yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian12345    45

solo priaxor wystarczy na t2? czy ewentualnie dorzucić tebu, chociaż wolałbym dać go na t3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
5 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Ja właśnie będę chciał jechać priaxorem i tebu. O ile gdzieś dostanę Priaxora. 

Ja pytałem i można kupić go też pod inna nazwą a mianowicie "Harviga" Ten sam producent i ten sam skład. Zobacz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7

co powinno byc lepsze na t2? 1l Aspik(125 g tebu +125 protio) + 0.5 Makler(azoksytrobina) czy 1l Priaxor + 0.3 Ambrossio( tebu 500)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

Czy przy 180N warto robić poprawke regulacji 0.2 moddusa? Przy T1 było dane 1litr ccc i 0.2 moddus. Klasa ziemi 3a 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
2 minuty temu, Kowal148 napisał:

Czy przy 180N warto robić poprawke regulacji 0.2 moddusa? Przy T1 było dane 1litr ccc i 0.2 moddus. Klasa ziemi 3a 

Podłączam się pod zapytanie. A kiedy robiłeś T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823
9 minut temu, Kowal148 napisał:

Czy przy 180N warto robić poprawke regulacji 0.2 moddusa? Przy T1 było dane 1litr ccc i 0.2 moddus. Klasa ziemi 3a 

0,2 moddusa to tak jakbyś cukierek zamiast obiadu zjadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

T1 było w drugiej połowie kwietnia na 1 kolanko. Dawno nie było tak obfitej w opady wiosny. Boję się żeby to nie pierdykło wszystko na ziemię... pszenica Metronom, nie wysokość średnia ale stanowisko mocne po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
8 godzin temu, camo napisał:

jak wysokie masz to żyto?

Póki co ma może 80-90 cm. Doradzi mi ktoś odnośnie tego T2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mam w magazynku Axial z 2017r. Ma dwa lata ważności a wiec już nieco po terminie. Użylibyście go? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja właśnie do T2 chciałem dodać trochę moddusa, tydzień temu była robiona dopiero 1 regulacja moddusem 0,4 i tak właśnie nie wiem czy dawać czy nie bo pszenica wygląda nieźle, jest podane 180 N, ale nie chce przesadzić, ale też nie chce żeby się wyłożyła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504
28 minut temu, tobago napisał:

Mam w magazynku Axial z 2017r. Ma dwa lata ważności a wiec już nieco po terminie. Użylibyście go? 

Za pół ceny kupię.

Oczywiście że użyć.

20 minut temu, Spectra napisał:

Najpierw zrobić poprawkę na chwasty czy rozsiac nawóz?

Chwasty. Potem się przepiąć i nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

@Agrest to Ty tutaj kiedyś pisales ze na zachodzie środki nie maja daty ważności? Kiedyś tu czytałem taką wypowiedz i dało mi do myślenia. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy w tej fazie mogę zastosować jeszcze medax?

IMAG0321.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Wczoraj robiłem Grzybowke wirtuozem i na wieczór i w nocy padał deszcz, mogę dzisiaj Mustangiem zrobić poprawkę na chwasty czy za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, Kowal148 napisał:

Czy przy 180N warto robić poprawke regulacji 0.2 moddusa? Przy T1 było dane 1litr ccc i 0.2 moddus. Klasa ziemi 3a 

Zależy od odmiany, ilości wody. Ale ja przy takim nawożeniu bym dawał jeszcze raz przy T2 coś na usztywnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

w tym roku mam pszenice głównie po rzepaku, poszło 180kg N. Na T2 poleci regulator. Przy T1 było 1l ccc i 0.4kg medax maxa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
1 godzinę temu, Sim95 napisał:

Póki co ma może 80-90 cm. Doradzi mi ktoś odnośnie tego T2? 

Jedź, w takiej fazie grzybówka może tylko pomóc.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
1 godzinę temu, yacenty napisał:

w tym roku mam pszenice głównie po rzepaku, poszło 180kg N. Na T2 poleci regulator. Przy T1 było 1l ccc i 0.4kg medax maxa

Jacku , kiedy T2 planujesz ? Zostajesz przy planie 0,3 Medax Max  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Na razie czekam, póki co pełnej flagi nie ma na wszystkich odmianach. Na tę chwilę w planie jest 0.4kg. Pogoda póki co sprzyja. W maju 70l deszczu już. Łan wygląda fajnie. W rowach pełno wody, ma z czego ciągnąć, więc walczymy o przyzwoity plon. Przynajmniej na dzień 14. maja.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33

Poleciałbym już z t2 i regulacją  , ale się utopię w polu :( , dolało mi podczas ostatniej burzy . Morfolina już mi puszcza i źle zaczyna się dziać na liściach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj