yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883

Kto nie oglądał to zapraszam na wczorajszy webinar poświęcony regulacji zbóż

 

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
2 godziny temu, derek2223 napisał:

Ale nie ma w tym jakiejś prawdy, że krzewienie uzależnione jest między innymi od długości dnia? To jak śnieg leżałby jeszcze w kwietniu to pszenica będzie się krzewić w maju? Coś wątpię... Warunki pogodowe mają zapewne wpływ ale myślę że długość dnia również. Po za tym kto powiedział że pszenica musi się w ogóle krzewić na wiosnę? Zimna, "krótka" wiosna, kiepskie warunki i zbyt wiele z tego krzewienia może nie być. . Według mnie kolega @Mateusz1q ma sporo racji ( może bez wyznaczania konkretnych dat ale co do samej zasady) a żeście go tu trochę pojechali ☺️

A kto napisał że ma się krzewić w maju? On stwierdził że się krzewi do 15 kwietnia koniec kropka, gdzie parę lat temu koniec kwietnia pszenica nie strzelała w źdźbło jeszcze siana w listopadzie po kukurydzy trzymana ccc i octanem cynku. To może jeszcze powiedz ze druga dawke się daje 2 tygodnie po pierwszej w rzepaku?? To sobie wyobraź 2 tyg pogody ciepłej i wilgotniej, a 2 tyg zimnej i suchej. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
15 minut temu, adam2812 napisał:

Pytanie, najperw wjechać z N2 czy T1 + regulacja

A w czym problem żeby to dać nawet w jeden dzień. 

Edytowano przez poosa21
Bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
17 minut temu, adam2812 napisał:

Pytanie, najperw wjechać z N2 czy T1 + regulacja

Zależy jaką masz odmianę  , jak dobrze się krzewi to poleć z T1 i regulacją i dopiero N2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15
5 minut temu, poosa21 napisał:

A w czym problem żeby to dać nawet w jeden dzień. 

Chodzi mi głównie o wływ regulatora przy nawożeniu. Czy skuteczność regulatora nie spadnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

To jak chcesz regulować pszenicę nie dajesz wogole azotu? Wogole nic nie ma teraz pobierać bo będziesz pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
12 minut temu, poosa21 napisał:

A w czym problem żeby to dać nawet w jeden dzień. 

Unikam wjeżdżania w pole dwa dni po zastosowaniu RSM, rośliny są mocno oblane rsmem i chlapiesz sobie tym rsmem po podwoziu ciągnika i opryskiwacza. Tylko z tego powodu po RSMie nie wchodze na pole 2 dni.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

jak u was odchwaszczanie pszenic? cały czas zimno i nie wiem co robić teraz ma być raptem 3 dni z takimi średnimi temperaturami a na środkach pisze że wymagają od 5 do 12 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

31 marca w południe pojechałem z lancetem. Temperatura tak się kształtowała, więc myślę że podziała. 

temp.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Siana po 20 listopada. Jakie rokowania ?

20210408_124911.jpg

20210408_124846.jpg

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

Ja mam jeszcze mniejszą, sianą eksperymentalnie rozsiewaczem w bezorkę. Będe polował na strzał modusem start na rozkrzewienie. Azot już leży od marca w ilości 200 kg Polifoski 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

U mnie poszła potafoska 12 pod korzen i jak zszedł snieg z pola 250kg saletrzaku a wczoraj jeszcze rzuciłem 300kg saletry rxeby teraz w te kilka ciepłych dni ruszyła i się bardziej pokrzewila. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Będziecie coś działać z opryskiwaczem w sobotę na wschodzie? Regulacja, grzyb albo chwast?

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

W niedzielę T1 i mikro. Na razie bez regulacji. Zamojskie

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Tki-nie ma mowy o wieździe na pole takie mokro. Jeszcze dwie godziny temu biało za oknem było. W planach miałem lecieć z lancetem lecz pogoda nie pozwala🌨


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

W sobotę prawdopodobnie chwasty pójdą. Na regulacje jeszcze u mnie za wcześnie, może pod koniec następnego tygodnia. LBL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

W sobotę herbicydy - również lubelskie. Martwi mnie tylko wiatr temperatura powinna być ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 minut temu, STIG13 napisał:

W niedzielę T1 i mikro. Zamojskie

W niedziele też bym robił gdybym na jakim zadupiu mieszkał a tak to przez wieś i miasto i koło kościoła to krzywo na to patrzą ale powoli to się zmienia. Hrubieszów to zadupie ale jednak miasto.:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
28 minut temu, hecktor2 napisał:

Ja mam jeszcze mniejszą, sianą eksperymentalnie rozsiewaczem w bezorkę. Będe polował na strzał modusem start na rozkrzewienie. Azot już leży od marca w ilości 200 kg Polifoski 6

jaką dawkę modusa bedziesz stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Być może w sobotę pójdą chwasty RKL. T1 to nawet jeszcze nie ma co myśleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901
4 minuty temu, Andpol napisał:

W niedziele też bym robił gdybym na jakim zadupiu mieszkał a tak to przez wieś i miasto i koło kościoła to krzywo na to patrzą ale powoli to się zmienia. Hrubieszów to zadupie ale jednak miasto.:)

Za to ma największe rondo :D kawał miasta jak przy rondzie :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja tam planuje naprawić opryskiwacz w sobote :P
Jak się uda to leje RSM 🙂


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj