yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zigi94    282
Tomek90 napisał:

Kiedyś nie było ze fungi trzyma 4 tyg max, to od niedawna taka nagonka. Jakoś nie zrobiłem jakiegoś szalowego T1 i miałem czysto to samego spodu. Zrobisz na pod flagowy to flaga słabo chroniona, to jak tak samo jak to pseudo t2t3 które nie ochroni liścia i kłosa dobrze.

To jednak wolę iść z duchem czasu :) co roku dawałem na flagę i nigdy nie było idealnie. w tym roku poszło wcześniej i jest czysto. zobaczymy w kolejnych latach czy przypadek potwierdza regułę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
7 godzin temu, tomekZ058 napisał:

panowie co lepsze na T2 w pszenicy ozimej Elatus Era 1l/ha czy Revysky 1,5l/ha ?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
4 minuty temu, XTRO napisał:

U mnie pszenice już się kloszą 

Może wczesne odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
11 godzin temu, yacenty napisał:

lepiej dać 2 substancje. nawet dwa triazole. albo po taniości tebu i prochloraz. sam teraz na jęczmień zmieszalem metkonazol z tebukonazolem

Jakie proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Kiedyś nie było ze fungi trzyma 4 tyg max, to od niedawna taka nagonka. Jakoś nie zrobiłem jakiegoś szalowego T1 i miałem czysto to samego spodu. Zrobisz na pod flagowy to flaga słabo chroniona, to jak tak samo jak to pseudo t2t3 które nie ochroni liścia i kłosa dobrze. 

Dokładnie , jeszcze jak fungicyd nie systemicznym , to liść flagowy jest nie chroniony wcale .

U mnie z tego jak jechali na mnie że na tanich opryskach nie da się uprawiać pszenicy ,tylko trzeba wydać na grzyba 600-800 zł . T1 - 100 zł , na T2 miał iść ,,ala,, soligor + 0.3 l tazera , ale przedwczoraj poszedł tylko 0.3 tazera + 0,15 modusa ,. A soligor pójdzie gdzieś za 7-10 dni na kłos . Cały koszt grzybówki  wyniesie 200 - 210 zł . Można tanio? Można 

IMG_20210603_194022.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
9 minut temu, XTRO napisał:

U mnie pszenice już się kloszą 

U mnie dopiero  widać że  kłosy chca wychodzić, pszenżyta jeszcze calkiem nie wykłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

U mnie jeszcze nie klosza się ale nie bawem ale modus wpływa na to ze wszystko później się dzieje.Bo gdzie nie opryskałem to kłos już wyłazi.

Tez zrobiłem test dałem 0,4 na liść flagowy w pszenżycie i tam gdzie nie to kłos jest a gdzie prysnąłem taki ar w środku pola  to niema.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotem    0
1 godzinę temu, PanStanislaw napisał:

DTR

Poczekać tydzień dwa czy wjeżdżać po niedzieli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotem    0
2 minuty temu, PanStanislaw napisał:

Nigdzie nie wjeżdżaj!!!😃 Obserwuj rozwój sytacji😉

Ok dzięki za odpowiedź , wolę dmuchać na zimne niż popełnić błąd jak w zeszłym roku i plon mi odjechał razem z grzybem. Czyli jak nie będzie się mocno rozprzestrzeniał to normalnie T2 na flagę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
1 godzinę temu, XTRO napisał:

U mnie pszenice już się kloszą 

U mnie też, formacja i kws emil siane od połowy wrzesnia do początku października. Środkowa Lubelszczyzna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kolego 2 dni temu robiłeś zabieg i coś znowu dawać to bezsens. Jak się trafił jeden liść to niema co przeżywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 minuty temu, jajonasz napisał:

U mnie też, formacja i kws emil siane od połowy wrzesnia do początku października. Środkowa Lubelszczyzna. 

Zadowolony jesteś z Emila? Jak że zdrowotnością, mam ochotę posiać na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas zawsze na początku czerwca pszenicę wykłoszone były, w tym roku jeszcze pochwa nie nabrzmiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Krzysiukov od marca jesteś na AF i do conajmniej początku maja zadawales tylko pytania, niektóre nawet niezbyt madre. Teraz gęba tak.ci się otwarla jak wielkiemu profesorowi pomimo że dalej pytasz. Nie wiem czy w realu nie chce z Tobą nikt rozmawiać czy coś innego jest powodem tego ze wciąż się wypowiadasz w tak natrętny sposób. Wszystko o czym piszesz można dowiedzieć się czytając wcześniejsze wypowiedzi, A Ty Jak tylko się wysrasz piszesz że zrobiłeś kupę i odwrotnie. 10 dni co zastosować na T2, 10 dni że zastosowałes to i to. 10 dni co na t3 ciekaw jestem co będzie po zniwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Specyficzny to czas, w galerii konkurs na to kto ma dłuższego, w temacie o rzepaku liczą łuszczyny. Chyba każdy w tym roku idzie na rekord :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Narazie to trzeba spokojnie siedzieć na dupie. Do żniw jeszcze chwilę, byle tylko pogoda dopisała, bez żadnych zniszczeń i nawałnic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Dokładnie , jeszcze jak fungicyd nie systemicznym , to liść flagowy jest nie chroniony wcale .

U mnie z tego jak jechali na mnie że na tanich opryskach nie da się uprawiać pszenicy ,tylko trzeba wydać na grzyba 600-800 zł . T1 - 100 zł , na T2 miał iść ,,ala,, soligor + 0.3 l tazera , ale przedwczoraj poszedł tylko 0.3 tazera + 0,15 modusa ,. A soligor pójdzie gdzieś za 7-10 dni na kłos . Cały koszt grzybówki  wyniesie 200 - 210 zł . Można tanio? Można 

IMG_20210603_194022.jpg

W tym roku część zbóż na maksa po taniości 

T1 400g prochlorazu + 300g fenpropidyny - 92 zł

T2 125g tebukonazolu i 125g azoksystrobiny - 67 zł

W sumie ochrona za 159 zł i na polu póki co legancko tego

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

Odmiany w miarę wczesne. 

Jakie odmiany Ci się kłoszą? u mnie ostroga tylko na piachu, ale też nie tak wcześnie siałem je bo nigdy czasu nima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj