yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

JanKrzysztof    1958
22 godziny temu, masa24 napisał:

Miwigos ale ty to z tych co ma 50 ha , maszyny za miliony i nie schodzi poniżej 4 t rzepaku i 8 pszenicy przy małym nawożeniu 

Do miwigosa to brakuje ci jak stąd do Pekinu więc trochę pokory.  Czasami przemilczy jakiś niewygodny dla niego temat, ale wiedzą  to on cię przewyższa o kilka klas. Poza tym, na jego glebach 8 ton pszenicy to żaden wyczyn, chyba że trafi się naprawdę suchy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

każdy triazol przy gorącym podpala końcówki, a wiadomo T3 to już bywa gorąco


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8
kacperro napisał:

z różnych przyczyn dopiero kilka dni temu zrobiłem t1 w pszenicy środkiem input triple w dawce 1l/ha i teraz pytanie- chciałbym zabieg t2/t3 wykonać w momencie kłoszenia środkiem falcon 0.6l ha oraz dodac amistar 0.5l ha. co wy na taką strategie ochrony?

ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 minutę temu, yacenty napisał:

każdy triazol przy gorącym podpala końcówki, a wiadomo T3 to już bywa gorąco

A masz radę na coś skutecznego a żeby nie było podpaleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

na t2/3 kupiłem azoksystrbinę 0,6l + tiofanat  metylowy 0,8l , a dlatego tak bo na t1 był już tebukonzol  i wycofują tiofanat więc jakaś rotacja środka będzie. Wystarczą takie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
34 minuty temu, mysza103 napisał:

Te +34 , które masz dopiero zamiar dać za tydzień , lub dwa , to raczej na wysokość plonu nie wpłynie . No może w jakimś nie wielkim ułamku , który nie wiele więcej zysku przyniesie niż koszt saletry , więc plon lepiej liczyć od tych 140 N . Inną kwestią są oczywiście parametry ziarna , chociaż bywało że niektórzy dawką na kłoś sobie jeszcze bardziej zaszkodzili , przy niesprzyjających warunkach .

kolor - jak bym patrzył na swoją , na razie bajka .

Czyli w zeszlym roku jak dałem na 1 dawkę 220kg saletry i 150kg mocznika na 2 dawkę to wystarczyło żeby było 9t pszenicy, bo te 200kg saletry na kłos nie potrzebnie dawałem. Gęstość pszenicy w zeszlym roku to 82-84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Damianek20 napisał:

A masz radę na coś skutecznego a żeby nie było podpaleń?

a prochloraz? 🤔

pawlik794 napisał:

na t2/3 kupiłem azoksystrbinę 0,6l + tiofanat  metylowy 0,8l

tiofanat jest bardzo słabiutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
tytanowyJanusz napisał:

yacenty napisał:

a na kłos dam metko z protio

jakie dawki? 30g metko będzie za skąpo?

mam rozpisane 45g i 120g protio


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
2 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

a prochloraz? 🤔

tiofanat jest bardzo słabiutki

On pójdzie ale nie solo na t 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
tytanowyJanusz napisał:

Damianek20 napisał: A masz radę na coś skutecznego a żeby nie było podpaleń? a prochloraz?

fajne ekonomiczne rozwiązania przy dzisiejszych cenach tebu i prochlorazu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
4 minuty temu, yacenty napisał:

fajne ekonomiczne rozwiązania przy dzisiejszych cenach tebu i prochlorazu

Czyli standard zero nowości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

generyki są znacznie tańsze niż nowości a jak ktoś nie celuje w 10 ton tylko 6-7 to mu to może wystarczyć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
12 minut temu, poosa21 napisał:

Czyli w zeszlym roku jak dałem na 1 dawkę 220kg saletry i 150kg mocznika na 2 dawkę to wystarczyło żeby było 9t pszenicy, bo te 200kg saletry na kłos nie potrzebnie dawałem. Gęstość pszenicy w zeszlym roku to 82-84.

W tamtym roku przy nie wiele więcej azotu 150-170N zależy od działki miałem 7-9 ton pszenicy . W tym zwiększyłem nawożenie o 100 litrów rsm26 , czyli 33N I zobaczymy jak to wyjdzie . Na razie pszenice mają kolor czarna zieleń więc jaki sens było by mi teraz sypać jeszcze tam azot . 

A 70 kg azotu dawać na kłos , to nawet nie wiem jak się do tego odnieść , i czy daje  ktoś tyle azotu na kłos poza tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, yacenty napisał:

to wina forum czy bajkopisarzy?

 

czemu? ja w piątek dałem elatusa z tebu a na kłos dam metko z protio

 

Ile dawałes elatusa i tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

5l elatusa i 3.8l tebu na 7.3ha więc można przyjąć że 0.7l i 0.5l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też zastanawiam sie czy tebu do Elatusa nie dodać, bo handlowiec nie zaleca. Ale koszt to 18 zł więc raczej się skuszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13

Do której fazy można stosować MCPA + fluroksypyr w pszenicy? chciałbym przynajmniej trochę skrzypu polnego załatwić

W sumie głownie o MCPA chodzi, bo fluroksypyr do flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Napisano (edytowany)

MCPA bezpiecznie do końca 2 kolanka, potem to juz ryzyko

ja do elatusa dodaję tebukonazol na T2/3

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
19 minut temu, tomek73 napisał:

Też zastanawiam sie czy tebu do Elatusa nie dodać, bo handlowiec nie zaleca. Ale koszt to 18 zł więc raczej się skuszę. 

Czemu nie zaleca?Każdy na forum wali do każdego zabiegu bo tanie.Był epoksykonazol to o tebukonazolu była cisza.Najlepszy wtedy triazol do mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
5 minut temu, slawek2209 napisał:

Czemu nie zaleca?Każdy na forum wali do każdego zabiegu bo tanie.Był epoksykonazol to o tebukonazolu była cisza.Najlepszy wtedy triazol do mieszanek

Stwierdził że Elatus jest tak dobrym środkiem że nie trzeba nic dodawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

@yacenty na jaki plon liczysz w tym roku( wiadomo ze dopiero maja ale jakieś założenia masz), czytając twoje posty to nie żałujesz w tym roku, jak sytuacja z myszami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj