yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktosik25    11
3kusy3 napisał:

Panowie czy przed opryskiem herbicydowym mogę rozsiać saletrę czy wykonać to po zabiegu.Jaki okres dni jest potrzebny?

mam tą samą zagwozdke... że najpierw pewnie pójdzie saletra ale poczekać aż się skończą przymrozki z saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 minutę temu, Zapracowany napisał:

Czekać

kurcze własnie z czasem mam ciezko , to by przypaliło pewnie bo saletra by sie przyczepiła ? musi rosa do zera zejsc czy tak aby mała rosa była i ok bedzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, warchest napisał:

kurcze własnie z czasem mam ciezko , to by przypaliło pewnie bo saletra by sie przyczepiła ? musi rosa do zera zejsc czy tak aby mała rosa była i ok bedzie ? 

Rośliny muszą być suche

4 minuty temu, ktosik25 napisał:

mam tą samą zagwozdke... że najpierw pewnie pójdzie saletra ale poczekać aż się skończą przymrozki z saletrą?

Saletra nie ma nic do przymrozków ani herbicydów no co wy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

czyli jutro po pracy saletra. środa po pracy herbicydy 🙂


choć dobrze byłoby przed deszczem


saletrę rozsiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Sieje nie patrz na rose, ostatnio siałem pulan po lekkim deszczu i też panikowalem ale nic się nie stało, trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć lekkie poparzenia i tak mniejsze niż nawet po najmniejszej dawce rsmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

Panowie co dac na t1/t2 pszenica na dwóch działkach w fazie 2 i 3 kolanka dostała 100kg N jak będą warunki to bym dorzucił do 160kg myślę dac po 0.35 medax max a co na ochronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    24

A co sądzicie żeby dać 120g Protiokonazol plus 100g Azoksystrobina na t2 może być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099
1 godzinę temu, Michal673 napisał:

Input triple to dobry wybór na T2? 

W tej cenie co input możesz kupić wszystkie dedykowane na T2 flagowe produkty różnych firm.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, Michal673 napisał:

Input triple to dobry wybór na T2? 

Bardziej pasuje na t1


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458
Roska83 napisał:

A co sądzicie żeby dać 120g Protiokonazol plus 100g Azoksystrobina na t2 może być? 

pewnie masz na myśli Amistar pro pak, porównaj to sobie z Priaxorem co wyjdzie tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Planuje zabieg T1(cyprodynil, prochloraz, fenpropidyna) + R1(Medax max + CCC, Moddus + CCC) i micro, ile po zabiegu może padać ?  Planuje oprysk w czwartek i rzekomo w prognozach wieczorem możliwy jest opad rzędu 1-2mm, jaki odstęp zabiegu od deszczu będzie bezpieczny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    24
21 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

pewnie masz na myśli Amistar pro pak, porównaj to sobie z Priaxorem co wyjdzie tańsze

Tańszy pro pak ale czy dobry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458

ja bym zwiększył dawki azoksy do 125g żeby był jako taki efekt zieloności bo te 100g to takie minimum minimum i protio do 150g czyli pak na 2.5 ha dał bym na 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

No i wychodzi 165-170 zł brutto a za tyle mamy elatusa w dawce 0.8 w którym soletanol dużo lepiej podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Badek15 napisał:

Planuje zabieg T1(cyprodynil, prochloraz, fenpropidyna) + R1(Medax max + CCC, Moddus + CCC) i micro, ile po zabiegu może padać ?  Planuje oprysk w czwartek i rzekomo w prognozach wieczorem możliwy jest opad rzędu 1-2mm, jaki odstęp zabiegu od deszczu będzie bezpieczny ? 

medax można stosować godzinę przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
dzikiWschód napisał:

Badek15 napisał:

Planuje zabieg T1(cyprodynil, prochloraz, fenpropidyna) + R1(Medax max + CCC, Moddus + CCC) i micro, ile po zabiegu może padać ?  Planuje oprysk w czwartek i rzekomo w prognozach wieczorem możliwy jest opad rzędu 1-2mm, jaki odstęp zabiegu od deszczu będzie bezpieczny ? 

medax można stosować godzinę przed deszczem

To wiem, a jak z resztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Czy taki pomysł nie jest zbyt agresywny?

wtorek - tribenuron, środa - tebu i azoksy.
czwartek i najbliższe 10 dni deszcz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj