yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Gość   
Gość

To jest ten taki twór jak urlop 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mam z poprzednich lat kilka litrów Axiala. Datę produkcji ma 02.2017. 


Myslicie ze można go jeszcze użyć? 

W zimę nie przemarzł i w butelce wyglada normalnie, nic się nie rozwarstwia. 
Podobno na zachodzie środki nie mają daty przydatności ale nie wiem czy to prawda czy mit. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Panowie do tej pory regulowalem 0.3 moddusa i 0.7 ccc pszenice ozime. W tym roku będzie problem z ciepłem i słońcem i zastanawiam się czy nie przejść na medax max co o tym myślicie? W sobotę kolanko było niecały 1cm na węzłem krzewienia A zabieg mogę wykonać za tydzień w środę lub czwartek bo wcześniej zimno, deszcz i przymrozki. Co sądzicie o medaxie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Wczesniej ktoś wstawiał tu zdjęcia pszenicy z takimi paskami słabszej i mocniejszej, które przebiegały regularnie, w związku z czym mam pytanie czy przedplonem była kukurydza? Bo mogę mieć pewna teorie co do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Dzis opryskane medax, ccc fenpropidyna, prochloraz i tebukonazol. Niech się dzieje wola nieba. 

Na weekend zapowiadają przymrozki ale kto wie czy się prognoza sprawdzi😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

To jest ten taki twór jak urlop 😉

Wcale z tym nie tak łatwo. Nie w każdej pracy weźmiesz urlop z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

skończyłem skracać pszenicę i po ostatnim opryskiwaczu minęło 15min i deszcz... 9 ha raczej do poprawki bo reszta skończone przed deszczem 1,5 h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ehh no i pada.. 

Warto leciec N2 jeżeli wczoraj dawałem turbopak? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
1 minutę temu, yacenty napisał:

czego ryzyko?

Myślisz że mogę lecieć?? 

 

Zafajdana pogoda. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

witam po jakim czasie szkodzi deszcz jak zastosowałem axial komplet pak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Etykieta Axial Komplett punkt 4, etykieta Winnetou/Pike pkt 3. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja mam mniejsze dziury między węzłem krzewienia a kolankiem ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

I bądź tu mądry, bbch 31 - środki czekają, ale pogoda nie rozpieszcza.

Delaro+andros + medax max

Bez tytułu.png

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysiałemw N2 na pszenicę, w trakcie zaczął padać deszcz a na ostatnim kawałku gdzie jest pół hektara akurat kropiło tylko, ale nie opłacało mi się już przerywać bo pole daleko od domu, a chmury ida kolejne to zmyje, a jak nie popada to będzie widać efekt wysiania na tym kawalku na mokre rośliny. Gdyby nie wiatr wyjechałbym godzinę wcześniej i akurat w deszcz skończył, ale co poradzisz, taki rok 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

W zbiorniku mam siarczan mg modus  artemis ile czasu może stać taka mieszanina bo deszcz mnie wygonił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj