yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Uziu92    7969

przy 1l +0.4 wychodzi 150 zł na hektar , dla porownania w dawkach prochloraz 400 +tebukonazol 200 + fenpropidyna 300 wychodzi kupując najtańsze substancje tez ok. 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

przy 1l +0.4 wychodzi 150 zł na hektar , dla porownania w dawkach prochloraz 400 +tebukonazol 200 + fenpropidyna 300 wychodzi kupując najtańsze substancje tez ok. 150 zł

a cyprodynil, fenpropidyna i protiokonazol wychodzi 163 :P to w takich "optymalnych" dawkach, ja te dawki podbijam i wychodzi mi zabieg za 200zł, ale już bardzo mocny zabieg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
5 minut temu, Aroo22 napisał:

Do turbo paku trzeba by dołożyć coś na podstawę źdźbła i będzie dobre rozwiązanie. A co do duett na start to substancje fajne ale te dawki nie przemawiają do mnie. Trzeba by zwiększyć dawkę żeby było skutecznie, ale wtedy cenowo już tak fajnie nie wychodzi. 

Nie wybrzydzać bo za 3 lata i tego może nie być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Co to za chwast i czym zwalczyć teraz w pszenżycie. Po arnold i granstar tylko to zostało ale pełno tego.

Resized_20210316_133536001_115.jpeg

mak polny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
3 minuty temu, galan99 napisał:

Nie wybrzydzać bo za 3 lata i tego może nie być .

Nie wybrzydzam tylko uważam, że można zastosować lepsze rozwiązanie w tym zakresie cenowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
yacenty napisał:

1 minutę temu, Uziu92 napisał:

przy 1l +0.4 wychodzi 150 zł na hektar , dla porownania w dawkach prochloraz 400 +tebukonazol 200 + fenpropidyna 300 wychodzi kupując najtańsze substancje tez ok. 150 zł

a cyprodynil, fenpropidyna i protiokonazol wychodzi 163 :P to w takich "optymalnych" dawkach, ja te dawki podbijam i wychodzi mi zabieg za 200zł, ale już bardzo mocny zabieg

jakie środki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

unix, tern, praktis

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
15 minut temu, yacenty napisał:

w teorii tak, w praktyce różnie z tym bywa, ale to przede wszystkim N i cechy odmianowe robią białko

mamy odmiany findus i kws emil a co myslisz o kws fenomen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Co powiedzie na taką ochronę w pszenicy ozimej, dodam że pszenica jest po pszenicy niestety. T1: Prochloraz 500g/ha + Flutriafol 215g/ha. T2: Azoksystrobina 142g/ha + Tebukonazol 205g/ha. T3: Prochloraz 270g/ha + Tebukonazol 150g/ha. ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
yacenty napisał:

unix, tern, praktis

lepsze to będzie od duetu na start ? na dobre pola można dać , na słabe nie wiem czy jest sens i jeszcze na pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Nic nie myśle, nie znam tej odmiany. Tzn wiem ze jest, ale jej nie miałem w gospodarstwie. N3 jest fajne pod warunkiem ze jest deszcz. Ostatnie dwa sezony spaliłem kupe pszenic własnie n3 i suszą w maju czerwcu. kosiłem poślad z gęstością 68-70. Odszedłem od N3 na rzecz rsm na n2 i w minionym sezonie gestosc 76-80 :P a białko dalej 16-18%

Przed chwilą, Uziu92 napisał:

lepsze to będzie od duetu na start ? na dobre pola można dać , na słabe nie wiem czy jest sens i jeszcze na pszenżyto

nie wiem, nie porównywałem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
19 minut temu, Aroo22 napisał:

Do turbo paku trzeba by dołożyć coś na podstawę źdźbła i będzie dobre rozwiązanie. A co do duett na start to substancje fajne ale te dawki nie przemawiają do mnie. Trzeba by zwiększyć dawkę żeby było skutecznie, ale wtedy cenowo już tak fajnie nie wychodzi. 

a np z tym turbo pak dodac 1l prokarb?

 

34 minuty temu, Artis napisał:

bdb zabiegi, z inputem można zejść do litra a z delaro do 0.8

mozna stosowac to w jeczmieniu i pszenzycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Troker1979 napisał:

Co to za chwast i czym zwalczyć teraz w pszenżycie. Po arnold i granstar tylko to zostało ale pełno tego.

Resized_20210316_133536001_115.jpeg

mak polny?

Chaber bławatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Można jak najbardziej. Nawet lekko można uciąć dawkę prokarbu w mieszaninie z turbo pakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
4 godziny temu, Paspartou napisał:

Nadaje się, ale trzeba by coś dodać na podstawę

A co byś polecił krótko i na temat :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

chaber, ja w tamtym roku w maju go zwalczałem jak już prawie flaga szła w zbożu fluroksypyrem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 minut temu, yacenty napisał:

Nic nie myśle, nie znam tej odmiany. Tzn wiem ze jest, ale jej nie miałem w gospodarstwie. N3 jest fajne pod warunkiem ze jest deszcz. Ostatnie dwa sezony spaliłem kupe pszenic własnie n3 i suszą w maju czerwcu. kosiłem poślad z gęstością 68-70. Odszedłem od N3 na rzecz rsm na n2 i w minionym sezonie gestosc 76-80 :P a białko dalej 16-18%

nie wiem, nie porównywałem

To samo zaobserwowałem.

Jestem po dawce 200-250kg zaksanu na pszenicę 3 listki, miałem poprawiać 150l rsm 32 zaraz po, czy tydzień po, ale nie mam aktualnie ciągnika do opryskiwacza. Pójdzie 300l pod koniec marca jako wczesne n2. Dobra strategia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

rok temu lałem 29 marca, w tym roku to może być  kapkę za wczesnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
11 minut temu, Uziu92 napisał:

chaber, ja w tamtym roku w maju go zwalczałem jak już prawie flaga szła w zbożu fluroksypyrem,

Czym to walnąć tanio bo plaga. Dziwne bo na jesień poszedł granstar 20 g/ha. Nowość dość tania fundamentum 700 wg czy może lancet plus125 wg co na miotłę jak wyjdzie dodatkowo podziała ale cena x2. A jak dałem na jesień tribenurom metylowy to czy mogę dać środek na wiosnę co go zawiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
13 minut temu, yacenty napisał:

rok temu lałem 29 marca, w tym roku to może być  kapkę za wczesnie

No u mnie zazwyczaj t1 regulacja i n2 wypadają w wielkim tygodniu. Ale chciałem spróbować wcześniej, nie wiem czy to co dałem odpowiednio ja pobudzi do krzewienia. Pierwszy raz mam taką sytuację. Napewno potrzeba temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam rozsiałem 185kg saletrosanu na pszenicę 2 marca chciałem teraz dać rsm 28 tylko nie wiem czy delikatnie np. 200litrow a2 dawkę zrobić jako ostatnia okololo 6 kwietnie 250 litrów będzie dobrze czy coś inaczej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
Troker1979 napisał:

11 minut temu, Uziu92 napisał:

chaber, ja w tamtym roku w maju go zwalczałem jak już prawie flaga szła w zbożu fluroksypyrem,

Czym to walnąć tanio bo plaga. Dziwne bo na jesień poszedł granstar 20 g/ha. Nowość dość tania fundamentum 700 wg czy może lancet plus125 wg co na miotłę jak wyjdzie dodatkowo podziała ale cena x2. A jak dałem na jesień tribenurom metylowy to czy mogę dać środek na wiosnę co go zawiera?

mustang 0.8 l , przy okazji zwalczy wszystko inne 2 liścienne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140
pablo6234 napisał:

4 godziny temu, Paspartou napisał:

Nadaje się, ale trzeba by coś dodać na podstawę

A co byś polecił krótko i na temat :)

 

Najprościej i najtaniej prochloraz, lub zrobić pak syngenty czyli Unix ale będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj