica będzie juz się klosic? T1 było robione około 3 tygodnie temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
7 godzin temu, disel16v napisał:

Panowie , koło 1.5 tygodnia temu poszedł priaxor z tebu na T2. Teraz po lekkich opadach wyłazi mączniak. Nie ma jeszcze tragedii, jest praktycznie niezauważalny. Ale raczej sam nie zniknie. Pszenica ma już napęczniałe pochwy, nieśmiałe wypuszcza kłosy. Czy mączniak w ogóle jest jeszcze groźny w tej fazie? Myślałem że sdhi sobie z nim jakoś poradzi. Być może to efekt przeciągnięte t2. Jako tako T3 nie planowałem , obserwować czy jechać z morfoliną 300g? 

 

Niema sensu. Zostaw jak jest. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Czy prosaro 250 w dawce 0.7 da radę na t3? 125 protiokonazol i 125 tebukonazol w litrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30
25 minut temu, alfa napisał:

Czy prosaro 250 w dawce 0.7 da radę na t3? 125 protiokonazol i 125 tebukonazol w litrze 

Mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na T1 poszło fenpropidyna +protiokonazol+ cyprodynil lub prochloraz T2 azoksystrobina+tebukonazol , na T3 mam metkonazol i co dołożyć ? Może topsin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2021 o 08:29, Wiesiorolnik napisał:

Witam, moje pytanko do was szanowni forumowiczowie brzmi czy w fazie kłoszenia pszenicy lub po wykłoszeniu można jeszcze poprawkę zrobić na przytulię głównie ? Czy macie może jakieś doświadczenia? Pierwszy raz mi się to przytrafiło. Pozdrawiam

Bardzo proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7

Witam. Sprawa wyglada tak że kłosy już na wierzchu w pszenicy i pytanie spać 3 dawkę czy trochę za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Czy można mieszać ze sobą różne środki zawierające tebukonazol? Jaka dawka na opóźnione T2 tebu plus azoksystrobina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Tarcza Łan 0.6l + Tazer 0.5l

2 minuty temu, jasiuhonda napisał:

A jaki środek tebukonazol bo w każdym praktycznie inne stezenie

 

Edytowano przez PanStanislaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Panowie na T1 poszło fenpropidyna +protiokonazol+ cyprodynil lub prochloraz T2 azoksystrobina+tebukonazol , na T3 mam metkonazol i co dołożyć ? Może topsin ?

Jak sucho u Ciebie to lepiej odpuść sobie triazole na T3. Topsin może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Właśnie trzeba uważać dawałem ambrossio 0,4 ma 500 tebukonazolu a np. tebu o połowę mniej czyli 250.

5 minut temu, jasiuhonda napisał:

A jaki środek tebukonazol bo w każdym praktycznie inne stezenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
18 minut temu, andrzejb88 napisał:

Witam. Sprawa wyglada tak że kłosy już na wierzchu w pszenicy i pytanie spać 3 dawkę czy trochę za późno?

Za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

A co z tym mieszaniem różnych środków z tebukonazolem? Zostało mi po trochu tarczy łan, topsina i bukat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Czym może być spowodowane takie żółknięcie końcówek liści? T2 poszło ponad tydzień temu Priaxor + Tebu + siarczan magnezu. Z 3 odmian na jednej bardzo widać na reszcie nie aż tak

IMG_20210607_114822.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Topsin to nie tebukonazol ja resztki mieszałem tylko trzeba uważać na stężenia.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Myślałem prokarb napisałem topsin dzięki kolego policzę gramy czystej substancji i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Damian B

Mam podobnie w opoce na b.lekkiej glebie z tym że p t1 minęło 4 tygodnie. Na t2 poszedł sam priaxor 

Na 3-4kl  euforia i artist normalnie zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 minut temu, jasiuhonda napisał:

Myślałem prokarb napisałem topsin dzięki kolego policzę gramy czystej substancji i powinno być ok.

Prokarb to też nie tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

W Argumencie  tak bardzo to widac a jest na 3/4 klasie,  u mnie tak samo 4 tyg od T1, Bilanz ładny zielony, Emil i Artist tylko delikatnie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj