yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rdza żółta zagraża zbożom!

galeria
Pszenica
Gość   
Gość

To jeszcze jakieś propozycje dawek bym prosił 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Metko + protio: 45 + 125

metko + tebu: 45 + 150/200

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
yacenty napisał:

z tebu bardzo dobrze. z protio idealnie

11 minut temu, pawelol111 napisał:

Mniej więcej.

to jak dokładnie?

Dobrze napisałeś tyle że różnie daje w zależności od gatunku, odmiany i potencjału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
roni9411 napisał:

30 minut temu, Badek15 napisał:

Panowie co myślicie o stosowaniu generyków moddusa opłaca się ? czy działanie oryginału będzie lepsze ? (lepsze nośniki itp?) różnica na hektarze to około 7-8 zł A przy 20 ha pszenicy nie są to kolosalne pieniądze A efekt może będzie lepszy, co myślicie?

Myślisz o zamiennikach typu , cuadro?

myślałem o regullo z innvigo bo taki jest dostępny w sklepie w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7

co myślicie o 0.9 Input + 0.1 Halny na zboza gdzie zakladany plon to 6.5 t/ha? czy na taki plona to prochloraz+ tebu+ fepropidyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
17 godzin temu, Uziu92 napisał:

fluroksypyr kosi chaber taki po kolana i większy bez problemu.

Serio?

6 godzin temu, mathewc385 napisał:

Kiedyś litrem Axiala opryskalem 2.8 ha. Pszenica była w fazie flagowki także i miotła była duża. W żniwa nigdzie miotły nie było widać. Także przelicz sobie dawkę.

Tak, tylko to była formulacja 100EC

3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Co pany sądzicie  o tym Revysky na T2 z  Basf ? Będzie to coś wart czy lepiej Priaxor ? 

Kosa na septoriozę ale podobno wyjątkowo słabo na DTR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492
7 godzin temu, lukasz222 napisał:

W zeszłym roku generyki typu Moxa czy Modan były droższe od Moddusa tam gdzie kupuję ŚOR, teraz większość generyków poniżej 120zł/l a Moddus 40zł droższy

Ja tam używam i generyków i oryginału i różnicy nie widzę

Jak nie przypali to nie wiesz czy podziałał idealnie, to nie oprysk na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
2 godziny temu, warchest napisał:

w centrum kraju kiedy planujecie siać pszenice jarą  ?

Nie wiem jak w centrum , ale w świętokrzyskim posiałem 2 tygodnie temu , a w sobote i dzisiaj siałem jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

co myślicie o takim t1 w pszenicy . Delaro 0,8 Cyflux ( cyflufenamid) 0.1 Protiokonazol 0.1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czy pierwsza dekada kwietnia jest jeszcze do zaakceptowania jeśli chodzi o siew pszenicy jarej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

W tym roku jak ktoś ma ciężkie ziemie to początek kwietnia może być pierwszą odpowiednią okazją do wjechania na pole więc moim zdaniem tak.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja mam ciezka ziemie ale meliorowana na tym polu co bede siac , tylko kawałek co łąka była kiedys mokro wiec bede musiał na 2 razy siac pewnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

wszystko zależy od póżniejszej pogody . jak będzie rok mokry , to czy pszenica jara już zasiana czy zasiejesz za 2 tygodnie to na plonie raczej się nie odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Taurus83 napisał:

Czy pierwsza dekada kwietnia jest jeszcze do zaakceptowania jeśli chodzi o siew pszenicy jarej?

jeśli nie masz warunkow do wjazdu to tak. moze troche pozniej ci wyjdzie jak ozima ale powinna sie udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Panowie a czy zastosowanie na t2 priaxoru (0.75 l/ha) plus 125g tebu wpłynie na to że rośliny w żniwa będą miały jeszcze zielone łodygi i zbiór będzie utrudniony? czy taka dawka priaxoru nie spowoduje tak długiego efektu zielonosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Mam 16 ha jarej do siania , póki co nie ma mowy o wjeździe . Ziemia ciężka to i czekac trzeba . Mokro że rzepak ginie w oczach , który siany na początku września bo nie było warunków . Za dużo wody , mróz w górę wysadza rzepak . Na lekkich ziemiach piękności . Lubelskie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 minuty temu, Badek15 napisał:

Panowie a czy zastosowanie na t2 priaxoru (0.75 l/ha) plus 125g tebu wpłynie na to że rośliny w żniwa będą miały jeszcze zielone łodygi i zbiór będzie utrudniony? czy taka dawka priaxoru nie spowoduje tak długiego efektu zielonosci ?

w tamtym roku na jara pszenice dawałem 1 l priaxoru na ha i było ok 

to w tym roku siewy pszenicy jarej bedą opóźnione , bo dla centrum terminy sa od 20 do 30 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956
2 godziny temu, metrax12 napisał:

Serio?

pryskałem w pół maja jak chaber wyskoczył ponad pszenicę mocno, po 2 dniach już przechylony był, potem padł, nie zakwitł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
57 minut temu, Taurus83 napisał:

Czy pierwsza dekada kwietnia jest jeszcze do zaakceptowania jeśli chodzi o siew pszenicy jarej?

w tym roku nie będzie w niektórych regionach innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51

Można mieszać fluroksypyr z MCPA? Żeby brało też komosę i mak polny. Np. Galaper  wspomóc 1 l Chwastoksu Extra i czy było by to skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1
2 godziny temu, Badek15 napisał:

Panowie a czy zastosowanie na t2 priaxoru (0.75 l/ha) plus 125g tebu wpłynie na to że rośliny w żniwa będą miały jeszcze zielone łodygi i zbiór będzie utrudniony? czy taka dawka priaxoru nie spowoduje tak długiego efektu zielonosci ?

nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moim zdaniem wpłynie, bo od kiedy stosuje dobre T2 to kosi się zieloną słomę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj