yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3497
6 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Sierp i powycinać

 

Na sobotę szykuje się narodowy dzień pryskania

Raczej nie deszcz od południa niedziela /poniedziałek wichura ,póżniej przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilar    0

Panowie co to może być za chwast? W żniwa wygląda jak sucha trawa, występuje to placami, jak to zwalczyć? 

received_884446028813773.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
3 godziny temu, outstanding napisał:

Co się stało w opryskiwaczu?

się połamał :P oczywiście nie sam :P

27 minut temu, hecktor2 napisał:

Dwustrumieniowki ezektorowe. Do jakich wartości wiatru latacie w polu?

Jak na wiatromierzu jest 4m/s to nie ma co wyjeżdżać, w polu szarpie i niejednokrotnie wtedy w porywach ma 20 :P sprawdzone. Chodziłem z wiatromierzem po polu jak ojciec pryskał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
44 minuty temu, hecktor2 napisał:

Dwustrumieniowki ezektorowe. Do jakich wartości wiatru latacie w polu?

Rozpylacz dzieli strumień cieczy na pół - 30º od osi pionowej do przodu i 30º do tyłu, co skutkuje lepszym pokryciem opryskiwanej rośliny;
Pozwala na wykonywanie zabiegów przy prędkości wiatru do 6m/s;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nawet takie na wiatr nie poradzą - sprawdzone. Tylko rękaw z dmuchawą , ale to inne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7
Pilar napisał:

Panowie co to może być za chwast? W żniwa wygląda jak sucha trawa, występuje to placami, jak to zwalczyć? 

received_884446028813773.jpeg

Skrzyp polny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Leciec ccc jak 3 dni pod rzad w dzien pow 10 a w nocy pow 5 a potem w dzien 6 i noc 2-3 czy raczej się wstrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dzisiaj wysiane N2. Poszedł zaksan 33 w zależności od kawałka od 250 do 300kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Nadchodzącą noc 3 stopnie na plusie, jutro w dzień 16, następne dni równie ciepłe. Dzisiejsza noc była z -1. 

Lecieć jutro Axial Komplett?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
9 godzin temu, bizonbs napisał:

 

 

Panowie, warto w taką temperaturę pchać się z Turbopakiem na t1 ?

obraz.png

U mnie wygląda niemal identycznie jak u Ciebie. Staram się nie pracować w nidzielę chyba że żniwa ale wieczorem jak nie będzie wiatru to chyba wyjadę z herbicydem.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie LKR. Lancet Plus [nie dało rady opryskać jesienią...] Pryskalibyście jutro ??  =Sobota 2/15, niedziela 5/17, poniedziałek 7/16, wtorek 4/10, środa 4/9. Czy za zimno ? Ma też wiać. Co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
1 godzinę temu, Zefir napisał:

Leciec ccc jak 3 dni pod rzad w dzien pow 10 a w nocy pow 5 a potem w dzien 6 i noc 2-3 czy raczej się wstrzymać ?

z ccc zdecydowanie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
30 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Lubelskie LKR. Lancet Plus [nie dało rady opryskać jesienią...] Pryskalibyście jutro ??  =Sobota 2/15, niedziela 5/17, poniedziałek 7/16, wtorek 4/10, środa 4/9. Czy za zimno ? Ma też wiać. Co radzicie ?

axialem pakiem bym leciał już podobnie zdarzyło mi sie pryskać, ale co do lancetu nie wiem jakie ma wymagania temperaturowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

zawsze mam problem ze skracaniem czy ktos moze mi pomoc okreslic faze rozwojwą? yacenty ty chyba w tyej fazie skracałes? chciałem jutro dac medax i ccc, czy lepiej jeszcze czekac, ale pozniej nie wiadomo co z pogodą

IMG-20210409-WA0020.jpg

IMG-20210409-WA0021.jpg

IMG-20210409-WA0022.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

słabo widać - jest już dziura miedzy kolankiem a węzłem krzewienia? jesli jest to pryskaj, bo później za tydzien to bedziesz miał juz 2 kolanka :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
14 minut temu, rocco0987 napisał:

axialem pakiem bym leciał już podobnie zdarzyło mi sie pryskać, ale co do lancetu nie wiem jakie ma wymagania temperaturowe.

Ale po co w tak niestabilnym czasie temperaturowym i pogodowym jeśli chodzi o Lubelskie strony.  Axial w dawce 0,5l załatwi miotłę prawie po kolano a od dwuliściennych to chyba wszystkie w tym zimnie nie powschodziły. To jest moje zdanie.

3 minuty temu, Szymon94 napisał:

 Tylko że Niedzielna praca zwykle w gówno się obraca. 🤣 🙄

Bo ksiądz powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
22 godziny temu, azzadek napisał:

:D dokładnie, przegraliśmy sezon.

W tym czasie wpadły dwa nic nie wnoszące/znaczące posty, a odpowiedzi na zadane pytania nie ma :D, no ale lepiej się wymądrzać że ktoś inny robi najpierw chwasty potem regulacja i że to jest ten właściwy tor, a wszystko inne to złuoo :D szczególnie że kilka postów wyżej SuperRolnik1 pisał że robił poprawki tribenuronem w fazie flagówki

Zabiegi herbicydowe mają to do siebie że musi być ciepło. Ze 3 lata temu pryskało się w maju bo wcześniej nie było możliwości że względu na złe warunki, wiatr i deszcze na przemian. I pomimo późnego zabiegu wyczyściło elegancko. Wychodzę z założenia, że gdy jest faza, to najpierw trzeba regulować wraz z t1 i mikro do tego, poprzedni rok mnie nauczył cierpliwości i tego żeby się nie wyrywać zbyt wcześnie 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
36 minut temu, jajonasz napisał:

z ccc zdecydowanie nie

Jest taki adjuwant Aquafol-7c na ccc w niskich temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Wiesz... Każdy szuka dobrego momentu. Ja też się przystawiałem na weekend. Ale w niedzielę nie mam jak bo muszę wyjechać. Dzisiaj wiatr, jutro deszcz... 

 

Szkoda, żeby kasa na opryski poszła w kubeł. Nie są tanie więc poczekam. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
58 minut temu, jajonasz napisał:

z ccc zdecydowanie nie

tzn obawiac sie ze nie zadziała wgl  czy zadziała np fitotoksycznie na pszenice ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
31 minut temu, mano napisał:

Ale po co w tak niestabilnym czasie temperaturowym i pogodowym jeśli chodzi o Lubelskie strony.  Axial w dawce 0,5l załatwi miotłę prawie po kolano a od dwuliściennych to chyba wszystkie w tym zimnie nie powschodziły. To jest moje zdanie.

Bo ksiądz powiedział?

U mnie później możę być różnie z czasem, po za tym są inne zabiegi a  pogoda też później potrafi płatać figle. W tamtym roku pryskałem dzień przed przymrozkiem w kurtce bo w dzień było tylko pare stopni i wyczyściło wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
39 minut temu, mano napisał:

Bo ksiądz powiedział?

Nie. Taka rzeczywistość raczej.

Mało razy w niedzielę szał żniw, kto tylko dostał kombajn kosił nie do końca suche bo w poniedziałek deszcz.

Przychodził poniedziałek deszczu brak i ci co cierpliwie poczekali to suche jak pieprz mieli. A kto się spieszył to szuflowanie bo się grzeje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje jutro T1 Input + mikro + Regulator Medax, pytanko czy przy nawożeniu N140-150kg, teren górzysty wystarczy jedna regulacja medax max 0,5l czy jednak podzielić na dwie dawki z dodatkiem CCC powiedzmy 0.3l +1l CCC i kolejna 0.2l? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj