yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883

Skąd to wiesz ze masz od cholery?
Duże znaczenie ma też węgiel, siarka i magnez - niestety bardzo często o nich się zapomina.

Mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyły te wartości

173098353_295254092197934_7608192312814970198_n.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Zapracowany napisał:

Możesz i na plon tylko po co?

mam działkę daleko od domu 60a i nie opłaca się ciągnąć sprzętu na zboze. Na jesien była zrobiona podorywka i tak zostało od zniw wiec jest sporo chwastow wiec poszedłby glifosat, a za 2 tygodnie kultywator i siew rzutowy. Chodzi mi o to czy glifosat w glebie nie zaszkodzi wschodom łubinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
Przed chwilą, yacenty napisał:

Skąd to wiesz ze masz od cholery?
Duże znaczenie ma też węgiel, siarka i magnez - niestety bardzo często o nich się zapomina.

Mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyły te wartości

173098353_295254092197934_7608192312814970198_n.png

Jak trzy lata z rzędu po 100 ton obornika poszło jeszcze i gnojowica to jestem przekonany że tak jest co na badaniach również wyszło 

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 minutę temu, alfa napisał:

Jak trzy lata z rzędu po 100 ton obornika poszło jeszcze i gnojowica to jestem przekonany że tak jest co na badaniach również wyszło 

to tam coś rośnie? 300 ton obornika w 3 lata to ja nie mam więcej pytań


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
17 minut temu, yacenty napisał:

to tam coś rośnie? 300 ton obornika w 3 lata to ja nie mam więcej pytań

Rośnie aż za dobrze 😊 może przesadzilem trochę ale 250 ton poszło. U nas wszyscy tyle dają jak masz 200 krów a ornego 30 ha no to tak wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

przywieź troche do mnie, z chęcią kupię


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
9 minut temu, yacenty napisał:

przywieź troche do mnie, z chęcią kupię

Daleko 😋 ja teraz pod kukurydze dawałem to 8 jeantilow 14 na ha . I jak myślisz. Dawać azot jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ja 400kg polifoski od lat i średnie zawartości


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
38 minut temu, yacenty napisał:

to tam coś rośnie? 300 ton obornika w 3 lata to ja nie mam więcej pytań

U mnie 5 lat temu poszło ok. 250 ton osadu /ha w wyliczeniach było 201 ton/ha pod kuku na 3 lata , ale w 1 roku była pszenica bez żadnych nawozów - plon pod 10 ton , w 2 roku rzepak - z nawozów dostał tylko 66 kg N - plon 4.7 tony . 3 rok pszenica dawki nawozów 50% tego co daję na inne pola . teraz 5 rok dawki nawozów normalne ale odznacza się dokąd dawany był osad . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

znam gospodarstwo w którym leją po 100m3 gnojowicy/ha na jesien pod orke i na wiosnę przed siewem kukurydzy kolejne 100m3/ha i albo wypali jak suchy rok albo zbierają rekordowe plony jak w zeszłym roku. Ziemia przyjmie wszystko hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

też npk nie stosuje gdzie daje podłoże , w tym sezonie się zastanawiam czy w ogóle dawać coś prócz pierwszej dawki azotu


żaden nawóz sztuczny tego nie zrobi co obornik, podkład, osad itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

apropos tego osadu warto w to się bawić, mam nie daleko po odbiór, poszło by pod pszenicę tylko wszystko co słyszę to teoretycy gdybają że to takie i owakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

W takich rzeczach masz składniki odżywcze od ,,a do z ,, , a w nawozach sztucznych  dając npk brakuje siarki , magnezu micro i wszystkiego innego , a w naturalnym jest nawożenie kompleksowe 

@kellyq U mnie tylko 5 lat temu na jesień było dane na 4 ha . Wiosną i póżniej po żniwach miało być dawane na pozostałość pól , ale objęli naszą gminę i sąsiednie też  jako obszar chroniony krajobrazowo , miesiąc póżniej zjawili się u mnie z WIOŚ Kielce , z wiadomością , żeby wiosną już osadu nie stosować , bo będą konsekwencje . A do tego czasu wszystko było na legalu , plany nawożenia , dawki i inne papiery zezwalające stosowanie osadu . Gdyby nie to to do dnia dzisiejszego bym stosował . A jak niektórzy piszą że rośnie tylko rok , a potem żadne nawozy nie pomagają , bo nic nie chce rosnąć , to po prostu nie wiedzą o czym piszą . Na działce 6 ha było nawieziona , i teraz po 5 latach gdyby zrobić zdjęcie z góry to można by z precyzją do 20 cm zaznaczyć linie dokąd było dawane . I linia nie była by prosta tylko z wubrzuszeniami na szerokości 20 metrów

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
42 minuty temu, dzikiWschód napisał:

znam gospodarstwo w którym leją po 100m3 gnojowicy/ha na jesien pod orke i na wiosnę przed siewem kukurydzy kolejne 100m3/ha i albo wypali jak suchy rok albo zbierają rekordowe plony jak w zeszłym roku. Ziemia przyjmie wszystko hehe

Na mój teren to całkiem normalne dawki są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

250 ton - nic nie wypaliło , ale skracałem na 3 razy , sucho może jakoś nie było , ale pewnie zależy od gleby na piachu mogło by pewnie spalić , ale na rędzinie nawet że wszystko wytrzymało . Dla mnie to nawożenie to była by bajka . Chociaż teraz te plany nawozowe , to pewnie by te dawki nie przeszły . A w tedy przyjechał gościu pobrał próbki ziemi zbadali , i co ciekawe w osadach było mniej metali i zanieczyszczeń niż w glebie , wszystkie badania i papiery były na koszt oczyszczalni , transport osadu na pole tirem też , przywieżli mi pług do śniegu i sobie równo rozpychałem ,

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

To akurat dość proste. Przy założeniu 1m³ =1t to masz warstwę 2,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, yacenty napisał:

Skąd to wiesz ze masz od cholery?
Duże znaczenie ma też węgiel, siarka i magnez - niestety bardzo często o nich się zapomina.

Mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyły te wartości

173098353_295254092197934_7608192312814970198_n.png

A to z czego Ty zadowolony? 1,4 węgla to chyba nie za wesoło. Czy jak bo mi przyszły pierwsze próby z działek dokupionych, wydojonych i tam węgiel jak u ciebie. A jedną swoją zrobiłem to jest 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

1.4 węgla to wysoki poziom :P i w ostatnich 2 latach te próbki poszły 10% do góry. Tu tzeba uważać bo raz podają Corg a raz substancję organiczną


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam tak jak u ciebie bo też z Wrocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
17 minut temu, kellyq napisał:

250t to jaka tego gruba warstwa była? 

Tak jak @Agrest pisze , a było od 1 do 4 cm . A ostatni tir jak się zakopał , i póżniej przy rozgarnywaniu w koleiny poszło po 15- 20 cm , to do dnia dzisiejszego pszenica na tych koleinach się kładzie , ale nie wypaliło nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj