yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Axd529    117

Pany czy zaraz po przymrozku który ma być we wtorek to czy w środę można pryskać na chwasty czy należy odczekać?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, ktosik25 napisał:

Pszenica N1 120kg saletry.

N2 150kg mocznika czy 200 saletry?

IMG_20210425_105455112_HDR.jpg

Saletra i to już

 

44 minuty temu, slawek2209 napisał:

Wirtuoz zawiera tebukonazol ,który w połączeniu z moddusem szybko się przemieszcza do końcówek liści.Wtedy występują poparzenia.Generalnie wszystkie triazole mogą przypalać końcówki w mieszaninie z moddusem .

Może się tak zdążyć ale raczej przy wysokich temperaturach a o tę trudno w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Axd529 napisał:

Pany czy zaraz po przymrozku który ma być we wtorek to czy w środę można pryskać na chwasty czy należy odczekać?

jesli przymrozek we wtorek rano a chcesz jechać w środę to jak najbardziej ale jeśli przymrozek z wtorku na środę i w środę zabieg to odradzam bo więcej szkody jak pożytku

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
15 minut temu, Zapracowany napisał:

Saletra i to już

 

Może się tak zdążyć ale raczej przy wysokich temperaturach a o tę trudno w tym roku

Ja tak zastosowałem Tebukonazol i Moddus a nawet nie wiedziałem o tym. Czy te przypalenia są groźne ? W jakich odstępach mogę zastosować Tebukonazol i Moddus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

z tego co wiem to mieszając triazile z regulatorem powinno się zmniejszyć ok 10% dawke regulatora żeby wlasnie nie doszło do fito zwłaszcza jak będzie ciepło i słonecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, dzikiWschód napisał:

z tego co wiem to mieszając triazile z regulatorem powinno się zmniejszyć ok 10% dawke regulatora żeby wlasnie nie doszło do fito zwłaszcza jak będzie ciepło i słonecznie

Ja dałem 0,3 Moddusa z zalecanych 0,6 na pszenżyto i 1 l CCC z zalecanych 2 l i pogoda jest jaka jest niby okresami słońce ale temperatura nie rozpieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Expert met + legato i czysto 

U mnie chaber zostaje po tej mieszaninie, ale wyczyniec z którym kilka lat mało skutecznie walczyłem czyści elegancko.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Przez te pogody przestrzeliło mi drugie kolanko w pszenicy i pozostałej części pszenżyta. Niby w etykiecie Moddusa łącznie z CCC można stosować do fazy 2 kolanka BBCH 32, chciałem dać 0,3 Moddusa i 1l CCC tylko nie wiem czy nie za późno już na taką mieszaninę i czy nie zastosować samego Moddusa. Co polecacie ?

IMG_20100210_164503.jpg

A tu pszenżyto po Quelex complete pak, czyściutkie nawet chwaścika (na zdjeciu mijak)

IMG_20100210_163901.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodaj jeszcze mikro i siarczan mg to się nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
33 minuty temu, Kedar88 napisał:

Wyglada to na fazę 1 kolanko.

Chyba już drugie prawie wg mnie

26 minut temu, strumian napisał:

1l/ha wirtoza plus 0,3madusa i 1l stabilan . nada sie to czy cos zmienic ?

Ktoś wyżej pisał aby nie mieszać tebukonazolu zawartego w Wirtuozie z Moddusem. Jedni piszą mieszaj a inni nie ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, Andpol napisał:

Bacara Trio jakieś opinie po zastosowaniu jesienią czy czysto wiosną?

Jak na razie nie widziałem żadnych chwastów. Tylko że stosowałem wyższa dawkę 0.5 lub 0.55 już nie pamiętam dokładnie 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Przez te pogody przestrzeliło mi drugie kolanko w pszenicy i pozostałej części pszenżyta. Niby w etykiecie Moddusa łącznie z CCC można stosować do fazy 2 kolanka BBCH 32, chciałem dać 0,3 Moddusa i 1l CCC tylko nie wiem czy nie za późno już na taką mieszaninę i czy nie zastosować samego Moddusa. Co polecacie ?

IMG_20100210_164503.jpg

A tu pszenżyto po Quelex complete pak, czyściutkie nawet chwaścika (na zdjeciu mijak)

IMG_20100210_163901.jpg

Jeszcze pierwsze tylko idzie mocno w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
22 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Chyba już drugie prawie wg mnie

Ktoś wyżej pisał aby nie mieszać tebukonazolu zawartego w Wirtuozie z Moddusem. Jedni piszą mieszaj a inni nie ;/

 

Faza bbch 32 - drugie kolanko jest wtedy gdy odległość drugiego międzywęźla od pierwszego to co najmniej 2 cm. 

Moddus może przypalić stosowany razem z triazolami ale wymagana jest wysoka temp czyli np przy zabiegu T2. Teraz możesz spokojnie mieszać. Ja dawałem na T1 między innymi protiokonazol 160g z trineksepakiem 75g i nie przypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesznik79    1

Panowie,  z góry przepraszam, że może piszę głupoty i bez sensu bo wiem że tu piszą przede wszystkim specjaliści.

Jak wcześniej pisałem miałem zamiar zmieszać pół na pół saletrę z mocznikiem i rozsiać, a Panowie z forum napisali że  zrobi  się z tego woda.  6 godzin temu zmieszałem trochę w wiaderku i nic się nie dzieje.  Chyba że jak mieszadło kręci w rozsiewaczu to wtedy będzie sie rozpuszczać . I w sumie to już nie wiem czy rozsiać osobno tego samego dnia czy zaryzykować i zmieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
55 minut temu, miwigos napisał:

Jeszcze pierwsze tylko idzie mocno w górę

Czyli bez obaw mogę zastosować CCC i Modusa do skracania ? Planuję może jutro się uda bo potem noce mają być po 3-5 stopni a w dzień do 15 więc to chyba na T1 i R1 tym  wystarczy  tym bardziej że nie zanosi się na lepszą pogodę a wręcz za 4 dni ma być znów zimno.

54 minuty temu, Kedar88 napisał:

Faza bbch 32 - drugie kolanko jest wtedy gdy odległość drugiego międzywęźla od pierwszego to co najmniej 2 cm. 

Moddus może przypalić stosowany razem z triazolami ale wymagana jest wysoka temp czyli np przy zabiegu T2. Teraz możesz spokojnie mieszać. Ja dawałem na T1 między innymi protiokonazol 160g z trineksepakiem 75g i nie przypaliło.

Kedar ja daję 200 g Tebukonazolu i mówisz że spokojnie mogę to pomieszać bez obaw o przypalenie 0,3 l Moddus z 1 l CCC nawet w tej fazie jak na zdjeciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Poprzez mieszanie tebu z moddusem w obecnych temp nie przypalisz, ale jak zrobisz regulacje i przyjdzie przymrozek to będzie fitotoksyczność i będzie wyglądać jak przypalone. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj