yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

PanStanislaw    30
50 minut temu, tobago napisał:

bf532be80cc64.jpg

To są oznaki choroby czy jakiś stres? 
 

Innych objawów nie widzę tylko takie coś. 
2 maja było tu 2l Artemisa. 
 

Kłos powoli wychodzi i chciałem czekać aż się pojawi i wtedy pryskać ale teraz nie wiem co robić. 

Niedobór Mn najprawdopodobniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Co tu gadać lecą z 4 dawką N maja ludzie fantazję by 700 kg na 1 ha zastosować na pszenicę zobaczymy ile im oda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Artis napisał:

Droga mieszanka ale skuteczna expert+dff+ctu lub bacara trio+ctu 

Jakie dawki proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Ja pierdzielę jeszcze żniw nie było a tu już pryskają na zasiewy pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilar    0

Witam, rok temu robiłem badania gleby i ph wyszło na poziomie 5.8 a magnez na niskim poziomie, po zniwach dałem około 500kg kredy granulowanej, a teraz po zniwach chciałbym rzucić wapno węglanowo-magnezowe sypkie i moje pytanie ile tego wapna rzucić? Jakie polecacie wapno węglanowo-magnezowe? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
Dnia 14.05.2021 o 21:42, lka1 napisał:

Czy do tebu mogę dodać mocznik? 

Ile mogę dać mocznika na 450 litry wody? 

Ponawiam pytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Nie dopilnowałem habra na polu a jest mocno niebiesko w pszenicy i jęczmieniu, posiadam golda mogę jeszcze popryskac czy zostawić na następny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Mam pytanko, czy sam tebukonazol (200g) może być na T3? I czy jest jakaś różnica między tebukonazolem z Orius Extra 250 EW a Bukat 500 SC? Chodzi mi tutaj o to że w etykiecie oriusa jest napisane że można stosować do BBCH 69 czyli kwitnienie a w Bukat tylko do BBCH 59. Skąd te różnice jak oba to tebukonazol? Formulacja? EW i SC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co tu gadać lecą z 4 dawką N maja ludzie fantazję by 700 kg na 1 ha zastosować na pszenicę zobaczymy ile im oda .

jak rozmawiałem z rolnikiem to mówił że przez deszcze wypłukało azot bo dawało się, a rośliny nie pobierały za bardzo bo było zimno i trzeba to nadrobić dodatkowo.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Żeby wypłukało to trzeba by było 30 litry w 1 godzinę deszczu i to na czystym polu ale nie z uprawą pszenicy ziemia nie płynie z wodą ach ta fantazja ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
2 minuty temu, galan99 napisał:

Żeby wypłukało to trzeba by było 30 litry w 1 godzinę deszczu i to na czystym polu ale nie z uprawą pszenicy ziemia nie płynie z wodą ach ta fantazja ludzi .

nie wiem, ja bym tyle nie sypał bo po prostu to się musi opłacać i lepiej mieć niższy plon niż władować w to tyle kasy żeby się nie zwróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516
5 minut temu, galan99 napisał:

Żeby wypłukało to trzeba by było 30 litry w 1 godzinę deszczu i to na czystym polu ale nie z uprawą pszenicy ziemia nie płynie z wodą ach ta fantazja ludzi .

30 l  ma wymyć , na 5-10 cm przemieści się ,mowa o glebie III- IV KL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

30 to ilość potrzebna do przemieszczania dawki wysianej w ryzosferę. W tym roku dużo mówiło się że pola są wypłukane. Przykład własny, pole pod uprawy jare( tytoń) pobrałem próbę na Nmin wynik? 140 kg w warstwie do 60 cm. Więc jak widać na południu kraju nie wymyło. Tak samo potas, wszędzie olaboga wymyje. Przykład własny na podstawie badań warstwy ornej i podornej- wymywanie nie istnieje. Potas jest transportowany ku górze. Więc z tym wymywaniem to nie tak 0-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516

Na III-IV KL. wymywanie nie istnieje ,chyba że zaczną padać deszcze monsunowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Jakie dawki proponujesz?

1,5l ctu + 0,3 dff + 0,25 expert 

0,55 bacara+ 1l ctu

Dla mnie flufenacet to głownie jednoliścienne i samosiewy rzepaku a dodatek chlorotuloronu ma wspomagać jednoliścienne i kłaść chabra. Cenowo ok 130-150zł ale bez poprawek trzeci rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30
1 godzinę temu, miwigos napisał:

To ja wole expert na jesień a na wiosne mustang, pewniej i taniej

 

Pewniej? 2,4 D Potrzebuje ponad 15C żeby dobrze zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

Ja od siebie mogę polecić gotowca. Quelex. Zabieg na jesieni za 100 parę złoty. Na wiosnę żadnej poprawki, jest czyściutko do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

jak ktoś by się zastanawiał czy mustang potrzebuj wyższej temperatury to niekoniecznie u mnie w dzień oprysku temp. 12stopni kolejne 5 dni miedzy 3 a 6 stopni i czysto .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolti    0

Jestem w stanie jeszcze zwalczyć owies w pszenicy ? Pszenica zaczyna się kłosic

20210605_133106.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
galan99 napisał:

Żeby wypłukało to trzeba by było 30 litry w 1 godzinę deszczu i to na czystym polu ale nie z uprawą pszenicy ziemia nie płynie z wodą ach ta fantazja ludzi .

bylem na szkoleniu z top agrar 2 lata temu to niemiec mowil żeby doszło do wypłukania składników w głąb gleby trzeba ok 100l/m2 w i to na glebie 4b im wyższa klasa bonitacyjna to tej wody trzeba więcej. U mnie w kwietniu spadlo 21mm a w maju 61mm Jeśli chodzi o olbrzymie dawki azotu które ludzie sypia na zboża to nie zawsze się to zwróci. Mam pszenice ostrogę która sypie 6- 6.5t, 7t nigdy nie mialem na moich polach i co z tego że pójdzie 200kgN jak roslina genetycznie nie zrobi z tego 10t. Naogladaja się YouTube jak to sypie po 10t średnio ze 100ha i potem takie głupoty robia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj