yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strongman    3196
Napisano (edytowany)

Z modusem to on się wchłania a aktywuje się przy słońcu nie trzeba pryskać w słonce tylko można na wieczór i następnego dnia się aktywuje jak będą promienie uv..

A co do rosy całe życie pryskam wieczorami i gumofilce mokre jak się chodzi po zbożu i działają opryski.

Edytowano przez Strongman
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Czy to nie jest stokłosa? Też trochę tego mam. 

Pszenica Hondia, dziś zrobione T2 - 125 g azoksy i 175 g tebu. Gdybym robił T3 i dawał na ten zabieg metkonazol to jaka dawka będzie wystarczająca?

IMG_20210531_195004.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

To jest stokłosa, też mam to na polu.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sim95 napisał:

Pszenica Hondia, dziś zrobione T2 - 125 g azoksy i 175 g tebu. Gdybym robił T3 i dawał na ten zabieg metkonazol to jaka dawka będzie wystarczająca?

Też zamierzam jechać na dniach z T2, zostało mi azoksy, i zastanawiam się co dorzucić, bo chciałbym ją wykorzystać, na miejscu w sklepie mają difenokonazol lub tebu, co będzie lepsze i w jakich dawkach? T1 poleciał Wirtuoz 1l/ha.  Potencjał jest, planuje też robić T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
Przed chwilą, Maślakowsky napisał:

Też zamierzam jechać na dniach z T2, zostało mi azoksy, i zastanawiam się co dorzucić, bo chciałbym ją wykorzystać, na miejscu w sklepie mają difenokonazol lub tebu, co będzie lepsze i w jakich dawkach? T1 poleciał Wirtuoz 1l/ha.  Potencjał jest, planuje też robić T3.

Daj  po 125 difeno i tebu do tej azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, Sim95 napisał:

Czy to nie jest stokłosa? Też trochę tego mam. 

Pszenica Hondia, dziś zrobione T2 - 125 g azoksy i 175 g tebu. Gdybym robił T3 i dawał na ten zabieg metkonazol to jaka dawka będzie wystarczająca?

 

IMG_20210531_195004.jpg

Tyle tego +- się pojawia w pszenicy, w niektórych miejscach raczej nie opłaca się już robić zabiegu na to skoro "tylko" tyle tego jest

IMG_20210531_205234.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
8 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

skromna dawka Artemisa ale ładną robotę zrobił 👍, a ostatni zabieg można dać 0.8-1l Priaxor + 0.5-0.8l tebu

Jakiś insekcyd mogę jeszcze dodać i mikro? Do tej mikstury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1
8 godzin temu, warchest napisał:

dzis o 20 pryskana pszenica jara ale rosa była mocno osłabi działąnie moddusa i grzybówki ? 

Witam. Jaka mieszanina poszłana jarą??  W jakiej fazie pszenica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

duet na start ten gotowy pakiet tylko troche mocniejsze niz w paku oraz 0,4 l moddusa , faza dokladnie to nwm bo nie rozcinalem rosliny tylko jak wyrwalem rosline to palcem juz 1 kolanko widac na roslinie bez rozcinania czyli faza pewnie 2 kolanka albo juz wiecej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530
9 godzin temu, Mecha napisał:

Co to za chwast?

IMG_20210531_205205.jpg

IMG_20210531_205208.jpg

A to nie przypadkiem owies głuchy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

właśnie co to jest dokładnie bo i u mnie miejscami wywaliło tego dziadostwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
33 minuty temu, XTRO napisał:

A to nie przypadkiem owies głuchy? 

to nie jest owies głuchy, poprawiałem pumą w ub.tyg. miotłę wczoraj już była zgięta poniżej łanu


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

też mi się wydaje że to nie owies , wiecha taka jak na foto , to albo Stokłosa albo życica jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 minutę temu, proxy8441 napisał:

to nie jest owies głuchy, poprawiałem pumą w ub.tyg. miotłę wczoraj już była zgięta poniżej łanu

Jaką dawką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
3 minuty temu, 1993michal napisał:

wczoraj grzybówka a dziś chciał bym poprawke na chwasty czy lepiej poczekać ?

Normalnie nie wierzę co w tym roku dzieje się z tymi chwastami. Zboże się już kłosi a jeszcze walka z nimi i ludzie strasznie ryzykują robiąc na kłos takie zabiegi a po drugie my to wszyscy zjemy razem z mąką potem. Moim zdaniem od fazy liścia flagowego powinien być zakaz stosowania ŚOR pomijając jeden zabieg fungicydowy i to też w bardo ubogiej dawce. W zeszłym roku jęczmienie jare ciężko miały dojść żniwa się zaczeły a niektóre zielone i pryskali to glifosatem a potem prosto na skup i kaszka na obiadek była zdrowiutka 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Jaką jarke siałeś?  @warchest

tybalt i harenda

1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Duet na start widzę że w oziminach będzie aktorem jednego sezonu...

czemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
5 minut temu, Andpol napisał:

To już wiem dlaczego kasza jęczmienna mi nie smakuje.

Serio mówię w mojej okolicy kilku gospodarzy tak zrobiło. To samo jest z ziemniakami czas kopać a one zielone więc tydzień przed dawka glifosatu i pięknie schną a potem w woreczki i ludziska robią zapasy na zimę 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj