yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Cebulj    73
12 minut temu, loquito napisał:

to z ubiegłego roku zabiegi? 

nie no tak ogólnie czy na tym to polega? Daty sa ruchome ale pare dni chodzi mi tak ogólnie. Fajnie by było jakby ktoś opisał na co jest np triazol protiokonazol i inne i co opryski muszą zawierać jeśli chodzi o t1 lub t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

loquito  twoje riposty mnie rozbawiaja do łez i nie chodzi mi o twoja wiedzę czy jej brak tylko o zadawane pytania i twoje odpowiedzi 👌🍺

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
Dnia 26.03.2021 o 20:13, yacenty napisał:

Skracac?

20210326_170052.jpg

20210326_170109.jpg

20210326_171910.jpg

Pięknie ci idzie. Kolor zdrowy. 

Czym i kiedy bedziesz skracać? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
3 minuty temu, bizonbs napisał:

Pięknie ci idzie. Kolor zdrowy. 

Czym i kiedy bedziesz skracać? 

Raczej we wtorek, muszę tylko rano jeszcze kontrole zrobić, jak to kolanko wygląda. Jest potencjał to pewnie pójdzie 1l CCC + 0.5 kg medax maxa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Jest jest potencjał. 

Dużo azotu dawałeś pod korzeń? Jaki przedplon? 

 

Mojej dałem saletrosan i saletrę na t1 w połowie marca. 

 

Czekam na pogody żeby opryskać na grzyba. Turbopak wziąłem na T1. 

Później będę leciał z azotem i pryskaniem na chwast. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

rzepak, pod korzeń 350kg Poli6


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wygląda elegancko porównując nasze na wschodzie Polski to na bank 2 tygodnie jesteśmy do tyłu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
14 minut temu, yacenty napisał:

rzepak, pod korzeń 350kg Poli6

Wygląda jakbyś sporo obornika tam wrzucił. Jaka odmiana? Z centrali brałes? 

Ja mam nawre 2 rok teraz po centrali swoje nasiono ale widzę że gorzej się krzewi. Za rok na 100% będę brał z centrali. Na bohemie chce postawić. 

 

Ja pod korzeń dawałem po 200kg poli 6 i po 100 superfosfatu wzbogaconego. Ale moja do twojej podjazdu nie ma. 

Edytowano przez bizonbs

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Tu są na tym polu 4 różne odmiany: RGT Metronom, LG Jutta, RGT Provision, SU Mangold.
Tylko nowe nasiona biore, dodatkowo doprawiam je fungicydem donasiennym Systiva i nawozem donasiennym.

U nas fajna pogoda, póki co, w okolicy pięknie zielono się zrobiło. Na tle okolicznych pszenic, patrząc z auta, moja niczym się nie wyróżnia. Niektóre nawet ładniej wyglądają.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
12 minut temu, yacenty napisał:

Tu są na tym polu 4 różne odmiany: RGT Metronom, LG Jutta, RGT Provision, SU Mangold.
Tylko nowe nasiona biore, dodatkowo doprawiam je fungicydem donasiennym Systiva i nawozem donasiennym.

U nas fajna pogoda, póki co, w okolicy pięknie zielono się zrobiło. Na tle okolicznych pszenic, patrząc z auta, moja niczym się nie wyróżnia. Niektóre nawet ładniej wyglądają.

Ty z dolnośląskiego jesteś? Najcieplejszy rejon PL. Mieszkałem tam trochę. W okolicach kątów wrocławskich mają super ziemię. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

do Katów to mam ok 20km, no może 30km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Tym to sobie możesz zdarty paznokieć odkazić a nie ziemię 

Masz jakieś doświadczenie z tym ze tak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51

Ile wypadało by zachować odstępu pomiędzy zabiegiem herbicydowym a drugą dawką nawozu? 3 - 5 dni wystarczy?

Narazie jeszcze za zimno na psikanie a pszenica już za tydzień pewnie będzie szła w źdźbło i n2 by wypadało zrobić, n1 było początek marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

moim zdaniem można od razu. chyba że rsm to wtedy te 2-3 dni przerwy

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
14 minut temu, Szymon94 napisał:

Ile wypadało by zachować odstępu pomiędzy zabiegiem herbicydowym a drugą dawką nawozu? 3 - 5 dni wystarczy?

Narazie jeszcze za zimno na psikanie a pszenica już za tydzień pewnie będzie szła w źdźbło i n2 by wypadało zrobić, n1 było początek marca.

nie ma to kompletnie znaczenia zanim nawóź  dotrze do rośliny minie przynajmniej  5/7 dni przy sprzyjających warunkach  niezależnie od formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
55 minut temu, yacenty napisał:

do Katów to mam ok 20km, no może 30km

Wrócę jeszcze na dolnośląskie. Na 100%. Najlepsze województwo. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Pszenica siana po kukurydzy koniec listopada jest zamiar dokrzewic modusem i trzeba ją jeszcze odchwascic .  Będą teraz 4 dni powyżej 15 stopnia w nocy też ciepło powyżej 6 stopni kolejne dni już  jakieś przymrozki . Co mam wykonać pierwsze w kolejności  dokrzewianie czy chwasty ?

Edytowano przez motorader18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 godzin temu, Mecha napisał:

Moja pszenica się krzewi, jakie największe stężenie mocznika wtedy stosujecie 10% przy 300l na ha?

Ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie stosujemy mocznika wcale


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Pszenica KWS Emil siana 6.10.2020 (przez pomyłkę ok.300 kg /ha) pomimo tak gęstego siewu jakoś słabo wygląda, dodam że 4.03 poszło ok.240 kg/ha Zaksanu 33. Jakie macie zdanie o tej odmianie? U mnie siana pierwszy raz.

Pierwsze zdjęcie KWS Emil, drugie Hondia.

IMG_20210328_132531.jpg

IMG_20210328_130501.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Wczoraj wysialem n1na pszenicę. Poszło około 250 kg saletry na 1ha gdyż chce żeby się bardziej rozkrzewila.Nie mam sprzętu do rozlewania rsm-u i co dać jej na n2 gdy strzeli w źdźbło saletrę czy saletrosan i w jakiej dawce?

IMG_20210328_221032.jpg

IMG_20210328_221055.jpg

Edytowano przez 3kusy3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91
Dnia 27.03.2021 o 04:47, tytanowyJanusz napisał:

chyba nie nie przeglądałeś tematu tylko od razu napisałeś. Duett Star wycofany zamiast niego jest Duett na Start. Artemis przy 2l/ha okej. Delaro, Wirtuoz też okej. Turbo pak - nie wiadomo co w nim robi metkonazol, trzeba by było dodać 0.5kg Unixu. Soligoru tutaj na forum nienawidzą hehe zamiast tego można dać 1l Priaxor lub 0.7 0.8 Priaxor+ 0.6-0.8l tebukonazolu. tanie T3 to 1l np Tarczy Łan. dobre T3 to 150g tebukonazolu + 50g metkonazolu. Axial w odchwaszczaniu na tak, jest mocny

Fakt, mój błąd z tym Duetem. Ogólnie staram się na bieżąco śledzić ten temat, ale czasami ciężko z czasem i dopiero zaczynam się wgłębiać w temat ochrony pszenicy.

A środki takie jak Priaxor, Tarcza łan, Wirtuoz, Unix, i Tebu 250 mogą być stosowane w pszenicy jarej ? W informacjach technicznych jej nie podają i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136
7 minut temu, 3kusy3 napisał:

Poszło około 250 kg saletry na 1ha gdyż chce żeby się bardziej rozkrzewila

Taka dawka z pewnością sprawi, że kilka rozkrzewień przybędzie. Jeśli nie chciałeś  rozkrzewiać to 40-60N na pierwszą dawkę jest wystarczające. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
13 minut temu, Sim95 napisał:

Pszenica KWS Emil siana 6.10.2020 (przez pomyłkę ok.300 kg /ha) pomimo tak gęstego siewu jakoś słabo wygląda, dodam że 4.03 poszło ok.240 kg/ha Zaksanu 33. Jakie macie zdanie o tej odmianie? U mnie siana pierwszy raz.

Pierwsze zdjęcie KWS Emil, drugie Hondia.

 

 

IMG_20210328_132531.jpg

IMG_20210328_130501.jpg

Z doświadczenia u siebie. Hondia wygląda... Emil mam 2 rok. W ubiegłym sezonie chwaliłem sobie, daję radę ta odmiana, ale miałem tylko emila.

 

34 minuty temu, yacenty napisał:

nie stosujemy mocznika wcale

Ja też, ale zastanawiam się kiedy przestanie się krzewić bo puściła narazie 2 dodatkowe małe rozkrzewienia więc ma 3. Docelowo 3 silne ewentualnie 4 chociaż wtedy za dużo. Nie chce żeby je odrzuciła. Zastanawiam się kiedy przestanie się krzewic bo mam hybryde 100szt na m2 co jest tam samo rozkrzewiona i chce ja podgonic. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj