yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Agrest    25492

 Zobacz jakie chwasty występują i dobierz środek. Może wystarczyć Ci np tribenuron metylu za 12zł, a może mustang za 60. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
warchest napisał:

to siarczan siedmiowodny jest lepszy ? i do tego dac tego dr green czy co innego ? 

a siarczan w granlui ile kg ha dawales rozsiewaczem i kiedy ? 

nie wiem zawsze stosowałem siedmiowodny wiec taki mogę polecić. Jam masz dr green to daj na pewno nie zaszkodzi. Siarczan kupiłem z siarkopolu za ok 80zl za 100kg i tyle dałem na hektar a sypałem jakoś koniec lutego ok 2 tygodni przed azotem żeby się rozpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Koledzy, powiedzcie co robić. 28. 04 pryskane zboża Rexade, nawet w ciut większych dawkach niż zaleca producent bo tak pasowało na działki. Dziś kontrola na polu, a tam chwasty mają się całkiem dobrze, rumian tylko położony na ścieżkach, chabry, rdesty, fiołki, miotła zbożowa także jest i nie ma oznaków żeby usychały. Czym to poprawić? A może czekać? Choć na moje oko nie ma się nad czym zastanawiać i robić jak najszybciej, póki pszenica nie strzeliła w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Jechał ktoś skracanie/fungicyd wciągu 24 h przed lub po odchwaszczaniu? Tragedia w tym roku z warunkami na oprysk. Dzisiaj rano poszedł axial komplett, jutro rano pasowałoby polecieć moddus + fungicyd bo w środę rano nie dam rady a jutro i w środę po południu już wiatr i w czwartek deszcz. Pszenica kończy już fazę bbch32, także  nie bardzo jest czas czekać do soboty kiedy będzie następne okienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Napisano (edytowany)

Takie pytanie

Trineksapak etylu żeby zadziałał musi być słońce, więc optymalną godzina wykonania zabiegu skracania  to powiedzmy  10:00≥. A co jeśli mamy słoneczny dzień ale zabieg wykonujemy po godz. 17? Mamy co prawda jeszcze te 3-4 godziny nasłonecznienia ale to już nie to co przed południem

Zadziała, zadziała w mniejszym stopniu?.  Następny dzień słoneczny po oprysku wykonanym pod wieczór pomoże?

 

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
31 minut temu, dzikiWschód napisał:

nie wiem zawsze stosowałem siedmiowodny wiec taki mogę polecić. Jam masz dr green to daj na pewno nie zaszkodzi. Siarczan kupiłem z siarkopolu za ok 80zl za 100kg i tyle dałem na hektar a sypałem jakoś koniec lutego ok 2 tygodni przed azotem żeby się rozpuścił

bede kupowal i mysle dr grren mam nadzieje ze bujnie zboza bo co innego dac co lepiej by bujnelo zboze ? 1 dawka saletrosan był 2 dawka saletra czyli azot i siarke nawet ma , ale w tamtym roku co dawałem 2 razy saletre to lepiej zboza patrzyły po saletrze , siarka zbozu chyba nie jest az tak potrzebna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
14 minut temu, jackowski11 napisał:

Takie pytanie

Trineksapak etylu żeby zadziałał musi być słońce, więc optymalną godzina wykonania zabiegu skracania  to powiedzmy  10:00≥. A co jeśli mamy słoneczny dzień ale zabieg wykonujemy po godz. 17? Mamy co prawda jeszcze te 3-4 godziny nasłonecznienia ale to już nie to co przed południem

Zadziała, zadziała w mniejszym stopniu?.  Następny dzień słoneczny po oprysku wykonanym pod wieczór pomoże?

 

Zadziala i to bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Panowie czym poprawić przytulie w pszenicy . Czekam jeszcze do początku następnego tygodnia może to ciepło na nią lepiej zadziała, bo inne chwasty ładnie wzięło. Na tej samej działce jedna jest całkowicie żółta a inna ma tylko liście skręcone. Było pryskane puma 1.1l plus chwastox turbo 2.2 l.  Temperatura po oprysku kilka nocy była powyżej 5 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Panowie jak to jest skoro moddus ma w litrze 250g trinesapaku A medax w kilogramie zaledwie 75g i jednego i drugiego daje załóżmy 0.4 to moddusa idzie 100g A medaxa 30g. wiadomo jest jeszcze proheksadian. Ja uważam że medax lepiej skraca. A co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

podziwiam was, już myślicie t2 robić, a u mnie jak była faza to były przymrozki i wiatr, później covid to 2 tygodnie z głowy i dopiero środa czwartek da radę zrobić t1 A drugie kolanko kilka centymetrów nad pierwszym, dodawać CCC do modusa i medaxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, shiftman napisał:

Panowie jak to jest skoro moddus ma w litrze 250g trinesapaku A medax w kilogramie zaledwie 75g i jednego i drugiego daje załóżmy 0.4 to moddusa idzie 100g A medaxa 30g. wiadomo jest jeszcze proheksadian. Ja uważam że medax lepiej skraca. A co wy na to ?

0.3 moddusa odpowiada sile skracania 0.4 medaxa tak to wygląda  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jakie znacie herbicydy z rejestracją do liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam dzisiaj dopiero zrobiłem pszenicę od chwastów dwuliściennych i pasowało by mi jutro zrobić ją odżywkami żeby nie płukać opryskiwacza przed burakami czy lepiej poczekać z dzień z tymi odzywkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Lepiej zrób te odżywki sąsiadowi ;) 

 

Wy serio na wrażliwe na zbożowe herbicydy buraki wjeżdżacie tylko z „przepłukanym” po odzywkach opryskiwaczu? 😮 

@yacenty my to chyba jacyś przewrażliwieni z tym myciem aparatury jesteśmy 😆

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
14 minut temu, Mlody311 napisał:

Witam dzisiaj dopiero zrobiłem pszenicę od chwastów dwuliściennych i pasowało by mi jutro zrobić ją odżywkami żeby nie płukać opryskiwacza przed burakami czy lepiej poczekać z dzień z tymi odzywkami

2 zabieg odchwaszczajacy na buraki juz robisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
22 minuty temu, tobago napisał:

Lepiej zrób te odżywki sąsiadowi ;) 

 

Wy serio na wrażliwe na zbożowe herbicydy buraki wjeżdżacie tylko z „przepłukanym” po odzywkach opryskiwaczu? 😮 

@yacenty my to chyba jacyś przewrażliwieni z tym myciem aparatury jesteśmy 😆

Przeciez bor dziala jak rozpuszczalnik to co niby zle umyje?? Nie pisz głupot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
warchest napisał:

31 minut temu, dzikiWschód napisał:

nie wiem zawsze stosowałem siedmiowodny wiec taki mogę polecić. Jam masz dr green to daj na pewno nie zaszkodzi. Siarczan kupiłem z siarkopolu za ok 80zl za 100kg i tyle dałem na hektar a sypałem jakoś koniec lutego ok 2 tygodni przed azotem żeby się rozpuścił

bede kupowal i mysle dr grren mam nadzieje ze bujnie zboza bo co innego dac co lepiej by bujnelo zboze ? 1 dawka saletrosan był 2 dawka saletra czyli azot i siarke nawet ma , ale w tamtym roku co dawałem 2 razy saletre to lepiej zboza patrzyły po saletrze , siarka zbozu chyba nie jest az tak potrzebna 

rsm pięknie buja pszenicę, o ile dobrze zastosujesz i nie przypalisz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1367
6 godzin temu, jackowski11 napisał:

Takie pytanie

Trineksapak etylu żeby zadziałał musi być słońce, więc optymalną godzina wykonania zabiegu skracania  to powiedzmy  10:00≥. A co jeśli mamy słoneczny dzień ale zabieg wykonujemy po godz. 17? Mamy co prawda jeszcze te 3-4 godziny nasłonecznienia ale to już nie to co przed południem

Zadziała, zadziała w mniejszym stopniu?.  Następny dzień słoneczny po oprysku wykonanym pod wieczór pomoże?

 

Wcale nie musi, to tylko bajki naganiaczy basfu i ludzi którzy w to ślepo wierzą. Można pryskać i bez słońca, w pełnym naslonecznienu można schodzić z dawek, a efekt będzie taki sam. Nie słuchaj tych pierdów, że moddus to tylko 30 dni słońca inaczej nie zadziała, a medax to zawsze nawet jak zimno i śnieg pada xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
8 godzin temu, warchest napisał:

2 zabieg odchwaszczajacy na buraki juz robisz ? 

Tak dzisiaj siedem dni po pierwszym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
4 minuty temu, Mlody311 napisał:

Tak dzisiaj siedem dni po pierwszym 

Panowie temat dotyczy pszenicy a nie buraków :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesznik79    1
Napisano (edytowany)

Panowie,  jako laik co nie ogarnia tych wszystkich pojedynczych składników itp. Proszę może ktoś doradzi i podpowie jaki gotowy środek na grzyba kupić.  Chciałbym jeszcze coś na robala, może odżywki i jakiś antywylegacz (regulator). Niecałe 3 ha pszenicy. Azotu było 250 kg saletry i 100 kg mocznika na ha. Jeszcze do rozsiania 100 kg saletry. 

 

Edytowano przez Grzesznik79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy mogę jechać mikro i siarczanem , jak wczoraj robiłem na chwasty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, isentor napisał:

Axial na przykład ;)

Chodziło mi też i dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj