yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

dzikiWschód    230

witam, kupiłem przeterminowany medax max, data ważności miała być do 11.2020 a na etykiecie okazało się że 2 lata od produkcji mija 11.2018 czyli środek ma już 2.5 roku po terminie i niby firma pewna a medax to proszek wiec nie powinien być przemrożony tylko czy zadziała czy zwracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1377

Napewno dobrze przeczytałeś? Nie wiem czy ktoś by sobie pozwolił na handel przeterminowanymi środkami 

Zresztą czy w 2016 był już medax max na rynku? Bo wydaje mi się że jeszcze nie 

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Pany denerwuje mnie ta pogoda a właściwie jej brak  , pszenica kolanko 0,3-0,5mm około , stresować się czy nie ? ;) Na następny tydzień jak na razie prognoza nic  ciekawie nie wygląda , chyba to  wszystko przeleci jak tak dalej będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
13 minut temu, dzikiWschód napisał:

witam, kupiłem przeterminowany medax max, data ważności miała być do 11.2020 a na etykiecie okazało się że 2 lata od produkcji mija 11.2018 czyli środek ma już 2.5 roku po terminie i niby firma pewna a medax to proszek wiec nie powinien być przemrożony tylko czy zadziała czy zwracać?

Dzwoń do dystrybutora i powiedz jak jest , nich liczą duży rabat albo nową partię dostarczą , 

osobiście zastosowałbym przeterminowany bez mrugnięcia okiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

i jeszcze powiedz ze rynkowa cena :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
51 minut temu, rocco0987 napisał:

Mi tak doradzał naganiacz z syngenty że dawniej jak modus był drogi to się mieszało ale teraz jest tani i nie ma sensu tylko dawać pełną dawke .No i go posłuuchałem, ale że miałem z poprzedniego roku resztki ccc na paru ostatnich działkach pomieszałem żeby zużyć. W żniwa myślałem że dostane pierd0lca wszystko plackiem oprócz pól z ccc. Niech tylko przyjedzie do mnie ktoś z syngenty to dostanie kawe z niespodzianką.

No bo to jest normalne że madus ci skróci bardzo słabo , bardziej usztywni . Jeśli chodzi o skrócenie to nic nie skruci tak jak CCC wykonane w odpowiednim momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1377

0,4 moddusa solo skraca lepiej niż 2l ccc i to moje doświadczenia, a nie bajki że moddus tylko usztywnia. A jak ktoś wierzy w to że moddus tylko usztywnia, to niech na sekundę zatrzyma się z opryskiwaczem i zobaczy jaka pszenica będzie w tym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

cena oczywiście atrakcyjna bo 120zl/1kg Dzwonilem do znajomego przedstawiciela i mowil ze nie zaszkodzi ale jak planowałem 0.5kg/ha to powinienem dodać +20% bo na pewno coś stracił z właściwości. Zadzwoniłem do przedstawiciela basf to mowil ze negatywnych skutków nie będzie, co najwyżej może słabiej zadziałać i bądź tu mądry. Żeby nie było ze chytrego 2x brzuch boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Fabrycznie zamknięty środek w proszku, na zachodzie w praktyce nie ma daty ważności. Stosuj tyle, co na etykiecie.  Jak słabiej zadziała, będziesz miał wnioski na przyszłość, ale moim zdaniem nie będzie różnicy. To nie mocznik, że azot się ulotni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
5 minut temu, jajonasz napisał:

0,4 moddusa solo skraca lepiej niż 2l ccc i to moje doświadczenia, a nie bajki że moddus tylko usztywnia. A jak ktoś wierzy w to że moddus tylko usztywnia, to niech na sekundę zatrzyma się z opryskiwaczem i zobaczy jaka pszenica będzie w tym miejscu 

Trineksapak skróci jedynie na pierwszym kolanku później już nie, ale nie lepiej jak trafione z zabiegiem ccc. Pozatym efekt - cena ccc niema sobie równych, ale trzeba stosować z głową wiadomo. 

5 minut temu, dzikiWschód napisał:

cena oczywiście atrakcyjna bo 120zl/1kg Dzwonilem do znajomego przedstawiciela i mowil ze nie zaszkodzi ale jak planowałem 0.5kg/ha to powinienem dodać +20% bo na pewno coś stracił z właściwości. Zadzwoniłem do przedstawiciela basf to mowil ze negatywnych skutków nie będzie, co najwyżej może słabiej zadziałać i bądź tu mądry. Żeby nie było ze chytrego 2x brzuch boli

Jak taka cena to żadne zdziwienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
10 minut temu, jajonasz napisał:

0,4 moddusa solo skraca lepiej niż 2l ccc i to moje doświadczenia, a nie bajki że moddus tylko usztywnia. A jak ktoś wierzy w to że moddus tylko usztywnia, to niech na sekundę zatrzyma się z opryskiwaczem i zobaczy jaka pszenica będzie w tym miejscu 

To przejedż sobie pas 2 litry CCC w fazie jak kolanko się tylko oderwie od węzła krzewienia , a dalsze przejazdy pryskaj modusem i nawet w dawce 0,5 l . Gwarantuję że po CCC będzie niższa pszenica . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jeśli chcesz tak porównywać, to jeden pasek opryskaj samym moddusem, a drugi zalecaną dawką CCC. I porównać efekty na polu i po skoszeniu.  Bo to przecież normalne, że dwie substancje razem skrócą bardziej, niż jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
35 minut temu, jahooo napisał:

Jeśli chcesz tak porównywać, to jeden pasek opryskaj samym moddusem, a drugi zalecaną dawką CCC. I porównać efekty na polu i po skoszeniu.  Bo to przecież normalne, że dwie substancje razem skrócą bardziej, niż jedna.

A kto mówi o 2 substancjach razem , 1 pasek samym ccc -2 litry (choć ja stosuje max do 1,5 l ), reszta samym  modusem 0,4 l . I dyskusja była który środek skróci lepiej na wysokość pszenice , a nie o efektach po skoszeniu . Choć uważam że jak się robi z głową , i warunki są odpowiednie , to różnic nie powinno być żadnych w plonie .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

cena oczywiście atrakcyjna bo 120zl/1kg Dzwonilem do znajomego przedstawiciela i mowil ze nie zaszkodzi ale jak planowałem 0.5kg/ha to powinienem dodać +20% bo na pewno coś stracił z właściwości. Zadzwoniłem do przedstawiciela basf to mowil ze negatywnych skutków nie będzie, co najwyżej może słabiej zadziałać i bądź tu mądry. Żeby nie było ze chytrego 2x brzuch boli

Nic nie stracił. Każdy kumaty o tym wie. Wytstaw na olx za tą cenę to do końca dnia będzie sprzedany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jak myślicie przy dawce 0,4 cuadro dane w 2 dawkach po 0,2 utrzyma przebicie 6-7 ton gleba klasa 4-5 czy jednak celować z CCC chociaż 0,5l z pierwszym cadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

bylem w sklepie i chciałem oddać to zaproponowali mi po 90zl/kg, w tej cenie zaryzykuje, dużo nie stracę a będę wiedział na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W tamtym roku pryskałem pumą z 2013 r. Trzeba było trochę pobełtać bo się rozwarstwiła na substancje czynną i adjuwant( domniemam). Żadnych skutków ubocznych nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie raz stosowałem chemie po terminie i kupuje jak jest okazja coś przyoszczędzić. Zastrzeżeń nie mam. A stosowałem wszystko co możliwe od herbicydów po regulatory i fungicydy. Grunt żeby nie było przemrożone. Z moich obserwacji to proszek po terminie i trzymany w ujemnych temperaturach był tak samo skuteczny jak ten świeży i trzymany w normalnej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3579
Rolnik117 napisał:

Pany co lepsze na t1 w dużym problemie podstawy zdzbla, unix 0. 6+tern 0.4 czy delaro 0.6 plus andros 0.4? 

zdecydowanie 1 opcja, delaro trzeba by było podnieść do 0.8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 godziny temu, dzikiWschód napisał:

cena oczywiście atrakcyjna bo 120zl/1kg Dzwonilem do znajomego przedstawiciela i mowil ze nie zaszkodzi ale jak planowałem 0.5kg/ha to powinienem dodać +20% bo na pewno coś stracił z właściwości. Zadzwoniłem do przedstawiciela basf to mowil ze negatywnych skutków nie będzie, co najwyżej może słabiej zadziałać i bądź tu mądry. Żeby nie było ze chytrego 2x brzuch boli

Gdzie stracił? Nóg dostało i ucieklo? 

Nie słuchajcie bajek, środki w tej formulacji nie mogą ulec przeterminowaniu, nawet na mrozie nic im się nie stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj