yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883

każdy herbicyd wpływa na roślinę. każdy.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Myślę że coś na pewno przytrzymie ale mojej nic nie brakuje

received_284404116726459.jpeg

Myślę że coś na pewno przytrzymie ale mojej nic nie brakuje

Myślę że coś na pewno przytrzymie ale mojej nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
9 godzin temu, aro321 napisał:

czy gold w dawce 1l/ha załatwi mi szczaw koński? został mi ten dobrobyt po koniczynie

Powinien, a jeśli go nie dobije to osłabi na tyle że nie zagrozi roślinie uprawnej,  resztę powinny załatwić uprawki poźniwne i siewne. 

Chyba że korzeń spichrzowy gruby jak kolano i dobrze się zakorzenił

5 minut temu, ZELKOW napisał:

Ciekawe od czego może to być, tam gdzie zrobiłem omijaka pszenica ewidetnie ma ciemniejszy zielony kolor i jest ciut wyższa a tam gdzie poszedł huzar to tak jakby azotu tyle nie pobrała

Rozmawiałem z kolegą @pop129 ma ten sam problem po huzarze.

Obok swojego pola obserwuję pszenicę znajomego,  herbicyd robiony około soboty/niedzieli. Pszenica z ciemnej zrobiła się jak na głodzie azotowym.

Widać taki parszywy urok tego herbicydu.  Powinno przejść z czasem, bo w innym przypadku pozwy zbiorowe zalały by producenta 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Dokładnie, aż żal patrzeć jak się roślinki męczą, trzeba mieć, nadzieję, że to przejściowe, bez wpływu na plon, chociaż ciężko w to wierzyć, bo naprawdę słabo to wygląda... Dodam, że już tydzień "trzyma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dokładnie i nie które liście też dostały po dupie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
ZELKOW napisał:

Dokładnie i nie które liście też dostały po dupie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

pokaż to Kubie, on twierdzi że herbicyd nie reguluje

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Panowie na t1 w pszenicy,pszenżycie,jeczmieniu,życie wystarczy 1l prokarb-prochlolaz 450ec,0.5l tern turbo-fenpropidyna 750ec, 0.5l plexeo-metkonazol 60ec wyszło by ok 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Boicie się dodać 1 litr CCC ,ja pamiętam czasy jak było tylko CCC i dawało się 3 litry ,jak mocna to nawet 4 , jest wilgoci dosyć to 1 litr nie może zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
16 minut temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie i nie które liście też dostały po d*pie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

Po jaki czort tak się spieszyć .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
16 minut temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie i nie które liście też dostały po d*pie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

Ja pryskałem pierwszego dnia, jak te 3 dni były ciepła i już po dwóch dniach tak się zrobiło, więc na pewno nie od spadku temperatury, bo i w nocy około 10*C było wtedy. W poniedziałek rozsiałem saletrę i 0 reakcji jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

A ten huzar w tej postaci był już na rynku w ubiegłych latach czy to nowość na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Był, nie wiem dokładnie kiedy, ale na pewno w tamtym roku już był, bo był szumnie reklamowany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

A ten huzar w tej postaci był już na rynku w ubiegłych latach czy to nowość na rynku?

robiłem nim zabieg i w zeszłym roku i dwa lata temu, dwa lata temu przepuścił mi troche miotły ale nie było źle. Jeszcze ze 3 lata temu był huzar activ bez plusa i zawsze było czysto, teraz go tak ulepszyli niby a gorzej działa. Jutro zadzwonię sie dowiem co powiedzą na to

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
galan99 napisał:

16 minut temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie i nie które liście też dostały po d*pie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

Po jaki czort tak się spieszyć .

po taki że było tydzień ciepła a jeszcze miałem rsm na rzepak rozlać, nie które pszenice bardziej cierpią nie które mniej ale nie zależnie od stanowiska czy odmiany

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
4 minuty temu, ZELKOW napisał:

robiłem nim zabieg i w zeszłym roku i dwa lata temu, dwa lata temu przepuścił mi troche miotły ale nie było źle. Jeszcze ze 3 lata temu był huzar activ bez plusa i zawsze było czysto, teraz go tak ulepszyli niby a gorzej działa. Jutro zadzwonię sie dowiem co powiedzą na to

Byłbym wdzięczny za informacje... 

3 minuty temu, ZELKOW napisał:

po taki że było tydzień ciepła a jeszcze miałem rsm na rzepak rozlać, nie które pszenice bardziej cierpią nie które mniej ale nie zależnie od stanowiska czy odmiany

Dokładnie to samo pomyślałem, jeszcze na etykiecie jest, żeby stosować do końca fazy pierwszego kolanka, a u mnie już strzelało w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

dwa tygodni nic by się nie stało bo nawet  i chwasty nie rosną bo jest zimno po 18 kwietnia już będzie ciepło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
2 minuty temu, galan99 napisał:

dwa tygodni nic by się nie stało bo nawet  i chwasty nie rosną bo jest zimno po 18 kwietnia już będzie ciepło .

Najnowsza prognoza pogodowa jest taka że od piątku ochłodzenie i spadki temperatur poniżej zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

ja pryskałem axialem w poprzednia sobotę ale nie byłem oglądać jak wygląda pszenica ale raczej jest dość łagodny to powinno być ok a chwasty miejscami już pszenice przerastały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
pop129 napisał:

16 minut temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie i nie które liście też dostały po d*pie, a gdzie nakładka to już wogóle wstrzymało ja z rozwojem, a zabieg robiłem na 2dni przed spadkiem poniżej 5⁰C a przymrozki dopiero po 5dniach zaczęły występować. Mam nadzieje że ruszy z kopyta, teraz dałem rsm

Ja pryskałem pierwszego dnia, jak te 3 dni były ciepła i już po dwóch dniach tak się zrobiło, więc na pewno nie od spadku temperatury, bo i w nocy około 10*C było wtedy. W poniedziałek rozsiałem saletrę i 0 reakcji jak do tej pory.

Masz jakies zdjęcia tego zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
3 minuty temu, Andpol napisał:

Najnowsza prognoza pogodowa jest taka że od piątku ochłodzenie i spadki temperatur poniżej zera.

na ventuskym jest skorygowana wczoraj od piątku miał być chłód teraz tylko jeden dzień chłodniejszy i od soboty zwyżka temperatur.

Przed chwilą, Raptus902 napisał:

Masz jakies zdjęcia tego zboża?

u mnie pszenica traciła kolor zawsze po Atlantis robiła się takie 2 stopnie jaśniejsza w skali do 10 ale było to chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
10 godzin temu, mds212 napisał:

CO za glupie przekonanie. SKoro u CIebie na podworku pada to nie znaczyz e w calej Poslce pada

bardziej chodziło mi o to że prognozują deszcze w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj