yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
46 minut temu, shiftman napisał:

Panowie po sobotniej t1 na emilu i euforii zrobiło się żółtawo wiadomo dolne liście to rozumiem. Ale na pod flagowym i podpod flagowym też się pokazują choroby. Jest to objaw opóźnionej t1 i są to miejsca zaleczone w jakiś sposób czy jak to rozumieć? T1 2l artemisu. Do momentu oprysku pszenica była ciemno zielona. Keramik robiony po majówce zaraz tym samym środkiem jest czysty

Mam tak w Wilejce tej bez Modanu. Z Modanem jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Mocznik nigdy nie dodaje do żadnego oprysku. Było dawane jeszcze 0.4 medaxa i 5kg mgso4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

co polecacie na poprawkę chwastów w pszenicy (chaber, przytulia i oset) w rozsądnych pieniądzach, liścia flagowego jeszcze niema faza trzeciego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Że wygląda zdrowo nie znaczy że tak będzie dalej, tez mam kontrole bez fungi. na razie niema różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

W euforii wychodzi flagowy i tak myśle czy by nie skorzystać już z tej wody i jutro sypnąć 3 dawkę ok. 100kg saletry. Ma nie padać to jak by obeschło wieczorem bym sypał. Jak myślicie? Czy jeszcze poczekać?

IMG_20210514_195731.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja właśnie z uwagi na nadawane deszcze rzuciłem saletry 150 kg i tym samym zakończyłem azot przy 170 kg/N w czystym składniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
41 minut temu, kellyq napisał:

W euforii wychodzi flagowy i tak myśle czy by nie skorzystać już z tej wody i jutro sypnąć 3 dawkę ok. 100kg saletry. Ma nie padać to jak by obeschło wieczorem bym sypał. Jak myślicie? Czy jeszcze poczekać?

IMG_20210514_195731.jpg

tu na zdjęciu już jest liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
Napisano (edytowany)

Wychodzi widać dopiero sam czubek, pszenica jest poniżej kolana, kłos ma ok. 2cm

Edytowano przez kellyq
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Czy do tebu mogę dodać mocznik? 

Ile mogę dać mocznika na 450 litry wody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Panowie zbliża się termin wykonywania zabiegu T2 w oziminach, liście flagowe już powoli wychodzą. Znajomy zasugerował mi zastosowanie mieszaniny Tebukonazol w dawce 200 g/ha (Tarcza łan 0,8 l) i do tego azoksystrobina w dawce 150g/ha (Tazer 0,6 l). Czy taka mieszanina ma sens ? Ktoś stosował ? Powiedzcie czym wy pryskacie na T2 jako sprawdzone zabiegi. Ja waham się nad Priaxorem 0,7 l i do tego 0,5 l tebukonazolu. Podkreślam że celuję w zbiory około 6 - 7 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
Napisano (edytowany)

Przy liściu flagowym przytulie można pryskać jeszcze tylko pewnie dopiero następny tydzień choć okolice Chełma deszczu jak na lekarstwo... Mam kupiony helm-flurox 

IMG_20210512_162214.jpg

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, lka1 napisał:

Czy do tebu mogę dodać mocznik? 

Ile mogę dać mocznika na 450 litry wody? 

stary masz mocznik czy juz z inhibitorem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Mechanic    3

pszenica euforia. 19.04 poszedł medax 0,4kg/ha+ mikro, 28.04 poszło T1 Unix + Tren  + Mondatak, a dziś mam takie cuda, pryskać już T2? czy czekać la liść flagowy?

IMG20210514194929.jpg

IMG20210514195004.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
41 minut temu, warchest napisał:

stary masz mocznik czy juz z inhibitorem ? 

Z ubiegłego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, adam19750609 napisał:

Przy liściu flagowym przytulie można pryskać jeszcze tylko pewnie dopiero następny tydzień choć okolice Chełma deszczu jak na lekarstwo... Mam kupiony helm-flurox 

IMG_20210512_162214.jpg

Ścieżek nie robisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
_Mechanic napisał:

pszenica euforia. 19.04 poszedł medax 0,4kg/ha+ mikro, 28.04 poszło T1 Unix + Tren  + Mondatak, a dziś mam takie cuda, pryskać już T2? czy czekać la liść flagowy?

IMG20210514194929.jpg

IMG20210514195004.jpg

Widzę że nie tylko u mnie takie cuda mimo że dobre środki na t1. Najlepsze jest to że chcesz mieć czysto i celuje się przy tych opadach na 8/9t to ten co robi na odpierd.. ma czysto w pszenicy ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszyniak    8

Nie płacz nic jej nie będzie na plon liczi się kłos flaga podflaga i w minimalnym stopniu dwa następne liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
40 minut temu, Ursus932 napisał:

Ścieżek nie robisz ? 

Ojciec nigdy nie robił. A teraz powiedzmy że tak jak moja żona mówi to moje drogie hobby. Jeżdżę na tak zwane chorągiewki opryskiwacz 12m. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
8 godzin temu, _Mechanic napisał:

pszenica euforia. 19.04 poszedł medax 0,4kg/ha+ mikro, 28.04 poszło T1 Unix + Tren  + Mondatak, a dziś mam takie cuda, pryskać już T2? czy czekać la liść flagowy?

 

IMG20210514194929.jpg

IMG20210514195004.jpg

to jest fitotoksyczność poczekaj aż zacznie wychodzić flaga i dopiero wtedy t2, chociaż lepiej było by poczekać do pełnego liścia skoro pszenica jest przypalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@adam19750609 no rozumiem , sam nie robię bo jak narazie brak odpowiedniego sprzętu, dopiero się przymierzam jak to zorganizować , teraz tylko raz przejadę i już później widać gdzie jechać . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Można podczas t2 (priaxor) dac mikro elementy dr green +siarczan magnezu+cyperkil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

„Preparatów zawierających etefon ponadto nie wolno stosować, jeżeli wcześniej został wykonany zabieg z użyciem herbicydów zawierających inhibitor ALS.”

To dosyć spora grupa herbicydów. 
Zastanawiam się czy tu chodzi o odchwaszczanie wiosenne czy jesienne również. I czym grozi użycie etefonu gdy np. jesienią dodawało się 5g sulfynomocznika do mieszanki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj