yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883
5 minut temu, alfa napisał:

A ja powiem tak zawsze używam tylko regulatora i fungi i dopiero na liść flagowy agrolonija s dam lub nie. A każdy wali razem jakieś siarczany dr greny i co tam nie tylko jeszcze i później są efekty jakie są. 

Co tu jest złego?

9CF447E6-80C3-4069-9440-B9348BD11AEF.jpeg

5D16A526-FD75-4B41-AAC4-1E30E61CEFEB.jpeg

3 minuty temu, tobago napisał:

Trudno jest czekać na liść flagowy jeśli choćby mączniaka można obserwować już podczas jesiennej wegetacji. 

Mączniaka się robi przy t1 a nie na fladze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@alfa ok, teraz zrozumiałem sens pierwszej wypowiedzi. Pomyślałem ze z czymkolwiek czekasz aż do flagi. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Tomek, od dawna stosujesz RSM jako odżywka dolistna? jakie masz spostrzeżenia co do tego??? ciekawa alternatywa dla mocznika. ogólnie to spora zupa

Od 3 lat, ale sporadycznie. W tym roku myśle praktycznie do każdego oprysku. Na t1 20 litrów,  potem 15 i 10   do każdego oprysku. 

Były robione badania to dodawali 30-40 ja tyle nie odważę się. 

Nie jestem zwolennikiem dodawania mocznika, ale daje  na parametry przy kłoszeniu z siarczanem potasu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Po dzisiejszej ulewie, to będzie dobrze, jak się do flagi uda wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3584
gabrysiek napisał:

W środę jescze delikatnie na minusie. Czwartek regulacja Modus, CCC, mikro i aminokwasy i też są żółte końcówki.

ile i jakich aminokwasów lejesz na ha??? ponoć takie rewelacyjne efekty to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
7 minut temu, rumcio40 napisał:

Po dzisiejszej ulewie, to będzie dobrze, jak się do flagi uda wjechać.

Dużo popadało? U mnie tylko pokropiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
rumcio40 napisał:

Po dzisiejszej ulewie, to będzie dobrze, jak się do flagi uda wjechać.

dlatego się cieszę że prognoza się sprawdziła i zrobiłem T1+ ;)


alfa napisał:

7 minut temu, rumcio40 napisał:

Po dzisiejszej ulewie, to będzie dobrze, jak się do flagi uda wjechać.

Dużo popadało? U mnie tylko pokropiło 

u nas w maju już 33


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

to w tym roku raczej nie będziesz narzekał na opady , bo w poprzednich latach z opadami było u ciebie raczej kiepsko .  U mnie w maju na razie 7 litrów świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na dziś 133mm, rok temu 81


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

panowie mam miotle do poprawy na jednej działce i chce ją zwalczyć axialem komplet. Na etykiecie napisane jest ze do 2 kolanka ale we wtorek chce zrobić regulacje a kolejny termin to dopiero przyszła sobota wiec jest szansa że pszenica mi wystrzeli, obstawiam ze nic nie powinno się dziać złego, dobrze myślę?

Śmiało możesz pryskać . Ja w zeszłym roku pryskałem przed samym wykłoszeniem i nic się nie działo . Axial ma dość długi/elastyczny  termin stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
56 minut temu, alfa napisał:

Dużo popadało? U mnie tylko pokropiło 

Nie wiem ile do tej pory, bo deszczomierz oddalony a leje jak z cebra i strach wyjść z chałupy. Wg radaru ma dziś spaść ok 40l. Kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Kuźwa byłem na polu i wiecie co?  Pszenica identyczna jak ta na zdjęciach żółte liście. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, gabrysiek napisał:

W środę jescze delikatnie na minusie. Czwartek regulacja Modus, CCC, mikro i aminokwasy i też są żółte końcówki.

We wtorek u nas było -4 i całą noc mróz trzymał. Czwartek był fajnym dniem na oprysku bo było ciepło i nie wiało do tego w nocy temp. nie spadła poniżej 11° ale to jednak mały odstęp czasowy od przymrozków. 

@Agrestw jakich godzinach pryskałeś i ile dawałeś siarczanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3584
Daro20 napisał:

We wtorek u nas było -4 i całą noc mróz trzymał. Czwartek był fajnym dniem na oprysku bo było ciepło i nie wiało do tego w nocy temp. nie spadła poniżej 11° ale to jednak mały odstęp czasowy od przymr

owszem było ładnie, ja dałem zbożu jeszcze dzień luzu i w piątek poszedł moddus + odżywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901
34 minuty temu, tomaszt135 napisał:

już ponad 25 litrów dziś napadało/

Ciesz się, w Zamojskim 5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Poczekajcie przyjdzie ciepło i nic jej nie będzie przy tak niskich temperaturach chemia nie działa i pojawiają się skutki uboczne, zobaczcie sobie jak wszystko jest opóźnione względem zeszłego roku jest poprostu za zimno i rośliny nie przerabiają tego wszystkiego przyjdzie ciepło to wszystko ruszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

U mnie po T1 (Duet na start) na nie których działkach pszenica wygląda jakby była przypalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

przed chwilą przeszła ładna ulewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
2 minuty temu, Fugeo napisał:

U mnie po T1 (Duet na start) na nie których działkach pszenica wygląda jakby była przypalona.

Tu raczej nie ma znaczenia czym kto pryskał , u mnie po herbicydzie i to w dawce minimalnej , bo poprawka po jesieni , też końcówki zrobiły się żółte na 2 dzień po oprysku , ale tylko te starsze , ostatni i czasami przedostatni liść zielony , bez żadnych przebarwień . U innych po grzybówce , a jeszcze u innych bez żadnego oprysku takie coś się zadziało . I jeszcze widocznie zależy od odmiany , bo na jednych odmianach są zmiany , a na innych wszystko w porządku . Ale raczej nie ma się zbytnio co przejmować , bo to raczej przejściowe . Trzeba po prostu robić dalej swoje i będzie wszystko dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja mam 2 odmiany, pierwsza jest ok nic jej nie jest. druga odmiana euforia. 3 tyg temu robione t1 medax+duet/start. kilka dni temu połowe zrobiłem znowu łagodny na grzyba przed deszczami. ta euforia pryskana raz 3 tyg temu i ta dwa razy mają żółte końcówki. więc dla mnie jest to przez mroź.

ale taka ciekawostka euforia omijak który nie dostał żadnego oprysku w tym roku jest OK cała zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mówimy ze jest za zimno ale czytając etykiety, przeglądając broszury informacyjne często widzimy ze ktoś się chwali, choćby Moddus start ze działa już od 5st. Czy to zachęta do robienia zabiegów przy takich temperaturach? A co z fito? Tak samo krzyczą handlarze Medaxa, Caryxu czy fungicydow morfolinowych. Wszystko „juz działa od 5st”.
Wczoraj pryskałem trineksapakiem z fungi przy 13st i słońcu. W nocy było 5,  dziś cały dzień 9 i mimo tego boje się że pszenica wywali żółte końcówki. Choc już wcześniej bez zabiegów zaczęła żółknąć. Ale to może jeszcze efekt dawniejszych, kilkustopniowych przymrozków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Roślina to nie maszyna, że patrzy na termometr i sobie zolknie albo nie bo na etykietach też często pisze nie stosować na rośliny osłabione a co to znaczy? Po przymrozkach, po upalach po nagłych wahaniach temperatur, nie wiadomo. czasem się ujawni fito a czasem nie za dużo jest czynników by to określić, przebieg wcześniejszej pogody jak są takie tygodnie, że po plus 30 w słońcu a następny tydzień po 8 w dzień to przecież z dnia na dzień nie widać efektów takiej pogody. A wiadomo jak jest teraz zimno a za dwa dni ma być dużo cieplej wszyscy pojadą pryskac a efekty dopiero bedzie widac za następny tydzien albo później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Może tak być.Mam 2 odmiany pszenicy i na jednej też występują żółte końcówki liści.Robiony był zabieg Mustangiem z dodatkiem CCC 1 L. Wystąpiło ochłodzenie z przymrozkiem po 3 dniach od zabiegu.Jedną odmianę przypaliło a druga zdrowa i nie ma przebarwień. Chociaż podejrzewam też septoriozę bo ta odmiana jest podatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj